Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Pristatyta kuriama Šiaulių miesto ekonominė ir investicijų pritraukimo strategija

Šiaulių miesto tarybos nariai ir bendruomenės atstovai buvo pakviesti į šiuo metu kuriamos strategijos pristatymą. Savivaldybės administracijos samdyti ekspertai Tarybos posėdžių salėje pateikė „Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos“ vizijos ir vystymosi scenarijų santrumpą.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos užsakymu UAB „Smart Continent LT“ šiuo metu rengia Šiaulių miesto ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategiją. Strategiją sudaro 3 etapai:

  1. Esamos situacijos ir tarptautinio konkurencingumo analizė.
  2. Vizijos, misijų bei ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo scenarijaus.
  3. Strategijos veiksmų bei priemonių planas.

Šiuo metu yra atlikta esamos situacijos analizė (1 etapas) ir moderuojamos sesijos su Šiaulių miesto verslo, valdžios ir švietimo atstovais, siekiant išgryninti scenarijų, suformuoti vizijas, misijas ir tikslus (2 etapas).

Šiaulių miesto savivaldybėje vykusio susitikimo metu UAB „Smart Continent LT“ atstovas Andrius Jaržemskis pristatė parengtas Strategijos dalis ir darbų eigą. Siekiant išanalizuoti 29 Šiaulių miesto rodiklius į procesą įtrauktos valstybinės institucijos, verslo bei mokslo įmonės. Miesto potencialas vertintas remiantis PEST ir SSGG analizėmis. Pasak eksperto, potencialo vertinimo rezultatai parodo, kad Šiaulių mieste yra gerai išvystyta infrastruktūra ir verslo sąlygos, tad čia galėtų plėstis aukštos kvalifikacijos bei inovacijų nereikalaujančios ekonomikos šakos. Tiesa, mieste jaučiamas žmogiškųjų išteklių trūkumas, reikia stiprinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą.

Rengiamos ekonominės plėtros ir investicijų pritraukimo strategijos duomenimis, labiausiai specializuota šaka Šiaulių mieste buvo kitų transporto priemonių ir įrangos gamyba. Ši šaka kuria aukštą pridėtinę vertę, nes gamina Premium segmento brangius galutinius produktus, naudoja modernias technologijas. Aukštu specializacijos lygiu pasižymi tekstilės sektorius, kuris gamina galutinius produktus ir juos eksportuoja. Sparčiausias pridėtinės vertės augimas pastaraisiais metais pastebimas programavimo, metalo ir tekstilės gaminių gamybos sektoriuose.

Po pristatymo strategijos ekspertai sulaukė keleto pasiūlymų iš Šiaulių miesto tarybos narių ir visuomenės atstovų.Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: