Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Spaudos konferencijoje apžvelgta epidemiologinė situacija Šiaulių mieste ir apskrityje

Šio pirmadienio, spalio 12 dienos, spaudos konferencijoje dalyvavęs Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika kalbą pradėjo nuo gerų naujienų: į Šiaulius dirbti atvyks naujas direktoriaus pavaduotojas medicinai, daktaras, turintis pedagoginės ir vadybinės patirties ir iki šiol darbavęsis Respublikinėje Kauno klinikinėje ligoninėje, Gintaras Kramilius. Taigi, ligoninė toliau sėkmingai į Šiaulius pritraukia profesionalus ir stiprina savo komandą.

Kalbėdamas apie COVID-19 situaciją, ligoninės vadovas pabrėžė, jog šiuo metu dramatiškų plitimo atvejų nėra, tačiau medikai turi nuolat palaikyti budrumą, nes pavienių atvejų vis pasitaiko. Infekciją atneša pacientai, kartais ji aptinkama profilaktinio testavimo metu. Medikai naudoja visas apsaugos priemones, stengiamasi išsaugoti sklandų paslaugų teikimą.

Skyriuje šiuo metu guli 38 COVID-19 pacientai, reanimacijoje – 3. Tai – dažniausiai sunkūs pacientai, turintys lėtinių ligų. Pastaruoju metu patirta ir netekčių – keletas pacientų mirė.

Per praeitą savaitę ligoninėje paruošta dar virš dvidešimt lovų, galima priimti maždaug 25 papildomus COVID-19 pacientus, o peržengus šią ribą tektų ieškoti papildomų išteklių ligoninės viduje, stabdyti kažkurią planinę pagalbą. Tačiau iki šiol ligoninė funkcionuoja gerai, direktorius išreiškė ir susižavėjimą savo personalu, kuris dirba solidžiai, susitelkęs tokiomis nelengvomis darbo sąlygomis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) vadovė Simona Abromavičienė informavo, kad per praeitą savaitę (spalio 5-11 dienomis) Šiaulių apskrityje nustatyti 208 nauji COVID-19 atvejai, iš jų 92 – Šiaulių mieste, 42- Šiaulių rajone. Apskrityje apie 74 proc. naujų atvejų susiję su jau egzistuojančiais protrūkiais, mieste šis skaičius siekia 68,4 proc. Užfiksuoti 4 įvežtiniai atvejai iš užsienio valstybių, iš jų 3 Šiaulių mieste. Maždaug 10 proc. visų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nenustatytos. Per minėtą laikotarpį 7 žmonės mirė, 2 iš jų – Šiaulių mieste, 1 – rajone.

Šiaulių mieste aktyviausi židiniai: 3 senesni įmonėse fiksuoti židiniai (nuo 9 iki 3 naujų atvejų); su švietimo ugdymo centru „Spidulys siejami 8 atvejai (nuo spalio 6 d. ugdymas vyksta nuotoliniu būdu), savaitgalį fiksuotas naujas protrūkis lopšelyje – darželyje „Žibutė“, kur susirgo 6 personalo darbuotojai. Pastarosios įstaigos veikla stabdoma iki spalio 22 dienos, visi vaikai ir darbuotojai yra saviizoliacijoje. Kaip kitą didesnį židinį mieste S. Abromavičienė įvardino AB „Telia“ atvejį (14 sergančių darbuotojų ir 5 antriniai užsikrėtimai šeimose).

Pasak NVSC vadovės, didžiausią nerimą kelia tai, kad žmonės, net ir jausdami būdingus simptomus, eina į darbą, bendrauja tarpusavyje. Namie reiktų likti net ir pajutus menkus COVID-19 simptomus, taip sumažinant riziką ligai plisti.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
el. p. agne.buchaite@siauliai.lt

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: