Švietimo naujienos

KINGS – akademinė, inovatyvi, sparčiai auganti bendruomenė, siekianti užtikrinti olimpiados prieinamumą visiems mokiniams be išimties. NEMOKAMAI ir internetu vykstantis KINGS olimpiados kvalifikacinis etapas RUGSĖJO 28 – SPALIO 9 dienomis kviečia

 Plačiau >

Šiaulių lopšelis-darželis ,,Coliukė“, siekdamas išlaikyti ilgametes plenero ,,Rudens mozaika“ tradicijas (14 m.) ir atsižvelgdamas į  dabartinę šalies situaciją susijusią su COVID – 19 ligos pandemija, kviečia Šiaulių miesto ir rajono bei šalies švietimo įstaigas: gimnazijas, progimnazijas, pagrindines, pradines mokyklas, specialiąsias mokyklas, ikimokyklinio ugdymo įstaigas, privačias ikimokyklinio ugdymo įstaigas, neformaliojo švietimo ugdymo įstaigas ir jų socialinius partnerius nuo 2020 m. rugsėjo 21 d. iki 2020 m. spalio 2 d.  dalyvauti respublikiniame kūrybiniame  plenere „Rudens mozaika 2020“ ir mozaikas dėlioti ne miesto erdvėse, kaip jau buvo įprasta, bet savo įstaigų kiemuose.

 Plačiau >

Prasidėjo nauji mokslo metai, prasidės ir naujų inžinerinių projektų įgyvendinimas. Simono Daukanto gimnazijos IIIi klasės mokiniai, besiruošdami pradėti savo individualius inžinerinius darbus, apsilankė UAB „ATC Baltic“. Ši įmonė diegia pažangias robotines technologijas ir pritaiko jas pramonėje, siekdama įgyvendinti klientų iškeltas technines užduotis.

UAB „ATC Baltic“ direktorius A. Šerlinskas pasidžiaugė, kad mūsų gimnazijoje mokiniai skatinami domėtis inžinerija, kad yra mokinių, kurie ketina studijuoti inžinerinius mokslus, nes šios srities specialistų trūksta.

 Plačiau >

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informuoja, kaip reikia elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga? Ką turi daryti tėveliai? Ką turi daryti ugdymo įstaigos administracija? Visą informaciją rasite Nacionalinio visuomenės sveikatos centro parengtuose algoritmuose. NVSC algoritmai, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga

 Plačiau >

 

Lietuvoje vis daugiau ugdymo įstaigų stengiasi kurti visiems mokyklos bendruomenės nariams saugią aplinką, išgyvendinti patyčias ir smurtą, taikydami veiksmingas, moksliškai pagrįstas prevencines programas.

Viena jų – tarptautinė ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“, skirta 5–7 metų vaikams. Ši programa bendromis pedagogų ir programos vykdytojų pastangomis įgyvendinama Lietuvoje nuo 2000-ųjų.

 Plačiau >

Rugpjūčio 17–21 d. Didždvario gimnazijoje jau penktą kartą vyko gamtos mokslų stovykla „Eureka“. Ši stovykla skirta 6–12 metų vaikams, kurie domisi gamtos mokslais, konstravimu, architektūra ir robotika. Pagrindinis stovyklos tikslas – propaguoti STEAM krypties ugdymą, tiksliųjų, gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos mokslų ir menų bei dizaino sintezę.

 Plačiau >

Rugsėjo 1 - oji - tai neeilinė šventė. Tai - diena, kurioje susipina sena pabaiga ir nauja pradžia. Drauge su vasara palydime praėjusius mokslo metus, o su jais - tam tikrus žmones, iki paskutinės raidės ir skyrybos ženklo perskaitytus mokyklinius vadovėlius, visomis ląstelėmis išgyventas emocijas ir lyg po jūrą skersai, išilgai išbraidytas mokslines tiesas.  Ten, praeity, taip pat paliekame klaidas, kurių padariniai mus užgrūdino kaip  jaunas asmenybes bei įteikė daug naudingų pamokų ateičiai - naujiems mokslo metams. Lydimi pirmųjų rudens pėdsakų, lyg rašto, kurį, atrodo, dar ką tik rašėme basomis kojomis karštame vasaros smėlyje, sugrįžtame į mokyklą. 

2020 - ųjų mokslo metus S. Daukanto gimnazijos mokiniai dėl progresuojančio COVID - 19 viruso pasitiko šiek tiek kitaip nei įprasta. Medicininių kaukių dėvėjimas bei atstumo laikymasis privertė pasijausti truputį sukaustytiems. Tačiau sveikatos apsaugos reikalavimai nesutrukdė džiaugtis šia nuostabia švente. Ji įvyko 10 val. gimnazijos stadione. Mokslo ir Žinių šventė pradėta tradiciškai, nuo sveikinimų gimnazijai ir, žinoma, Tautiškos giesmės. Po gimnazijos direktoriaus kalbos ir pavaduotojos ugdymui nuoširdžių palinkėjimų naujų mokslo metų proga, gimnazistai klausėsi daukantiškės Amandos (IIIm) ritmingos, o vėliau abiturientės Eglės melodingos dainos.

 Plačiau >


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.