Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Reikalavimas dėl valstybinės žemės atlaisvinimo turi būti vykdomas

Šiaulių miesto savivaldybės administracija spalio pirmomis dienomis kreipėsi į ant valstybinės žemės įsikūrusias 3-ąją ir 4-ąją metalinių garažu bendrijas su reikalavimu nusikelti bendrijų nariams priklausančius, visus valstybinės žemės sklype esančius garažus ir įrenginius iki 2021 m. sausio 1 d. ir sutvarkyti naudojamą teritoriją. Metalinių garažų bendrijų narių naudojama teritorija nuo 2021.01.01 jau bus laikoma užimta be teisinio pagrindo.

Suvokiant, kad garažų savininkai tvarkydami savo turtą gali susidurti su sunkumais, Savivaldybė teikia pagalbą: garažų savininkams padedama NEMOKAMAI susitvarkyti su įvairiomis atliekomis. Metalinių garažų savininkams nereikia niekur vežti atliekų – atliekų surinkėjai į garažų bendrijas atvažiuos patys. Metalinių garažų savininkai gali atliekas, kurios susikaupė metaliniuose garažuose, išmesti į konteinerius, kurie pastatyti garažų bendrijos teritorijoje arba palikti šalia konteinerių. Atliekos vežamos pagal paskelbtus grafikus.

3-osios metalinių garažų eksploatavimo bendrijos atliekų išvežimo grafikas

4-osios metalinių garažų eksploatavimo bendrijos atliekų išvežimo grafikas

Gavę oficialius Savivaldybės reikalavimus, valstybinėje žemėje esantį savo turtą sėkmingai tvarkosi 4-osios metalinių garažų bendrijos (Rygos g.) nariai, tuo tarpu 3-oji metalinių garažų eksploatavimo bendrija (Sembos g.) teisėto reikalavimo kol kas nevykdo. Tikėtina, kad garažų savininkai yra klaidinami, kad gali neatlaisvinti valstybinės žemės ir išvengti administracinės atsakomybės.

Dar kartą primename, kad neįvykdžius reikalavimo iki 2021 m. sausio 1 d., bus kreipiamasi į  Nacionalinę žemės tarnybą dėl atsakomybės taikymo už savavališkai užimtą valstybinę žemę ir jos negrąžinimo. Administracinė atsakomybė taikoma pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 110 straipsnį, valstybinę žemę užėmusiems ir vengiantiems ją grąžinti asmenims gali būti skiriamos nuobaudos nuo 550 iki 1200 eurų.

Taip pat informuojame, kad neįvykdžius reikalavimo Šiaulių miesto savivaldybės administracijos iniciatyva bus pradėtos garažų ir kitų įrenginių nukėlimo ir teritorijos sutvarkymo procedūros bei pateiktas reikalavimas atlyginti dėl nukėlimo ir negalėjimo naudoti žemės sklypo visuomenės reikmėms susidariusius išlaidas.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Gruodis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: