Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

COVID-19 situacija įtempta, bet neblogėjo

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Nors padėtis išlieka ypatingai sudėtinga, jau antrą savaitę iš eilės matomi, nors ir nežymūs, situacijos pagerėjimo rodikliai. Pateikta informacija ir apie tai, kaip šiauliečiai laikosi karantino reikalavimų. Vis aktyviau darbuojasi savanoriai.

 

Simona Abromavičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė, pristatė skaičius, kurie indikuoja vis dar sudėtingą, tačiau stabilią situaciją Šiaulių mieste. Per praėjusią savaitę Šiaulių mieste registruoti 757 nauji COVID-19 atvejai (užpraeitą savaitę – 769). Pagal užsikrėtusiųjų asmenų skaičių, tenkantį 100 tūkst. gyventojų, Šiaulių miestas taip pat „iškrito“ iš didžiausio sergamumo savivaldybių dešimtuko ir dabar yra 13-oje vietoje (užpraeitą savaitę Šiaulių miestas buvo 11-oje vietoje). Šiuo metu Šiaulių mieste serga 2948 gyventojų, o per visą laiką pasveiko 3760.

Simona Aromavičienė pristatė ir ypatingą susirūpinimą keliančią informaciją – vis dar augantį mirčių skaičių nuo koronaviruso Šiaulių apskrityje. Per praėjusią savaitę buvo registruotos net 36 mirtys (užpraeitą savaitę – 22) nuo COVID-19, 24 iš jų – Šiaulių mieste (užpraeitą savaitę – 8).

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, labai džiūgauti stabilesne statistika negalima, nes per šventinę savaitę žmonės ne taip aktyviai registravosi tirtis mobiliame punkte, atlikti tik 1176 tyrimai. Koronavirusu užsikrėtęs buvo kas antras į Šiaulių mobilų punktą atvykęs asmuo. Jei žmonės būtų aktyviau tyręsi, tikėtina, kad ir statistikos duomenys būtų labai nepalankūs. Antanas Bartulis pabrėžė, kad su kalėdine savaite baigėsi ir tolerancijos, priminimų, įspėjimų, geranoriško raginimo ir įtikinėjimo etapas. Nuo šio Šiaulių miesto savivaldybės atstovai griežčiau vertins fizinių ir juridinių asmenų prasižengimus, kai nesilaikoma karantino reikalavimų. Pradėtos jau 8 teisenos, trys iš jų – juridiniams asmenims – prekybos centrams. „Norėčiau paraginti ir mūsų gyventojus, ir miesto prekybininkus būti sąmoningais, kad nereikėtų gadinti vieni kitiems šventinės nuotaikos. Jei yra nurodymai nešioti kaukes, laikytis atstumų, reguliuoti srautus – taip ir elkimės. Segamumo lygis dar tikrai aukštas, negalime atlaidžiai žiūrėti į karantino reikalavimų ignoravimą“, – konstatavo Antanas Bartulis.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius informavo, kad savaitgalį įsigaliojus judėjimo tarp savivaldybių apribojimams, Šiaulių miesto vairuotojai nesielgė išskirtinai pavyzdingai, lyginant su kitomis savivaldybėmis - per keturias šventinio laikotarpio dienas, į Šiaulių miestą nebuvo įleisti 734 automobiliai. Direktoriaus pavaduotojas pažymėjo, jog judėjimo tarp savivaldybių kontrolė bus ypatingai suaktyvinta gruodžio 31-ąją bei sausio 1-ąją bei paragino šiauliečius bei miesto svečius Naujuosius metus sutikti namuose.

Taip pat buvo priminta, jog Šiaulių mieste veikia apie 25 asmenų savanorių būrys, kuris būtiniausiais maisto produktais aprūpina senjorus, žmones su negalia, tėvelius su mažamečiais vaikais, saviizoliacijoje esančius asmenis bei tuos, kuriems karantino laikotarpiu tikrai reikia tokios pagalbos. Savanoriai šiuo metu dirba ir COVID-19 patikros punkte. Kontaktinis savanorių numeris: +370 657 81597.

Pasak Vinco Urbonavičiaus, į savanorių gretas įsijungia ir žinomi žmonės, tarp kurių yra Šiaulių miesto tarybos nariai, mokytojai, radijo laidų vedėjai, įmonių vadovai, taip pat ir tėvelių sutikimus gavę moksleiviai. Pastaruoju metu sulaukiama žmonių prisijungiant šeimomis (tėtis, mama, dukra).

Šiaulių savanoriai taip pat laukia pastiprinimo ir kviečia visus, norinčius prisijungti prie jų komandos šiuo sudėtingu laikotarpiu. Registracijos į savanorių gretas kontaktai: +370 600 38358 arba savanoriai@siauliai.lt .

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: