Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Saugesnio interneto savaitė Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje

Minint Saugesnio interneto dieną Šiaulių „Romuvos" progimnazijoje buvo organizuota „Saugesnio interneto savaitė 2021“, kurios tikslas atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mokykloje Saugesnio interneto savaitė startavo STEAM akademijos parengtomis nuotolinėmis užduotimis 5-8 klasių mokiniams „Informatinis mąstymas ir saugumas internete“. Šią savaitę informacinių technologijų mokytojos Rita Nemanienė ir Jolanta Zemleckienė vedė netradicines informacinių technologijų pamokas „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?".

Pamokose buvo norima atkreipti mokinių dėmesį į bendravimo internete kultūrą, informacijos dalinimosi galimybes ir neatsakingo elgesio virtualioje erdvėje pasekmes. Šeštokai įsitraukė į tarptautinio „eTwinning“ projekto  „Computer and health“ How did I study at home?” veiklų vykdymą, kūrė projekto logotipus, plakatus. Taip pat mokiniai dalyvavo nuotolinėse Edukacinėse saugaus interneto pamokėlėse „Internetiniai žaidimai“, „Asmeninė informacija internete“, „Žalingas turinys internete“, „Internetiniai draugai“, kuriose Draugiško interneto meškiukas bendravo tiek su vaikais, tiek su ekspertais apie tai, kaip internete būti saugesniems. Nepamiršti buvo ir 1-4 klasių mokiniai, jiems informacinių technologijų mokytoja temines saugesnio interneto veiklas organizavo neformaliojo švietimo užsiėmimų metu.

5-6 klasių mokinių komanda „Romuviečiai“ dalyvavo  Nacionalinėje Saugesnio Interneto viktorinoje, jie puikiai atsakinėjo į klausimus apie saugumą internete.

Dar vienas iš Saugesnio interneto savaitės renginių – Šiaulių „Romuvos" progimnazijos ir Šiaulių „Romuvos" gimnazijos mokinių draugiškas turnyras „Kurkime geresnį internetą kartu", į kurį pakvietė informacinių technologijų mokytojos Nijolė Bružaitė ir Rita Nemanienė. Turnyras vyko KAHOOT aplinkoje, mokiniai turėjo puikią galimybę pasitikrinti savo žinias ir darbo įgūdžius virtualioje erdvėje.

Taip pat mokiniai dalyvavo nuotolinėje paskaitoje „Patyčios ir smurtas socialiniuose tinkluose: kaip atpažinti ir apsiginti?", kurioje buvo kalbama, kad į saugaus interneto sąvoką svarbu įtraukti patyčių ir psichologinio smurto socialiniuose tinkluose temą. Istorijos, kai vaikai, paaugliai ir net suaugę patiria patyčias ir smurtą socialiniuose tinkluose, visuomet atsiduria ir žiniasklaidos centre. Tokie reiškiniai palieka ne tik psichologines traumas, skatina smurtą prieš save, bet ir lemia kitą procesą – patyčių socialiniuose tinkluose tendencingą kartojimąsi, savo socialinio statuso demonstravimą ir pan. Paskaitą skaitė Justina Maciūnaitė, Kūrybinių industrijų fakulteto lektorė, portalo „Delfi" žurnalistė. Mokinių mintys po paskaitos įrodo, kad ši tema labai aktuali ir svarbi, šia tema būtina kalbėti, kad užkirstume kelią patyčioms.

Kiekvienais metais vasario mėnesį prisimename, kad internete reikia elgtis saugiai. Tačiau, norėčiau pabrėžti, kad internete reikia elgtis saugiai ir atsakingai, ne tik vasarį, bet ir visus metus.

 

IT mokytoja Rita Nemanienė

Nuotrauka: Ritos Nemanienės

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: