Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko stovykla „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“

Rugpjūčio 3–7 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Lieporių filiale (Tilžės g. 36) vyko dieninė stovykla „Vasaros diena bibliotekoje su augintiniais“ iš dalies finansuota Šiaulių miesto savivaldybės.

Tikslas – organizuoti Šiaulių miesto jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, sudaryti sąlygas vaikams ne tik turiningai pailsėti, bet ir tenkinti pažinimo apie gyvūnus, lavinimosi ir saviraiškos poreikius. Stovykloje dalyvavo 15 Šiaulių miesto bendrojo lavinimo mokinių. Prie sėkmingo stovyklos veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir dvi šaunios aktyvios savanorės – Urtė ir Vytautė.

Stovykloje – veiklų įvairovė

Stovyklos metu vaikams buvo paruoštos įvairios smagios ir kūrybinės veiklos: interaktyvios viktorinos, piešimas, parodos, rengimas, filmo žiūrėjimas ir aptarimas, knygų parodos pristatymas, edukaciniai užsiėmimai, dėlionių konkursai ir įvairūs smagūs stalo žaidimai, susitikimai ir išvykos. Visos šios veiklos, susijusios su gyvūnų tematika, skatino vaikus išlaisvinti savo fantaziją ir kūrybiškumą, atsipalaiduoti ir susidraugauti su stovyklos vaikais bei, žinoma, daugiau sužinoti apie gyvūnus ir juos suprasti.

Edukacija su rašytoju Dainiumi Šukiu

Jaunieji stovyklautojai bibliotekoje sulaukė ir svečio – apsilankė žinomas iliustratorius ir rašytojas Dainius Šukys. Kaip pats kūrėjas prisipažino, jis labai mėgsta piešti įvairius gyvūnus. Pristatęs save per katino istoriją, menininkas pakvietė pasakų improvizacijai. Vaikai mielai improvizavo ir kūrė įvairių gyvūnėlių istorijas, spalvino pasirinktą gyvūnėlį, suteikė jam vardą, galvojo, ką padovanos ir palinkės pasakos herojui paršiukui.

Išvyka pas gyvūnėlius

Suorganizuotos išvykos į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą – Katinų muziejų ir žirgyną, po to – į gyvūnų globos namus „Šiaulių Letenėlė". Nors Katinų muziejuje dažnas lankėsi ne pirmą kartą, buvo įdomu susipažinti su naujais katinais, pamatyti paveikslų, puodelių kolekcijas. Vaikams buvo labai įdomu pamatyti smauglius, pelėdas, neįprastas sraiges ir netgi krokodilą! Ypač pralinksmino „pasikalbėjimai" su papūgomis. Po smagaus susitikimo su egzotiniais gyvūnais, stovyklautojai apsilankė ir gyvūnų globos namų „Šiaulių letenėlės" gyventojus. Čia šiuo metu gyvena net 80 beglobių šunų ir 40 katinų. Tiesa, čia, pasirodo, galima rasti ir draugiškų ožkų! Visus gyvūnėlius prižiūri, rūpinasi savanoriai. „Šiaulių letenėlės" vadovė, ne tik supažindino su keturkojais, bet ir akcentavo, kaip svarbu atsakingai įsigyti augintinį, jį auginti ir mylėti, nes gyvūnai turi širdį ir jausmus. Beglobių gyvūnų aplankymas sujaudino ir paskatino susimąstyti apie gyvūnus, kuriems reikia kasdienio bendravimo, žmogaus draugijos ir rūpesčio bei meilės. Siekiant pradžiuginti gyvūnėlius, stovyklautojai tiek į Šiaulių jaunųjų gamtininkų centrą, tiek į „Šiaulių letenėlę", atvežė dovanų – maisto ir kraiko.

Į stovyklą – su keturkojais

Vieną dieną vaikai į biblioteką rinkosi kartu su savo mylimais augintiniais. O jų būtą įvairiausių: ir katė, ir šunys, jūrų kiaulytės ir net naminė žiurkytė! Jaunieji stovyklautojai mielai pasakojo savo augintinių istoriją. Visų dėmesį atkreipė auksinis retriveris Leila, emocinga Kora, mielos katytės, žiurkė Mikutis, įvairiaspalvės jūrų kiaulytės. Vaikai su meile pasakojo, kaip prižiūri gyvūnus, kuo juos maitina. Mamos, atlydėjusios vaikus, papasakojo šunų atsiradimo istorijas šeimoje. Vėliau kiekvienas vaikas buvo nufotografuotas su savo augintiniu prisiminimui.

Rezultatas – šypsenos ir geri atsiliepimai

Geriausiai galima įvertinti stovyklos sėkmę girdint tiek vaikų, tiek jų tėvų atsiliepimus. Vaikai labai džiaugėsi edukacijomis, ypač su rašytoju D. Šukiu, taip pat galimybe aplankyti keturkojus bei atsivesti savo augintinį į stovyklą: „man labiausiai patiko fotografuotis su gyvūnais, žaidimai, išvyka į Gyvūnų globos namus ir Gamtininkų centrą,“ – savo įspūdžius pasakojo dalyvis Gustas. Organizuojant stovyklą, buvo svarbu, kad vaikams tema būtų įdomi ir aktuali, tad gyvūnų tematika – puikiai pateisino lūkesčius. Įvairiapusiškos veiklos neleido vaikams nuobodžiauti, skatino būti kūrybingais, mokė empatijos ir draugiškumo: „labai patiko Kahoot viktorina, pinti apyrankes, žiūrėti filmus, lankstyti balionus,“ – įspūdžiais dalinosi Kamilė. Kaip teigė tėvai, vaikai kasdien grįždavo kupini teigiamų emocijų: „labai noriai lankė stovyklą. Kiekvieną dieną pasakodavo, ką nuveikė,“ – pasakojo Gusto mama Vaida. „Dukra buvo sužavėta apsilankymu pas gyvūnus. Jai tai paliko labai didelį įspūdį. Puiki mintis!“ – džiaugėsi Aušrinės mama. Pasak tėvelių, stovykla su kaupu pateisino tiek vaikų, tiek pačių tėvų lūkesčius, todėl tikrai norėtų ir kitais metais leisti savo vaiką į tokią stovyklą. Beje, prie sėkmingo stovyklos veiklų įgyvendinimo prisidėjo ir dvi šaunios aktyvios savanorės – Urtė ir Vytautė. Merginos ne tik padėjo įgyvendinti veiklas, bet ir pačios iniciavo įvairius žaidimus, draugiškai bendravo su stovyklautojais.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: