Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Muziejininkai atidarys Šiaulių istorijos muziejų

Kovo 11-oji Šiaulių „Aušros“ muziejui – dviguba šventė – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo ir muziejaus įkūrimo diena. Šiemet „Aušros“ muziejus mini 98-ąsias įkūrimo metines.

 

Simboliška, kad pasitikdamas šią sukaktį, muziejus baigia rekonstruoti istorinį savo pastatą Aušros alėjoje 47. Į šį pastatą, 1932 m. pastatytą pagal architekto Vlado Bitės projektą mokyklos reikmėms, muziejus įsikėlė 1933 m. Čia įrengta antroji muziejaus ekspozicija, eksponuotos parodos, vyko turininga muziejinė veikla. 1944 m. pastatas smarkiai nukentėjo, po karo buvo suremontuotas, jame veikė mokykla. Muziejui pastatas grąžintas 1966 m. Muziejinė veikla jame nebenutrūko, čia buvo įrengtos archeologijos, etnografijos ir istorijos ekspozicijos, vėliau – edukacinės erdvės, eksponuotos parodos.

2019 m. pradėtas įgyvendinti pastato rekonstrukcijos projektas, finansuojamas ES Regioninės plėtros fondų ir LR valstybės biudžeto lėšomis. Pastatas sėkmingai baigiamas rekonstruoti ir jau šiais metais jame bus įkurtas Šiaulių istorijos muziejus.

„Šiauliai neturėjo muziejaus su specialiai parengtomis nuosekliomis ekspozicijomis, kurios atspindėtų Šiaulių, kaip krašto ir regiono centro, identitetą“, – sako „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, atkreipdamas dėmesį, kad tokie muziejai Europos ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose nėra naujiena.

Naujajame muziejuje bus sukurtos modernios ir šiuolaikiškos archeologijos, istorijos ekspozicijos bei dar naujiena Lietuvoje – atviros saugyklos-ekspozicijos, leisiančios pateikti gausius vertingiausių eksponatų rinkinius. Jame organiškai derės originalūs eksponatai ir rekonstrukcijos, informacija bus pateikiama keliais lygmenimis, prisitaikant prie lankytojo poreikių. Ekspozicijų kontekstą išplės edukacinės erdvės bei lauko ekspozicija. Daugiafunkcei muziejinei veiklai vykdyti bus skirta ir parodų-renginių salė.

Šiandien beveik šimtmetį skaičiuojantis „Aušros“ muziejus nuolat keisdamasis ir modernėdamas yra vienas iš didžiausių ir įvairiapusiškiausių Lietuvos muziejų, turintis 8 padalinius, kurie nuosekliai atnaujinami ir pritaikomi daugiafunkcėms muziejinėms veikloms. Visai neseniai baigti restauruoti Venclauskių namai, kurių ekspozicija per garsios šiauliečių Venclauskių šeimos gyvenimą pratęs Šiaulių istorijos muziejaus pasakojimą.

 

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza tel. +370 6 87 16681.

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: