Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

DUK. MOKESČIŲ LENGVATŲ, JURIDINIAMS ASMENIMS, REMIANTIEMS KULTŪROS IR (AR) SPORTO PROJEKTUS, SUTEIKIMAS
1. Kokie teisės aktai reglamentuoja mokesčių lengvatų juridiniams asmenims, remiantiems kultūros ir (ar) sporto projektus Šiaulių miesto savivaldybėje, suteikimą?

Mokesčių lengvatų juridiniams asmenims, remiantiems kultūros ir (ar) sporto projektus Šiaulių miesto savivaldybėje, suteikimą reglamentuoja Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 7 d. sprendimas Nr. T-331 ,,Dėl kultūros ir sporto projektų rėmimo skatinimo“,  Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2017 m. lapkričio 9 d. sprendimas Nr. T-386 „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 7 d. sprendimo Nr. T-331 ,,Dėl kultūros ir sporto projektų rėmimo skatinimo“ pakeitimo“ ir Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 1 d. sprendimas Nr. T-18 „Dėl Šiaulių miestą reprezentuojančių žaidimų sporto komandų, olimpinės ir parolimpinės rinktinės kandidatų, meno kolektyvų, atlikėjų ir menininkų, turinčių meno kūrėjo statusą, siekiančių gauti juridinių asmenų paramą, sąrašo patvirtinimo“.

2. Kam gali būti suteiktos mokesčių lengvatos?

Mokesčių lengvatas gali gauti juridiniai asmenys, remiantys miestą reprezentuojančias žaidimų sporto komandas, olimpinės ir parolimpinės rinktinės kandidatus ar narius, meno kolektyvus ir atlikėjus, menininkus, turinčius meno kūrėjo statusą (toliau – Paramos gavėjai). Sąrašą rasite čia. 

3. Kokių mokesčių lengvatos gali būti suteiktos juridiniams asmenims, remiantiems kultūros ir (ar) sporto projektus Šiaulių miesto savivaldybėje?

Juridiniais asmenims, rėmusiems kultūros ir (ar) sporto projektus Šiaulių miesto savivaldybėje (toliau – Paramos teikėjas), gali būti suteiktos žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčių mokamų į Šiaulių miesto savivaldybės biudžetą, lengvatos.

4.  Už kokį laikotarpį yra suteikiamos mokesčių lengvatos?

Mokesčių lengvatos teikiamos tik einamaisiais metais apskaičiuotiems mokesčiams. 

5. Kokia forma (suma) Paramos teikėjai, gali būti atleisti nuo žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčių mokamų į Šiaulių miesto savivaldybės biudžetą?

Paramos teikėjas Savivaldybės tarybos sprendimu atleidžiamas nuo einamųjų biudžetinių metų mokesčių ar jų dalies – 50 proc. paramai skirtos sumos, bet ne daugiau kaip nuo visų mokesčių sumos, mokamos į savivaldybės biudžetą per einamuosius metus (Pvz.: jei Paramos teikėjas skiria 10 tūkst. Eur paramą Paramos gavėjui, tai Paramos teikėjas yra atleidžiamas 5 tūkst. Eur suma nuo  žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir (ar) nekilnojamojo turto mokesčio).

6. Kokias sąlygas reikia įvykdyti Paramos teikėjui, kad būtų teikiamos mokesčių lengvatos?

  1. Iki einamųjų metų rugsėjo 1 dienos turi būti pasirašyta Paramos sutartis su Savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintame Paramos gavėjų sąraše nurodytu Paramos gavėju, kurioje įsipareigojama skirti paramą Paramos gavėjui.
  2. Pasirašytoje Paramos sutartyje numatyta suteikti ne mažesnę kaip 1 tūkst. Eur paramą Paramos gavėjui.

7. Kokius dokumentus reikia pateikti Paramos teikėjams, norintiems gauti mokesčių lengvatas?

Paramos teikėjai, pageidaujantys gauti mokesčių lengvatas, iki einamųjų metų gegužės 1 dienos ar spalio 1 dienos Šiaulių miesto savivaldybės direktoriui pateikia prašymus jas suteikti (forma pridedama). Kartu su prašymu, kuriame nurodomos konkrečių mokesčių prašomų lengvatų sumos, pateikiami šie dokumentai:

  • mokesčio deklaracijos kopija ar pranešimo apie valstybinės žemės nuomos mokestį kopija (kai prašoma nuomos mokesčio už valstybinę žemę lengvatų);
  • trumpas išrašas iš Juridinių asmenų registro (JAR);
  • pažyma apie atsiskaitymą su valstybės ir savivaldybių biudžetais ir fondais;
  • paramos sutarčių patvirtintos kopijos, kuriose būtų nurodyta išsami informacija apie Paramos gavėją, kuriam skirtos lėšos;
  • pavedimų, aktų ir kitų dokumentų, patvirtinančių suteiktą paramą, patvirtintos kopijos.

8. Kaip elgtis, jei pranešimas apie valstybinės žemės nuomos mokestį yra gaunamas tik einamųjų metų lapkričio mėnesį?

Pranešimus apie valstybinės žemės nuomos mokestį juridiniams asmenims, rėmusiems kultūros ir sporto projektus, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento Finansų skyriaus atsakinga specialistė išduos išimties tvarka anksčiau.

9. Kontaktinis asmuo.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kūno kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Monika Zdanavičiūtė,
tel. 8 41 596 217, el. paštas sss@siauliai.lt
Paskutinis atnaujinimas: 2018-09-19 09:04:17 Grįžti


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: