Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Apklausos rezultatai rodo aiškias tendencijas – gyventojai pasisako už tiesioginius merų rinkimus!

Šiaulių miesto mero Artūro Visocko prašymu, balandžio 23 d. buvo inicijuota apklausa, siekiant sužinoti gyventojų nuomonę apie tiesioginius merų rinkimus. Išanalizavus pirmuosius apklausos rezultatus paaiškėjo, jog beveik 97% visų registruotų apklausos dalyvių pasisako už tai, kad reikia išlaikyti tiesioginius mero rinkimus, 3% apklaustųjų mano, kad merus turėtų rinkti savivaldybių tarybos, o mažiau nei pusė procento apklausos dalyvių nuomonės šiuo klausimu neturėjo.

Šiaulių mero inicijuota apklausa sulaukė didelio susidomėjimo: vien Šiaulių miesto savivaldybės „Facebook“ paskyroje kvietimą sudalyvauti apklausoje peržiūrėjo beveik 16 tūkst. sekėjų ir jau pirmąją apklausos savaitę buvo gauta daugiau nei 1000 atsakymų (iš jų 655 – registruoti). Didesniąją dalį respondentų sudarė moterys (56%), apklausa buvo populiariausia tarp 30-49 metų amžiaus grupei priklausančių asmenų, tačiau amžiaus spektras buvo platus: jauniausias apklausos dalyvis yra 17-os, o vyriausias – 78-ių metų amžiaus. Džiugina ir tai, jog savo nuomonę šiuo klausimu išreiškė ne tik Šiaulių miesto savivaldybės gyventojai: Vilniaus m. respondentai sudarė 15%, Kauno m. 7%, o Klaipėdos m. - 6% visų apklaustųjų. Už tiesioginius mero rinkimus pasisako visos amžiaus ir lyties grupės bei skirtingus politinius įsitikinimus turintys apklausos dalyviai.

„Pirmieji tiesioginiai merų rinkimai Lietuvoje įvyko 2015 metais ir savivaldybių vadovai jau du kartus buvo tiesiogiai renkami pačių gyventojų. Perėjimas prie tiesioginių mero rinkimų akivaizdžiai suaktyvino bendruomenes, svariai prisidėjo prie rinkimuose balsuojančių gyventojų skaičiaus augimo ir sustiprino gyventojų pasitikėjimą savivalda - akivaizdu, jog sugrįžimas prie senosios tvarkos padarytų didžiulę žalą demokratijos vystymuisi mūsų valstybėje. Kartu su tiesioginiais merų rinkimais, miestų ir rajonų gyventojai įgijo daugiau sprendimų priėmimo galimybių ir ši apklausa tik patvirtina, jog gyventojų įtrauktį į savivaldybės reikalus būtina skatinti visomis priemonėmis, o ne slopinti. Visų Lietuvos savivaldybių merai vienbalsiai palaiko tiesioginius merų rinkimus ir jau kreipėsi į Seimą su prašymu išlaikyti tiesiogiai renkamus merus, kaip savivaldybių vadovus, užtikrinančius politinį stabilumą. Tikiu, jog bendromis merų ir gyventojų pastangomis Konstitucijoje bus įtvirtintos demokratiškas vertybes skatinančios nuostatos,“ – tiesioginių merų rinkimų klausimą komentavo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Apklausa dėl tiesioginių mero rinkimų tęsis iki gegužės 10 d. Kviečiame ir toliau aktyviai dalyvauti ir išreikšti savo poziciją! Apklausos formą rasite čia: https://polltix.co/v/XNWAo3p

Su pirminiais apklausos rezultatais galite susipažinti čia 

Gyventojų apklausą atliko lietuviškas technologijų startuolis „Polltix“. 

 

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: