Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Vakcinacija nuo Covid-19

   VISOS VAKCINACIJOS NAUJIENOS >>>

   DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI >>>

 

   65 metų ir vyresnių asmenų registracija (registracijos forma)

   Jaunesnių kaip 65 metų ir turinčių rizikos veiksnius, asmenų, turinčių sunkią ir vidutinę neįgalumo formą ir juos slaugančių asmenų registracija (registracijos forma)

Jaunesnių kaip 65 m. asmenų ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius registravimo skiepijimui COVID-19 ligos vakcina tvarka:

  •   Asmens sveikatos priežiūros įstaiga sudaro prie įstaigos prisirašiusių jaunesnių kaip 65 m. ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius, sąrašą. 
  •   Su kiekvienu į sąrašą įtrauktu asmeniu susisiekiama telefonu, paklausiama dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos pasirinkimo ir suteikiama informacija apie skiepijimo vietą, datą ir laiką.
  •   Pasiskiepijus pirmąja  COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcinos doze paskiriama antrojo skiepo data.

 

Skambinimas skiepijimui COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vakcina organizuojamas atsižvelgiant į asmens sveikatos priežiūros įstaigų sudarytus  prie įstaigos prisirašiusių jaunesnių kaip 65 m. asmenų ir turinčių tam tikrus rizikos veiksnius, sąrašus. Turint klausimų dėl įtraukimo į sąrašus prašome kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą prie kurios esate prisirašę.

  Abiturientų registracija (registracijos forma)

  Studentų registracija, studentams, studijuojantiems pagal sveikatos mokslų studijų krypčių programas ir dalyvaujantiems klinikinių įgūdžių užsiėmimuose arba atliekantiems klinikinę praktiką ASPĮ ir vaistinėse (registracijos forma)

  Darbuotojų, vykdančių mažmeninė prekybą ir kontaktuojančių su klientais, registracija (registracijos forma)

  Socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, švietimo įstaigų, vaistinių, gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdančių darbuotojų registracija

   Įmonių, turinčių daugiau kaip 100 darbuotojų, registracija

   Registracija dėl antros ,,Vaxzevria" vakcinos dozės skyrimo anksčiau nei po 12 savaičių

   Skiepijimas COVID-19 ligos vakcina vykdomas:

Šiaulių centro poliklinika, Vytauto g. 101, Šiauliai, kontaktinis telefonas 8 607 63240, el. p. skiepai.covid19@siauliupoliklinika.lt

Dainų pirminės sveikatos centras, Aido g. 18 , Šiauliai, tel. 8 41 591 424. el. p. skiepai.covid19@dainupspc.lt

Vakcinavimo centras, J. Jablonskio g. 16, Šiauliai (Šiaulių arena), tel. 8 659 16562, el. skiepai@siauliai.lt

   Skiepijimas namuose

  Prioritetinės asmenų grupės
APIE VAKCINACIJĄ NUO Covid-19

 Vakcinos padeda užkirsti kelią ligų plitimui. Vakcina yra laikoma saugiausia ir patikimiausia apsauga nuo gyvybei pavojingų užkrečiamųjų ligų (infekcijų). Taip apsaugomas ne tik kiekvienas žmogus, bet ir sukuriama saugi aplinka visuomenei. Vakcinuojant žmones, buvo sustabdytas tokių ligų kaip raupai ar poliomelitas, plitimas. Vakcinos „išmoko“ žmogaus imuninę sistemą apsisaugoti nuo konkrečios ligos. Viena iš tokių ligų yra COVID-19.

COVID-19 vakcinos yra medicininiai preparatai, kurie padeda žmogaus organizmui sukurti imuninį atsaką prieš naująjį SARS-CoV-2 virusą ir tokiu būdu apsisaugoti nuo jo sukeliamos COVID-19 ligos. Jeigu paskiepytas asmuo vėliau užsikrečia šiuo virusu, jo imuninė sistema tą virusą atpažįsta. Tuomet ji yra pasirengusi su tuo virusu kovoti.

Vakcinacija nuo virusinių ligų gali padėti apsaugoti tuos, kurie patys negali būti skiepijami, pvz., kūdikiai, silpną imuninę sistemą turintys asmenys, nėščiosios ir pan. Šioms asmenų grupėms kitų grupių vakcinacija naudinga, nes, pasiskiepijus didelei visuomenės daliai, liga nebegali išplisti bendruomenėje.

Kad vakcinas būtų galima naudoti, joms yra keliami griežti reikalavimai. Prieš patvirtinant bet kokią vakciną ES, jos kūrėjas turi atlikti griežtai reglamentuotus tyrimus, o po to – mokslinį vertinimą, kad būtų užtikrinta jos kokybė, sauga ir veiksmingumas. Vertindami vakcinas, mokslininkai-ekspertai visada labai atidžiai įvertina vakcinų naudą ir visą galimai keliamą riziką, ypač todėl, kad jomis skiepijami sveiki žmonės. Tik sėkmingai praėjus visus vakcinų kūrimo etapus, vakcinos išvysta dienos šviesą. Atlikus išsamų vertinimą turi būti nustatyta, kad vakcinos teikiama nauda – gebėjimas apsaugoti žmones nuo ligos – yra daug didesnė nei jos galimai keliama rizika.

Kaip ir bet kuris kitas vaistinis preparatas, vakcina kai kuriems žmonėms gali sukelti šalutinį poveikį, bet dažniausiai jis būna silpnas ir trumpalaikis, pvz., gali pasireikšti nedidelis karščiavimas, skausmas ar paraudimas injekcijos vietoje. Sunkus šalutinis poveikis pasireiškia itin retai. Be to, net ir jau naudojamos vakcinos yra nuolat stebimos, siekiant užtikrinti, kad jos išliktų saugios ir veiksmingos.

Kai kurie žmonės vis dar abejoja, ar verta skiepytis, baiminasi vakcinos poveikio. Abejones sustiprina ir viešumoje plintanti nepagrįsta informacija apie koronavirusą ir vakcinas.

ATSAKYMUS Į KITUS DAŽNIAUSIAI VISUOMENEI KYLANČIUS KLAUSIMUS rasite čia https://koronastop.lrv.lt/lt/vakcinavimas  

PATIKIMĄ INFORMACIJĄ APIE LIETUVOJE PATVIRTINTAS VAKCINAS (preparatų charakteristikų santrauka, pakuotės lapelis ir pan.) rasite čia https://vvkt.lt/index.php?2592100020  

 

Pagal LR Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos informaciją pranešimą parengė Šiaulių miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro

Visuomenės sveikatos stiprinimo skyriaus specialistė Asta Ivoškienė

 

Paskutinis atnaujinimas: 2021-04-16 09:13:19 Grįžti


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: