Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Didieji COVID-19 židiniai mieste suvaldyti, bet prašoma gyventojų sąmoningumo

Epidemiologinė situacija mieste pristatyta Šiaulių miesto savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje. Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento direktorė Simona Abromavičienė, per praeitą savaitę Šiaulių apskrityje užregistruotas 131 COVID-19 atvejis, tai beveik tiek pat, kiek per visą pandemijos laikotarpį. Didžiausias praėjusios savaitės židinys – Radviliškio ligoninė, su ja siejami 63 atvejai.

Šiaulių mieste užregistruota 40 naujų COVID-19 atvejų, iš jų 32 siejami su jau esančiais židiniais (UAB „Interscalit“, PC „TAU“, šeimos šventės), 6 užsikrėtimo aplinkybės nežinomos, 2 – įvežtiniai. Tarp naujai užsikrėtusiųjų – 3 vaikai (iš lopšelių-darželių „Trys nykštukai“ ir „Bitė“, taip pat – Juliaus Janonio gimnazijos). Susirgusių vaikų grupėms ir klasei taikoma saviizoliacija.

„Situacija esamuose ligos židiniuose mieste jau yra suvaldyta, labai didelį nerimą keliančių naujų židinių Šiauliuose kol kas nėra. Atvejai švietimo įstaigose yra pavieniai, kiek labiau neramina susirgimai, kuomet nepavyksta nustatyti pirminio užsikrėtimo šaltinio“, – kalbėjo Simona Abromavičienė.   

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė akcentavo, kad situacija yra labai greitai kintanti ir prašė gyventojų sąmoningumo, nepamiršti vykdyti sveikatos specialistų rekomendacijas.

„Jei turite šeimos narį, kuris kontaktavo su sergančiuoju ir dabar saviizoliuojasi, informuokite apie tai savo darbdavius, kad būtų aptarta tos šeimos narių nuotolinio darbo galimybė. Taip pat būtina informuoti šeimos vaikų švietimo įstaigas, kad vaikai galėtų mokytis nuotoliniu būdu. Taip įmanoma sulėtinti viruso plitimą. Visiems, kurie net ir neturi susirgusių asmenų savo aplinkoje, reikėtų lėtinti gyvenimo tempą, vengti susibūrimų ir renginių, be reikalo neiti į prekybos centrus, nelankyti artimųjų, dėvėti kaukes, net jei tai yra tik rekomenduojama, dažnai plauti ar dezinfekuoti rankas. Verslo, viešosiose, švietimo ir kitose įstaigose turėtų būti atidžiai žiūrima, kad nedirbtų ir nesilankytų peršalimo simptomų turintys žmonės. Tik elgdamiesi sąmoningai nesudarysime virusui galimybių visiškai suvaržyti mūsų gyvenimus“, – kalbėjo Viktorija Palčiauskienė.

Pasak Sveikatos skyriaus vedėjos, saviizoliacijoje esantys asmenys privalo kuo mažiau kontaktuoti su tame pačiame name ar bute gyvenančiais šeimos nariais, vengti lankytis bendrose patalpose, užtikrinti savo patalpos drėgną valymą, vėdinimą, laikytis kitų būtinų sąlygų.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis pabrėžė, kad šią savaitę vėl bus šaukiamas Ekstremalių situacijų komisijos posėdis, kuriame numatoma aptarti naujas viruso valdymo priemones.

„Esame pasikvietę Respublikinės Šiaulių ligoninės ir miesto poliklinikų atstovus, aptarsime jų pasiruošimą, kad nesusiklostytų tokia situacija kaip Radviliškyje. Spręsime dėl mieste suplanuotų renginių tikslingumo, dėl nuotolinio darbo ir mokymo galimybių. Kalbant apie švietimą, daugeliu atvejų rizika buvo sumažinta atskyrus srautus mokyklose ir mokiniams ėmus bendrauti tik su savo bendraklasiais. Nuo šios savaitės Savivaldybė skirs apsaugos priemonių – kaukių, kad jų netrūktų neformaliojo švietimo įstaigų užsiėmimuose, įvairiuose būreliuose. Taip būtų sukurta saugesnė aplinka ir mokiniams palikus klases“, – komentavo Savivaldybės administracijos direktorius.

Pasak Antano Bartulio, šiauliečių, kuriems privaloma saviizoliacija, šiuo metu priskaičiuojama virš 700 – tai jau tris kartus daugiau, nei praėjusią savaitę. Nors didesnių nusižengimų nebuvo, Savivaldybė stiprina saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolę. Kaip laikomasi namų režimo, dabar tikrins nebe vienas, o jau trys ekipažai.

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: