Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

Rugpjūčio mėnesį – net keturi festivaliai Šiauliuose

„Šiaulių naktų“ organizatoriai kviečia planuoti laiką ir paskutinę rugpjūčio savaitę naktinėti Šiauliuose – čia vyks daugybė renginių. „Šiaulių naktys“ šiemet jubiliejinės – dešimtosios, o ir žmonės pasiilgę renginių ir gausaus kultūrinio vyksmo mieste, tad viską darome, kad būtų įdomu ir saugu“, – sako „Šiaulių naktų“ idėjinis vadas Remigijus Ruokis.

Dar prieš „Šiaulių naktis“, rugpjūčio 21-22 dienomis vyks penkioliktasis alternatyvios muzikos festivalis – konkursas „RUMSHK“. Jis turėjo vykti birželį, tačiau dėl karantino buvo nukeltas į vasaros pabaigą. „Konkurse sulaukėme tikrai labai daug norinčių dalyvauti atlikėjų – apie 40. Komisija jau sprendžia, kas bus laimėtojai“, –  pasakoja renginio organizatorė Diana Kuprytė. Pagrindinį konkurso prizą įsteigė asociacija „Latga“.

Šiemet festivalyje „RUMSHK“ gros „Mėnulio fazė“, „Kieno Mishke Kankorezhiai“, „The Syres“, John's Shower Band, „Mėlyna“, „Wrong way“, „Dargana“, „Dancing Crow“, „Black Spikes“, Nėrius Pečiūra su grupe bei kiti muzikantai. Koncertai vyks Zubovų rūmų kieme, o pačiuose Zubovų rūmuose veiks tatuiruočių studija, vyks įvairūs kūrėjų pasirodymai bei performansai, bus galima klausytis paskaitų apie alternatyvią muziką, vyks filmų peržiūros.

„Dar viena renginio naujiena – tarp muzikantų pasirodymų bus galima išvysti įvairių sporto šakų prisistatymus. Juk dažniausiai muzikantai ar šokėjai linksmina sporto renginių lankytojus, o šįsyk bus atvirkščiai – sportininkai pasirodys per muzikantų pertraukėles ir galbūt kažką sudomins savo sporto šaka“, – sako R. Ruokis.

Kasmet šiauliečius naktinėti sutraukiančios „Šiaulių naktys“ vyks rugpjūčio 23-29 dienomis. „Visi matome, kaip keičiasi ir tvarkosi Šiauliai, kiek daug darbų vyksta mieste. Tačiau nuolat gyventi statybų aikštelėje pabosta, pavargstama, imama piktintis, dejuoti. Mes kviečiame į viską žiūrėti su šypsena ir ironija. Kultūrininkai šiemet veržiasi diržus, o statybininkams darbo – į valias. Todėl ir jubiliejinių „Šiaulių naktų“ temą paskyrėme jiems – „Statybinykų jubiliejus“.  Manau, pietinio tematiką puikiai supratę šiauliečiai leisis ir į šią avantiūrą“, – sako R. Ruokis. Anot jo, įvairiose miesto vietose bus vykdomos įvairios akcijos „Statybinykų jubiliejaus“ tema.

Pagrindine „Šiaulių naktų“ lokacija taps Zubovų rūmai. Čia rugpjūčio 24-29 dienomis rūmų erdvėse vyks socialinės-kūrybinės dirbtuvės „KILOWAC“, kuriose menininkai iš visos Lietuvos kurs šviečiančius objektus, kuriuos vėliau dovanos socialinėms įstaigoms. Šįmet šiose dirbtuvėse kurs Nomeda Marčėnaitė, Mindaugas Juodis, Vaidas Žvirblis, Lina Šiškutė ir kiti kūrėjai. „Mūsų dirbtuvės tampa vis žinomesnės, o socialinės įstaigos laukia kūrėjų darbų“, – sako dirbtuvių kuratorė Evelina Liaugaudaitė. Zubovų rūmuose šiauliečiai menininkai Reda ir Arūnas Uogintai pristatys filmą, kuriame užfiksuoti visi jų rengti performansai, taip pat rūmų patalpose vyks specialus performansas apie gyvūnus, vyks paskaitos.

Pernai didžiulio žiūrovų susidomėjimo sulaukė „Naktų kins“, tad šiemet organizatoriai žada dar daugiau įspūdingų vakarų. Bendradarbiaujant su Šiaulių kino meno klubu, kaip ir pernai, pirmasis kino seansas vyks Šiaulių universiteto Botanikos sode. Čia bus rodomas filmas „Rūgštus miškas“ (režisierė – Rugilė Barzdžiukaitė), o žiūrovai bus kviečiami aukoti prisidėti prie Botanikos sodo išsaugojimo. Kiti kino seansai vyks Šiaulių dramos teatro kieme. Šiauliečiai galės pamatyti filmą „Animus Animalis“ (režisierė – Aistė Žegulytė), trumpametražių filmų programą, Fotografijos muziejaus paruoštą filmą.

Visą savaitę įvairiose miesto vietose vyks įvairūs performansai (latvės Elizabetės Balčus, folkloristės Editos Gumauskaitės, perkusininko Ginto Gascevičiaus), DJ festivalis, išskirtinė Eugenijaus Barzdžiaus fotografijų paroda, siuvimo dirbtuvės, Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis-koncertas „Graži ir ta galinga“, Klaipėdos pilies teatro spektaklis „Lengva pažintis“, VU teatro Kinetinės trupės pasirodymai mieste ir dar daugybė renginių.

Kaip ir kasmet, pasirodys „Šiaulių naktų“ laikraštis – „Pietinia momenc“. Laikraštį bus galima įsigyti „Šiaulių naktų“ štabe, jį gaus ir visi „Etaplius“ prenumeratoriai. Šiauliečiai galės dalyvauti įvairiose Šiaulių turizmo informacijos centro rengiamose ekskursijose, bendradarbiaujama ir su Šiaulių dailės galerijos organizuojamu medijų meno festivaliu „Enter“.

„Šiaulių naktyse“ pernai vykusios dronų lenktynės patraukė jaunimo ir robotikos, inžinerijos entuziastų dėmesį, tad jos vyks ir šiemet net dvi dienas. Vyks parodomosios dronų programos ir dronų lentynės „Dronahell“, kur, tikėtina, atvyks dalyviai ir iš Baltijos šalių.

Rugpjūčio 28-30 dienomis Zubovų rūmų kiemelyje vyks festivalis „Šiauliai Jazz“. „Laukiame svečių ir iš Didžiosios Britanijos – „Femi Temowo band“ ir dar vieno įspūdingo projekto, tačiau, ar jiems pavyks atvykti, nežinome. Tačiau turėsime puikių Lietuvos ir Latvijos atlikėjų. Festivalis bus tikrai įvairus ir įdomus. Vėl pritrauksime džiazuojantį jaunimą – gros Tauragės ir Pasvalio jaunimo bigbendai“, – apie festivalį pasakoja R. Ruokis.

„Šiauliai Jazz“ scenoje šiauliečiai išgirs „Keymono“, Dainiaus Pulausko grupę, „GIN‘GAS“, Veroniką ChiChi, „Castor Stetson“, Leonardo Pilkausko projektą, latvius „Very Cool People“ ir kitus muzikantus. Šiemet ir vėl bus rengiama meistriškumo pamoka jaunimui. „Būtina ne tik muzikuoti, bet ir ugdyti jaunąją kartą. Kai į koncertą atvažiuoja tokio aukšto meistriškumo muzikantai, būtų tiesiog kvaila, jų patirtimi nepasidalinti su jaunimu“,  – nuomone dalinasi R. Ruokis.

Visų koncertų teritorijos bus aptvertos tvora, kad organizatoriai galėtų kontroliuoti žiūrovų skaičių. Prie renginių vietų lankytojai ras dezinfekcinio skysčio, bus prašoma laikytis saugaus atstumo. Jeigu Lietuvoje įsigaliotų prievolė dėvėti kaukes, renginių dalyviai jas privalės dėvėti. Organizatoriai iš anksto ragina visus, prastai besijaučiančius ar turinčius peršalimo ligų simptomus, renginiuose nesilankyti.

„Šiaulių naktis“ kaip ir kasmet užbaigs šviečianti eisena ir šviesiausių šiauliečių apdovanojimai.

Renginius iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Asociacija „LATGA“.

 

 

 

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Jūsų komentaras (Į pateiktus komentarus neatsakoma)
Vardas:
El. pašto adresas:
Įžeidžiantys komentarai neskelbiami.
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje
AntiSpam


komentarų nėra
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: