Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

Šiaulių projektas pelnė „Europos burių“ apdovanojimą

Finansų ministerija įteikė apdovanojimus už geriausius Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektus. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos vadovas Antanas Bartulis informavo, kad atrankoje dalyvavo beveik 100 skirtingų projektų iš visos Lietuvos ir  Šiaulių savivaldybės projektas pelnė vieną iš aštuonių nominacijų.

 

Dvyliktą kartą rengiamuose „Europos burių“ apdovanojimuose buvo įvertinti ir pristatyti didžiausią vertę žmogui, kraštui ir valstybei kuriantys Europos Sąjungos fondų lėšomis finansuojami projektai.

Iš viso aštuonioms nominacijoms buvo pristatyta beveik 100 projektų iš visos Lietuvos. Iš jų net 24 atrinkti į antrąjį etapą. Tarp konkurso nugalėtojų pateko ir Šiauliuose vykdytas projektas, šiauliečiams įteikta nominacija „Už inovacijų proveržį švietimo ir mokslo srityje“.

Pasak Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Antano Bartulio, pripažinimą pelnė Šiaulių Didždvario gimnazijos ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos ugdymo aplinkos modernizavimo projektas.

Projekto įgyvendinimo metu, kuris startavo 2018 metų pradžioje, Šiaulių Didždvario gimnazijoje neatpažįstamai pasikeitė gamtos mokslų kabinetai: visuose trijuose (fizikos, chemijos, biologijos) kabinetuose-laboratorijose buvo sumontuoti šiuolaikiški laboratoriniai baldai, įrengtos interaktyvios lentos su projektoriais, DNR elektroforezės aparatas, o fizikos kabinete – ir interaktyvus ekranas, 3D įranga, leidžianti tyrinėti objektus 3D formatu, 3D spausdintuvas. Nešiojami šviesiniai mikroskopai ir nešiojami kompiuteriai leidžia atlikti eksperimentus lauke, biologijos eksperimentų, chemijos medžiagų rinkiniai padeda mokytis efektyviau, pritaikant daugiau praktinių elementų.

Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje pradinės klasės aprūpintos interaktyviomis lentomis, kurios padeda mokiniams lengviau adaptuotis, nes informaciją mokytojai gali pateikti žaismingiau. Virtualios realybės sistema sudaro sąlygas mokiniams išbandyti virtualios realybės teikiamus privalumus mokymosi procese tyrinėjant objektus specialios įrangos pagalba. Kalbų mokymosi laboratorijos įranga sudaro galimybę organizuoti ugdymo procesą ne tik įprastoje klasės aplinkoje, bet ir bet kokioje vietoje: mokiniai ir mokytojai gali maksimaliai efektyviai išnaudoti pamokos laiką bei patys suformuoti inovatyvią ir dinamišką mokymosi aplinką. Mokiniams sukuriama galimybė praktikuotis bei atlikti užduotis jiems patogioje aplinkoje, o mokytojui – automatiškai gauti užduočių atsakymus ir vertinimus. Inovatyvus interaktyvių grindų sprendinys padeda mažiausiems progimnazijos mokiniams – pradinukams – ne tik lavinti motoriką, bet ir matematinius sugebėjimus: vaikai turi galimybę susipažinti su abėcėle, planetomis, rinkti miško gėrybes arba tiesiog žaisti smagius edukacinius žaidimus.

 Projekto metu atlikta ugdymo erdvių renovacija, atveriant mokymo ir poilsio erdves. Įrengtos pusiau įstiklintos durys tarp klasių ir kitų mokyklų erdvių, panaikintos pertvaros ir sienos, taip užtikrinant patrauklesnį, saugesnį ir kokybiškesnį ugdymo procesą. Įsigyti baldai, kompiuterinė technika ir inovatyvi mokymosi įranga. Bendra projekto vertė – daugiau nei 1 mln. 300 tūkstančių eurų, 85 proc. šios sumos – ES fondų lėšos.

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Lapkritis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: