Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Švietimo naujienos

 Šiuo nelengvu laikotarpiu, kai dėl COVID-19 pandemijos nėra lengva įgyvendinti įvairias planuotas veiklas, projektus, Šiaulių „Saulės“ pradinė mokykla džiaugiasi savo sėkme, vykdant mokyklos koordinuojamą tarptautinį švietimo mainų fondo „Erasmus+“ projektą „Blue shirts green shorts“. 

 Plačiau >

KINGS – akademinė, inovatyvi, sparčiai auganti bendruomenė, siekianti užtikrinti olimpiados prieinamumą visiems mokiniams be išimties. NEMOKAMAI ir internetu vykstantis KINGS olimpiados kvalifikacinis etapas kovo 8 – 23 dienomis kviečia savo jėgas išbandyti net 5 mokomuosiuose dalykuose:

 Plačiau >

Šių metų vasario 19 dieną nuotoliniu būdu įvyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Nuotolinis geografijos mokymas(is): iššūkiai ir galimybės“, kurią organizavo geografijos mokytojos - Joana Mekšriūnienė, Sniegina Raubaitė, Loreta Kundrotienė, Gitana Kazimieraitienė ir Indrė Staliorevičienė. Konferencijoje dalyvavo geografijos mokytojai iš įvairių Lietuvos vietų.

Konferencijos tikslas -  aktyvinti geografijos mokytojų bendradarbiavimą ugdant šiuolaikišką, kūrybingą bei originaliai mąstančią asmenybę, skatinti gerosios patirties idėjų sklaidą bei pritaikymą siekiant nuotolinio ugdymo proceso kokybės.

 Plačiau >

      Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje  įvyko jau septintoji ir pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjos, Irenos Akmenskienės, iniciatyva net tarptautine tapusi užsienio kalbų (anglų, vokiečių ir rusų) mokytojų  metodinė – praktinė nuotolinė konferencija „Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje mokykloje:  kūrybiškumas, integracija ir inovacijos“. Jos metu buvo skatinama inovatyvaus, integruoto ir kūrybiško užsienio kalbų mokymo ir mokymosi gerosios patirties idėjų sklaida bei pritaikymas, siekiant ugdymo proceso kokybės. Konferencijoje dalyvavo ne tik užsienio kalbų mokytojai, bet ir kitų mokomųjų dalykų bei pradinio ugdymo pedagogai, kurie savo disciplinose integruoja užsienio kalbas.

   Sulaukta 98 dalyvių ir pranešėjų iš Turkijos, Graikijos, Suomijos, taip pat iš įvairių Lietuvos regionų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio miestų ir rajonų, Kėdainių, Alytaus, Klaipėdos, Pagėgių, Kalvarijos, Vilkaviškio, Ukmergės, Jonavos, Švenčionių, Šilutės, Kaišiadorių, Radviliškio, Gargždų, Jurbarko, Marijampolės, Plungės, Akmenės, Tauragės, Kretingos ir Šiaulių miesto bei rajono ugdymo įstaigų.

 Plačiau >

Šiaulių „Romuvos" progimnazijos fizinio ugdymo ir menų mokytojai vykdė projektą „Užgavėnės. Linksmybės ir praktinė nauda". 1-8 klasių mokiniai su muzikos mokytojomis Ugne Pilipavičiūte ir Simona Spranaityte, dailės mokytoja Rasa Čepuliene, fizinio ugdymo mokytojais Mantu Baku, Violeta Budriene, technologijų mokytojomis Asta Venskiene, Marija Alūziene, Jolanta Buziene savaitę laiko atliko įvairias kūrybines užduotis. Fizinio ugdymo, dailės, muzikos bei technologijų pamokų metu mokiniai su savo mokytojais gilinosi į Užgavėnių tradicijas, mokėsi šokių, dainų ir skanduočių, dalijosi blynų gaminimo tešlos receptais, analizavo tešlos dažymo būdus ir kepė įvairiaspalvius blynus.

 Plačiau >

Saugesnio interneto diena - tai daugelyje pasaulio šalių vasario 9 dieną minima iniciatyva, kurios tikslas  -  atkreipti dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Šių metų vasario 9 d. nuotoliniu būdu (Zoom platformoje) Šiaulių „Romuvos“ gimnazijoje vyko tarptautinio Erasmus+ mokyklų partnerystės projekto „Digital Literacy in 6 steps” pirmasis dalyvių susitikimas. Kadangi  projekte mūsų gimnazistai atsakingi už saugaus interneto temą, todėl jie inicijavo Saugesnio interneto dienos paminėjimą kartu su  partneriais. Nuotoliniame susitikime dalyvavo net 87 mokiniai ir jų mokytojai iš 6 skirtingų šalių: Bulgarijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos, Portugalijos ir, žinoma, Lietuvos. Jaunimas dalijosi mintimis apie socialinių tinklų naudojimą jų aplinkoje, klausėsi pristatymo ir pagilino žinias apie naršymą saugiame internete.

 Plačiau >

Minint Saugesnio interneto dieną Šiaulių „Romuvos" progimnazijoje buvo organizuota „Saugesnio interneto savaitė 2021“, kurios tikslas atkreipti bendruomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinti saugesnį naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. Mokykloje Saugesnio interneto savaitė startavo STEAM akademijos parengtomis nuotolinėmis užduotimis 5-8 klasių mokiniams „Informatinis mąstymas ir saugumas internete“. Šią savaitę informacinių technologijų mokytojos Rita Nemanienė ir Jolanta Zemleckienė vedė netradicines informacinių technologijų pamokas „Kas slypi internete ir ką turi žinoti?".

 Plačiau >

Mes, Šiaulių miesto lopšelio darželio „Trys nykštukai“ pedagogių komanda (ikimokyklinio ugdymo pedagogė Eglė Matienė, logopedė Aistė Kvičiuvienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Ženkuvienė, direktorės pavaduotoja ugdymui Eglė Galkauskienė), 2020 m. lapkričio – 2021 m. sausio mėnesiais inicijavome respublikinį kalbos ir meninės raiškos projektą „Skaitau, ieškau, kuriu. Akmenukų pasakos“. Projekte kvietėme dalyvauti ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo vaikus, tėvelius, pedagogus. Labai smagu, kad projekte dalyvavo net 188 dalyviai iš įvairių Lietuvos vaikų ugdymo įstaigų. Džiaugiamės, kad ypač aktyvūs buvo pradinio ugdymo mokinukai ir tėveliai su savo nuostabia kūryba. Visiems linkime ir toliau nesustoti skaityti knygas, diskutuoti, piešti ir bandyti kurti savo kūrybos knygeles. Dėkojame rašytojui Aidui Jurašiui už nuostabią knygą ,,Akmenukų pasakos“, kuri mus įkvėpė kūrybingam projektui.

 Plačiau >

         „Saulės“ pradinė mokykla aktyviai įsijungė į saugios gyvensenos prevencinę akciją „Būk saugus, mokiny“. Vasario 9 dienos popietę, 2a klasės mokiniai susitiko su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus vyresniąja inspektore Živile Tarvydaite.

 Plačiau >

Praėjusią savaitę Šiaulių menų mokykloje buvo atidarytos dvi parodos: Šiaulių miesto švietimo ir ugdymo įstaigų mokinių kūrybinių darbų paroda "Juoda, balta ir raudona", bei Respublikinis neformaliojo ugdymo įstaigų virtualus konkursas-paroda „Duonos diena“. Abu renginiai sulaukė didelio dalyvių skaičiaus, todėl norisi jais džiaugtis ir dalintis su Šiaulių miesto bendruomene.

 Plačiau >


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: