Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

 

Balsuokite už Metų žodį ir Metų posakį      

Šiauliams – Europos Tarybos apdovanojimas už nepriekaištingą valdymą

Šiaulių miesto savivaldybės administracija sulaukė džiugios žinios iš Vidaus reikalų ministerijos. Šiaulių miestui paskirtas Europos Tarybos ženklas už nepriekaištingą valdymą. Šiaulių miesto savivaldybė dalyvavo projekte, kurio metu buvo vertinama, kaip savivaldybės institucijos laikosi Europos Tarybos nustatytų 12-kos Gerojo valdymo principų. ELOGE – Europos ženklo už nepriekaištingą valdymą oficiali apdovanojimų ceremonija vyks jau pirmadienį – lapkričio 30 d.

Savivaldybių vertinimas vyko keliais etapais. Pagal Europos Tarybos patvirtintą metodiką savivaldybes vertino gyventojai, politikai, darbuotojai, savivaldybės teikė  atitinkamus veiklos įrodymus.

Savivaldybių vertinimo procese buvo nustatyta kaip jos  atitinka Europos  Tarybos 12 gerojo valdymo principų:
1.Dalyvavimo, atstovavimo, sąžiningo rinkimų organizavimo
2. Reagavimo
3. Veiksmingumo ir efektyvumo
4. Atvirumo ir skaidrumo
5. Teisėtumo
6. Etiško elgesio
7. Kompetencijos ir gebėjimų
8. Inovacijų ir atvirumo pokyčiams
9. Patvarumo ir ilgalaikės orientacijos
10. Stabilaus finansų valdymo
11. Žmogaus teisių, kultūrinės įvairovės ir socialinės sanglaudos
12. Atskaitomybės

„Nuoširdžiai dėkoju šiauliečiams, kurie išreiškė savo nuomonę apklausoje, galima sakyti, kad tai rodo gyventojų pasitikėjimą Šiaulių savivalda. Šis apdovanojimas miestui yra tarsi patvirtinimas, kad esame teisingame kelyje įgyvendindami demokratijos ir atstovavimo principus“, – apie gautą Europos Tarybos ženklą kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Europos Tarybos 12-kos Gerojo valdymo principų įgyvendinimo Lietuvos savivaldybėse vertinimas yra viena iš projekto „Gerojo valdymo principų diegimas Lietuvoje“ sudedamųjų dalių, kurį įgyvendina Vidaus reikalų ministerija, Europos Taryba ir Gerojo valdymo centras prie Europos Tarybos kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centru „Dainava“.

Vertinime dalyvavo daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių – 35-ios, tačiau nustatytą balų skaičių surinko ir Europos Tarybos ženklu už nepriekaištingą valdymą apdovanotos Šiaulių miesto,  Akmenės rajono, Alytaus miesto, Anykščių rajono, Birštono, Druskininkų, Jonavos rajono, Joniškio rajono, Klaipėdos miesto, Kupiškio rajono, Panevėžio rajono, Plungės rajono, Tauragės rajono, Vilkaviškio rajono savivaldybės.

Pagal Vidaus reikalų ministerijos informaciją

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: