Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Epidemiologinė situacija ir jos valdymas Šiaulių mieste

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje tradicinėje pirmadienio spaudos konferencijoje daugiausiai dėmesio ir vėl sulaukė koronaviruso tema. Susijusiomis temomis kalbėjo visi trys pranešėjai: Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė, Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis ir Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė.

NVSC Šiaulių departamento vadovė S. Abromavičienė apžvelgė praeitos savaitės COVID-19 sergamumo statistiką Šiaulių apskrityje. Pasak jos, savaitgalis buvo įtemptas. Praeitą savaitę apskrityje fiksuoti ir ištirti 277 susirgimų koronavirusu atvejai, dar daugiau, nei 70 atvejų tiriama – laiku atlikti visus tyrimus nebeužtenka specialistų pajėgų. Priskaičiavus šiuo metu dar tiriamus, praeitą savaitę Šiaulių apskrityje iš viso fiksuoti 359 atvejai. S. Abromavičienė viliasi, kad, pasitelkus nacionalines visuomenės sveikatos specialistų ir net kariškių pajėgas atvejų tyrimų sparta gerės.

Iš 277 ištirtų atvejų 58 procentai yra siejami su židiniais ir protrūkiais. Šiaulių mieste užfiksuoti 109 atvejai, iš jų 44 procentus galima susieti su egzistuojančiais židiniais ir protrūkiais. Taigi, aiškiai atsekamų susirgimo atvejų vis mažėja.

Per savaitę užfiksuotas vienas įvežtinis atvejis Šiaulių mieste (iš Portugalijos). Viso fiksuotos 8 mirtys, iš jų 4 – Šiaulių mieste. Apskrityje šiuo metu ryškiausiai  „liepsnojantys“ koronaviruso židiniai – regione. Tai – Kuršėnų ligoninė (56 atvejai), Kelmės ligoninė (27 atvejai ir vienas antrinis užsikrėtimas). Naujas protrūkis įvyko ir Šiaulių respublikinės ligoninės chirurgijos skyriuje, kur šiuo metu COVID-19 diagnozė nustatyta 8 pacientams ir 7 darbuotojams.

Šiaulių miesto savivaldybės Administracijos direktorius Antanas Bartulis, aptardamas esamą situaciją, pabrėžė, jog Savivaldybės darbuotojai kasdien bendrauja su NVSC, duomenys apie sergamumą nuolat atnaujinami. Tai padeda reaguoti į situaciją – stebima, kuriame segmente atsiranda padidėjęs sergamumas, sprendimai dėl įvairių prevencijos priemonių priimami atsižvelgus į mieste esančią situaciją. Pasak jo, nuo rugsėjo 18 dienos naujų susirgimų kreivė mieste yra plokščia, be didesnių šuolių: kasdien fiksuojama tarp 10 ir 20 naujų susirgimų.

Praeitą savaitę Savivaldybė stengėsi sudaryti dar geresnes sąlygas verslui atlikti profilaktinius tyrimus: pasirūpinta greitaisiais testais, išleistas įsakymas dėl prevencinio vaistinių ir prekybos centrų darbuotojų tyrimo. Situaciją palengvino ir tai, jog Kelmėje bei Joniškyje pradėjo veikti mobilieji punktai – Šiaulių mobiliojo punkto apkrovos sumažėjo.

Vyriausybė praeitą savaitę priėmė keletą svarbių nutarimų. Savivaldybės suskirstytos į skirtingo pavojingumo zonas. Šiaulių miestas atsidūrė „geltonojoje“, o aplink jį išsidėsčiusi Šiaulių rajono savivaldybė – „raudonojoje“ zonoje. Praeitą savaitę svarstyta, kaip užtikrinti viešąjį transportą liečiančius apribojimus miesto autobusuose, kadangi dalies jų maršrutai išeina į rajono savivaldybės teritoriją. Išanalizavus situaciją, buvo nuspręsta, kad už miesto ribos išvykusiems autobusams „raudonojoje“ zonoje galiojantys apribojimai bus vykdomi, nors Vyriausybės sprendime šie apribojimai liečia tik tarpmiestinį ir priemiestinį transportą.

Administracijos direktorius informavo, jog šią savaitę įvyks miesto Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kurio metu bus sprendžiama, ar dar reikia kokių nors papildomų, individualiai Šiaulių miestui reikalingų sprendimų.

Miesto koordinavimo skyriaus vedėja Rigita Tijūnaitienė apžvelgė jos vadovaujamo skyriaus vykdomų patikrinimų statistiką. Skyriaus darbuotojai tikrina, kaip saviizoliacijoje esantys miestiečiai laikosi šio rėžimo ir kaip šiuo metu galiojančių reikalavimų laikosi įvairios įmonės ir įstaigos.

Praeitą savaitę patikrintos 58 įstaigos. Jų veiklos spektras labai platus: tai - savivaldybės įmonės, bažnyčios, sporto klubai, automobilių servisai, reklamos įmonės ir kitokio pobūdžio veiklas vykdančios organizacijos. R. Tijūnaitienė pabrėžė, jog tikrinimai vyksta abipusio bendradarbiavimo forma, kuomet ne tik stengiamasi pastebėti trūkumus, bet ir suteikiama informacija, specialistų konsultacija tam tikrais klausimais, susijusiais su dabartine ekstremalia situacija. Jos teigimu, didesnių pažeidimų nenustatyta, pasitaikė ir tokių įmonių, kurios imasi papildomų saugos priemonių – didesnių, nei reikalaujama.

Praeitą savaitę skyriaus darbuotojai fiziškai patikrino 516 asmenų, esančių saviizoliacijoje. Iš jų 31 atvejis perduotas toliau tirti policijos pareigūnams, dažniausiai dėl to, kad trūko duomenų tinkamai atlikti patikrinimą arba dėl to, kad asmenys piktybiškai neteikė informacijos apie savo buvimo vietą. Dar su beveik 400 asmenų susisiekta telefonu, siekiant patikslinti kontaktinę informaciją.

Šiuo metu Šiaulių mieste saviizoliacijoje yra 630 gyventojų. Šis skaičius yra labai dinamiškas, pavyzdžiui, vien po savaitgalio atsirado 173 nauji asmenys, o daliai anksčiau saviizoliacijoje buvusių jos laikas baigėsi.


Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: