Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

NATO kariai sveikino vaikų dienos centro vaikus

NATO oro policijos misiją vykdantys Italijos karinių oro pajėgų kariai, vadovaujami pulkininko Daniele Donati, šventų Velykų išvakarėse su dovanomis aplankė Šiaulių šv. Petro ir Pauliaus Katedros parapijos vaikų dienos centrą.

 

Tai jau antra jų labdaros misija, bendradarbiaujant su Šiaulių maltiečių grupe. Kovo 8 – osios proga kariai pasveikino 20 maltiečių globojamų senjorių, o Velykų proga išsiruošė pas vaikus.

Vaikų dienos centre, išpuoštame artėjančioms šventėms, griežtai laikomasi karantino reikalavimų, todėl tik nedidelei grupelei vaikų teko laimė iš arti paspoksoti į ypatingus svečius, kurie moka skraidyti arba remontuoti, paruošti skrydžiui riaumojantį galiūną, kurį praskrendant virš miesto mokinukai girdi kone kasdien, kai būna dienos cente.

O štai dabar tie dėdės ir tetos tarsi iš dangaus nusileido su dovanomis – kiekvienam po šokoladinį kiaušinį, pamokų ruošai – du kompiuterius, vadovei Vilmai - ofiso kėdę. Bet svarbiausia, dėl ko berniukų akyse įsižiebia neapsakomos laimės žiburiukai – stalo futbolo žaidimas. Jis čia pat išpakuojamas, surenkamas ir , be abejo, įvyksta pirmasis mačas vienas prieš vieną : karys – mokinukas.

Rezultatas nesvarbus, svarbu varžovas, kurio niekada nepamirši.

O kad džiaugsmo nebūtų per maža, atvyko ir du kariai – klounai. Seniai vaikai laukė to pasirodymo. Gal apskritai pirmąkart pamatys klouną? Laikas ir neabejingi žmonės keičia tų vaikų pasaulį. Net ir didžiausi nenuoramos surimtėja ir kruopščiai gamina šventines dovanėles sesėms, broliukams ir , žinoma, svečiams. Kariams jie iš vilnos nuvėlė zuikučių, kurie Lietuvoje parastai yra svarbi Velykų stalo puošmena.

Vaikų dienos centro kiemelyje italų karius vaikai įtraukė ir į tradicinius velykinius žaidimus- margučių ridenimo varžytuves ir margučių slėpynes.

Pagal seną lietuvių tradiciją, ankstyvą Velykų rytą Velykė palikdavo margučių kur nors prie namų, kad pakirdę vaikai juos netyčia aptiktų. Šįsyk vaikai kiemelyje išslapstė vašku išmargintus kiaušinius, o kariai turėjo juos surasti .

Vadovės Vilma ir Raimonda papasakojo, kaip margučius marginti vašku ir žolynais, o tautiniais drabužiais apsirėdžiusi Velykė Aušra, Šiaulių maltiečių grupės savanorė, įteikė krepšį margučių kariams, kad pasipuoštų savo Velykų stalą. Su tais margučiais atkeliavo ir linkėjimai nuo juos marginusių Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir verslo skyriaus mokinukų.

Nors Italijos karinių oro pajėgų misija persirito į antrąją pusę, kariai tikisi , kad iki jų misijos pabaigos galės pakviesti vaikus į Zoknių oro uostą, kad savo akimis pamatytų lėktuvus, kurių iš arti niekada nematė, tik girdėjo praskrendant.

 

Pagal etaplius.lt informaciją

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: