
Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su Privatumo politika.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Gyvūnų gerovė ir apsauga |
Triukšmo prevencija |
Atliekų tvarkymas |
Želdynų ir želdinių apsauga |
TEISĖS AKTAI, REGLAMENTUOJANTYS GYVŪNŲ GEROVĘ IR APSAUGĄ.
Asmenys, laikantys gyvūnus (šunis, kates), privalo laikytis galiojančių Šiaulių miesto savivaldybės tarybos patvirtintų Gyvūnų laikymo Šiaulių mieste taisyklių patvirtintų Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020 m. gruodžio 17 d. Nr. A-1818. Už taisyklių nesilaikymą taikoma administracinio poveikio priemonė, nustatyta ANK 346 straipsnyje. PAGRINDINIAI TAISYKLIŲ REIKALAVIMAI: Gyvūnų augintinių laikytojas privalo:
SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJA
Dėl benamių gyvūnų kreiptis į Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Miesto koordinavimo skyrių telefonu 841 500 537 ŠUNŲ VEDŽIOJIMO AIKŠTELIŲ IR BENAMIŲ KAČIŲ ŠĖRIMO VIETŲ ŠIAULIŲ MIESTE SĄRAŠAS
|
Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisyklių laikymosi kontrolė
Statybos darbų pradžios ir pabaigos laikas Šiaulių mieste Gyvenamosiose teritorijose:
Jei statybos, remonto darbai gyvenamosiose patalpose ar gyvenamosios paskirties valdose planuojami darbo dienomis vakaro laiku nuo 17 val. iki 21 val. ar sekmadieniais nuo 10 val. iki 19 val., privaloma turėti visų besiribojančių patalpų ar valdų savininkų (gyventojų) sutikimus. Gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kai statybos darbai vykdomi arčiau nei 300 m atstumu iki gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų (švietimo ir ugdymo įstaigų, bibliotekų, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų):
Vykdant statybos darbus nuo 13 val. iki 15 val. užtikrinti, kad nebūtų viršijami Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“ nustatyti triukšmo rodiklių ribiniai dydžiai. Gyvenamosiose patalpose, gyvenamosiose teritorijose, gyvenamosios paskirties valdose:
Pranešimas dėl informacijos apie planuojamus statybos, remonto, montavimo darbus >>>
Primename, kad: Miesto viešosiose vietose draudžiama:
Miesto viešosiose vietose nuo 22.00 val. iki 7.00 val. draudžiama vykdyti triukšmą keliančius prekių pristatymo ir krovos darbus prekybos įstaigose, kurios įsikūrusios arčiau nei 100 m nuo gyvenamųjų namų. Triukšmo šaltinių valdytojai:
Juridiniai ir fiziniai asmenys, pažeidę Taisyklių reikalavimus, atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Triukšmo šaltinio valdytojas, padaręs žalos žmonių sveikatai, turtui, aplinkai, privalo ją atlyginti Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka. Triukšmo šaltinių valdytojai, laiku neįvykdę nustatytų reikalavimų, atsako įstatymų nustatyta tvarka. LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, pažeidusiam Taisyklių reikalavimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 48 straipsnyje „Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių triukšmo valdymą, nevykdymas ar pažeidimas“. Bauda – nuo 50 iki 300 Eur, už pakartotinai padarytą nusižengimą – nuo 280 iki 600 Eur. |
Atliekų tvarkymo taisyklių laikymosi kontrolė Šiaulių miesto savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės Primename, kad: Komunalinių atliekų turėtojai privalo:
Atliekų turėtojams draudžiama:
Asmenims, pažeidusiems Taisyklių reikalavimus, yra taikoma administracinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso nuostatas. Asmens patraukimas atsakomybėn neatleidžia jo nuo prievolės laikytis Taisyklių ir pašalinti pažeidimo pasekmes bei atlyginti visus dėl to atsiradusius nuostolius. LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, pažeidusiam Taisyklių reikalavimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 367 straipsnyje „Savivaldybių tarybų patvirtintų atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas“. Įspėjimas arba bauda – nuo 30 iki 140 Eur, už pakartotinai padarytą nusižengimą – nuo 140 iki 600 Eur.
|
Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių laikymosi kontrolė •ŠIAULIŲ MIESTO ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS TAISYKLĖS Primename, kad: Želdynų ir želdinių valdytojai ir savininkai privalo:
Želdynų ir želdinių savininkai ir valdytojai turi teisę:
Privačių namų, žemės valdų, mėgėjiškų sodų teritorijų bendro naudojimo ar privačių žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai privalo šalinti į bendro naudojimo teritoriją ar bendro naudojimo želdinių plotą išlindusias jų privačiose namų ar žemės valdose augančių želdinių šakas ir šaknis. Šiaulių miesto želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijai įspėjus želdinių, išlendančių iš jiems priklausančios teritorijos, savininkus, valdytojus ar naudotojus ir jiems želdinių nesutvarkius, šiuos darbus gali atlikti bendro naudojimo teritoriją ar želdinių plotą prižiūrinti organizacija. Atskiruosiuose (parkuose, skveruose, miesto soduose, kituose poilsiui skirtuose, memorialinės, apsauginės ir ekologinės paskirties) želdynuose bei priklausomuosiuose (gyvenamosios, visuomeninės, komercinės, pramoninės paskirties, inžinerinės infrastruktūros, rekreacinių ar kitų teritorijų) želdynuose draudžiama:
|
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Prekyba viešose vietose |
Gyvybės apsauga vandens telkiniuose |
Tabako gaminių vartojimas |
Reklama |
Prekybos viešosiose vietose taisyklių laikymosi kontrolė
Primename, kad:
LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, pažeidusiam Taisyklių reikalavimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 154 straipsnyje „Prekybos viešosiose vietose taisyklių pažeidimas“. Bauda – nuo 16 iki 30 Eur, už pakartotinai padarytą nusižengimą – nuo 30 iki 80 Eur. |
Taisyklių, numatančių žmonių gyvybės apsaugą vandens telkiniuose, laikymosi kontrolė
Vandens telkinio vandenyje ir paplūdimyje draudžiama:
Plaukiojant savaeigėmis ir nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, privaloma laikytis Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis, patvirtintų Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. balandžio 15 d. įsakymu Nr. D1-187 (Suvestinė redakcija nuo 2020-07-02), reikalavimų. Paplūdimiuose žmonėms gerai matomoje vietoje turi būti įrengti aktualūs paplūdimio informaciniai, draudžiamieji ženklai ir vėliavos (šių Taisyklių priedas), taip pat stendas, kuriame išdėstytos šios pagrindinės saugaus elgesio vandens telkinyje taisyklės (rekomendacijos):
Ant vandens telkinių ledo draudžiama:
Iškirstą lede eketę, didesnę nei 20×20 cm, būtina pažymėti visiems žmonėms matomu būdu ir ryškių spalvų priemonėmis neteršiant aplinkos. Renginių, sporto treniruočių organizatoriai privalo vykdyti Taisyklių laikymosi kontrolę užtikrinančių Savivaldybės administracijos ir policijos pareigūnų reikalavimus bei nurodymus dėl renginių, treniruočių organizavimo. Saugaus elgesio ant vandens telkinio ledo rekomendacijos:
Masiniai renginiai ant ledo organizuojami vadovaujantis Savivaldybės administracijos nustatyta tvarka. Čiuožyklą ant vandens telkinio ledo eksploatuojantis ar renginius ant užšalusių vandens telkinių organizuojantis subjektas privalo užtikrinti žmonių saugumą. Jei ledo storis ar jo struktūra kelia pavojų žmogaus gyvybei, čiuožyklos eksploatacija ar ant ledo organizuojami renginiai, treniruotės turi būti sustabdyti.
2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo šešiasdešimt iki vieno šimto keturiasdešimt eurų. Prisiminkite, kad šiuo laikotarpiu ledas yra labai plonas ir pavojingas, todėl būkite atsargūs ir pasiruošę prieš lipimą ant ledo Prieš eidami ant ledo, apsidairykite, ar arti nėra praminto takelio, paliktų pėdų. Jeigu yra, eikite jomis, nes tai jau išbandytas kelias. Einant ledu reikia turėti tvirtą lazdą ir ja tikrinti ledo stiprumą. Jeigu į ledą sudavus lazda, ant jo pasirodo vanduo, reikia nedelsiant grįžti į krantą. Eiti reikia čiuožiant, neatitraukiant kojų nuo ledo. Jeigu ledu eina grupė žmonių, reikia laikytis distancijos. Atstumas tarp žmonių turi būti ne mažesnis kaip 5 metrai. Einant ledu reikia aplenkti vietas, kurios užneštos sniegu arba pripustytos pusnių, nes po sniegu ledas visada yra plonesnis. Ypač atsargiems reikia būti prie kranto, nes čia ledas silpnesnis ir jame gali būti įtrūkimų. Ant ledo ypač mėgsta žaisti vaikai, nepalikite jų be priežiūros. Jei vis tik įlūžote, nepasiduokite panikai ir nepraraskite savitvardos. Ropškitės ant ledo į tą pusę iš kur atėjote, o ne plaukite pirmyn. Ant ledo užšliaužti reikia plačiai ištiesus rankas, kad padidėtų atramos plotas. Pasistenkite kaip galima daugiau krūtine užgulti ledą, paskui atsargiai ant jo iškelti vieną koją, po to kitą. Užšliaužus ant ledo, negalima tuojau pat stotis. Reikia nusiridenti nuo eketės kuo toliau į tą pusę iš kur atėjote, nes ten ledas tvirtesnis. Tik išlipus ant kranto reikia bėgti, kad sušiltumėte ir kuo greičiau pasiekti šiltą vietą.
|
Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatyme nustatytų tabako gaminių ar susijusių gaminių vartojimo ar jų turėjimo ribojimų laikymosi kontrolė
Primename, kad: Tabako gaminių vartojimo ribojimas
|
Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo nustatytų draudimų ir reikalavimų išorinei reklamai įrengti laikymosi kontrolė Lietuvos Respublikos reklamos įstatymas 21 straipsnis. Priežiūros institucijų teisės ir pareigos Už Reklamos įstatyme nustatytų išorinės reklamos įrengimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymą reklaminės veiklos subjektams gali būti skiriama (juridiniam asmeniui) Reklamos įstatyme nustatyta bauda iki 3000 Eur arba (fiziniam asmeniui) Administracinių nusižengimų kodekso 144 straipsnio „Reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas“ 1 dalyje nustatyta bauda nuo 140 iki 300 Eur, pakartotinai per metus pakartojus pažeidimą, Administracinių nusižengimų kodekso 144 straipsnio „Reklamos naudojimo reikalavimų ir draudimų nesilaikymas“ 5 dalyje nustatyta bauda nuo 300 iki 560 Eur. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos reklamos įstatymo 25 straipsnio 18 punktu skelbiami Šiaulių miesto savivaldybės administracijos nutarimai dėl išorinės reklamos:
Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus informacija |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Mokamas automobilių stovėjimas |
Keleivinis kelių transportas |
Nusikaltimų prevencija |
Nenaudojami žemės sklypai |
Vietinės rinkliavos už naudojimąsi mokamomis automobilių stovėjimo vietomis nuostatų laikymosi kontrolė Primename, kad:
LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, padariusiam Nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimus, taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 418 straipsnyje „Vietinės rinkliavos už naudojimąsi savivaldybių tarybų nustatytomis vietomis automobiliams statyti nuostatuose nustatytos vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimas“. Bauda – nuo 20 iki 40 Eur, už pakartotinai padarytą nusižengimą – nuo 40 iki 100 Eur. |
Keleivinio kelių transporto vežėjams ir jų ekipažams, keleiviams nustatytų draudimų ir taisyklių laikymosi kontrolė
Primename Keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais ir lengvaisiais automobiliais taksi taisykles:
LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, pažeidusiam Taisyklių reikalavimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 446 straipsnio „Važiavimas be bilieto, važiavimas įsigijus važiavimo bilietą su nuolaida, tačiau nepateikus teisę į transporto lengvatas patvirtinančių dokumentų, be bilieto ar su neteisėtai įsigytu bilietu su nuolaida važiuojančių keleivių ar neapmokėto bagažo vežimas keleivinėmis kelių transporto priemonėmis, atsisakymas sumokėti už važiavimą taksi“ 5 dalyje. Bauda – nuo 16 iki 30 Eur. LR Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka asmeniui, pažeidusiam Taisyklių reikalavimus taikoma administracinė atsakomybė, numatyta 448 straipsnio „Keleivių vežimo keleiviniu kelių transportu taisyklių ir keleivinio kelių transporto keleivių teisių pažeidimas“ 1, 2, 3 dalyse.
|
Šiaulių miesto savivaldybės nusikaltimų prevencijos programa Šiaulių miesto savivaldybės nusikaltimų prevencijos 2020–2022 metų programa (toliau – Programa) parengta vadovaujantis Viešojo saugumo plėtros 2015–2025 metų programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2015 m. gegužės 7 d. nutarimu Nr. XII-1682 „Dėl Viešojo saugumo plėtros 2015 2025 metų programos patvirtinimo“, Viešojo saugumo plėtros 2015–2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstituciniu veiklos planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. balandžio 13 d. nutarimu Nr. 370 „Dėl Viešojo saugumo plėtros 2015–2025 metų programos įgyvendinimo tarpinstitucinio veiklos plano patvirtinimo“, Saugios savivaldybės koncepcija, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 184 „Dėl Saugios savivaldybės koncepcijos patvirtinimo“, ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais nusikaltimų prevenciją. Programoje numatytomis priemonėmis siekiama įgyvendinti Viešojo saugumo plėtros 2015–2025 metų programos tikslus ir uždavinius šiose srityse: žmogaus, visuomenės ir valstybės teisėtų interesų apsaugos nuo nusikalstamų veikų, teisėsaugos institucijų ir kitų valstybės įstaigų pajėgumo ir gebėjimo užtikrinti viešąjį saugumą stiprinimo, glaudžių valstybės ir savivaldybės institucijų ir įstaigų bendradarbiavimo plėtojimo, viešojo ir privataus sektoriaus partnerystės ir aktyvios visuomenės. Priemonės nuosekliai siejamos su socialinių problemų sprendimu Šiaulių miesto savivaldybėje ir yra vieną kitą papildančios poveikio nusikalstamumui priemonės. Programa padės vykdyti kryptingą nusikaltimų prevencijos politiką, kompleksiškai ir planingai plėtoti Šiaulių miesto savivaldybės veiklą, skirtą gyventojų viešajam saugumui stiprinti. Aktualūs dokumentai: Ataskaitos: |
Nenaudojamų žemės sklypų Šiaulių mieste kontrolė Nenaudojamų žemės sklypų Šiaulių mieste nustatymo tvarkos aprašas Nenaudojamų žemės sklypų Šiaulių mieste nustatymo komisija Nenaudojamų žemės sklypai Šiaulių mieste 2020 m. Vadovaujantis Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. birželio 6 d. sprendimu Nr. T-251 patvirtintu Nenaudojamų žemės sklypų Šiaulių mieste nustatymo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas) Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus specialistai kasmet nustato ir sudaro preliminarius Nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų žemės sklypų sąrašo ir Nenaudojamų iš valstybės nuomojamų ir naudojamų žemės sklypų sąrašo projektus. Sąrašų projektai parengiami vadovaujantis Aprašu ir įvertinus Savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus specialistų pateiktus patikrinimo aktus su sklypo nenaudojimo požymius įrodančiomis nuotraukomis. Po įspėjimo nesutvarkyti sklypai įtraukiami į Nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų žemės sklypų ar į Nenaudojamų iš valstybės nuomojamų ir naudojamų žemės sklypų sąrašus, žemės sklypų valdytojams už nenaudojamus privačios nuosavybės teise valdomus žemės sklypus taikomas Savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 2 d. sprendimu Nr. T-140 padidintas 4 procentų žemės mokesčio tarifas (nuo žemės mokestinės vertės), o už nenaudojamus iš valstybės nuomojamus žemės sklypus – Savivaldybės tarybos 2018 m. birželio 7 d. sprendimu Nr. T-222 nustatytas 4 procentų žemės vertės nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifas. Žemės sklypų savininkų ir nuomininkų dėmesiui! Aprašo 9.2.2 papunktyje nurodyta, kad „kai Apraše nurodytais atvejais žemės sklypo savininko, nuomininko ar naudotojo nėra galimybės informuoti registruotu laišku (nėra deklaruota gyvenamoji ar buveinės vieta, deklaruotas išvykimas į kitą valstybę nenurodant tikslaus adreso ir pan.), jam siųstina informacija skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje ir nuo tokios informacijos paskelbimo dienos laikoma, kad žemės sklypo savininkui, nuomininkui ar naudotojui tinkamai įteikta Apraše nurodyta informacija“. Su Savivaldybės tarybos sprendimais galima susipažinti Savivaldybės interneto svetainės skyriaus „Teisinė informacija“ poskyrio „Teisės aktai“ srityje „Savivaldybės dokumentų paieškos sistema“. Nenaudojamų privačios nuosavybės teise valdomų žemės sklypų sąrašas 2020 m. Nenaudojamų iš valstybės nuomojamų ir naudojamų žemės sklypų sąrašas 2020 m. Informacija teikiama Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriuje tel.:(8 41) 596 309, (8 41) 596 326, (8 41) 596 276, (8 41) 596 323. |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Tvarkymo ir švaros taisyklių reikalavimai |
Leidimai laikyti pavojingus šunis |
Bešeimininkis turtas (automobiliai) |
KET pažeidimų tyrimas |
|
|
Informacija fiziniams asmenims
Bauda arba administracinis nurodymas, paskirti pagal Šiaulių miesto savivaldybės (toliau – Savivaldybė) vykdomosios institucijos pareigūnų surašytus administracinių nusižengimų protokolus ar kitus procesinius dokumentus, turi būti sumokėti į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (lėšų gavėjas) sąskaitų:
Pastaba. Administraciniam nusižengimui priskiriamas identifikacinis kodas (ROIK). Mokant baudą arba administracinį nurodymą į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos biudžeto pajamų surenkamųjų sąskaitų, mokėjimo nurodymo langelyje Unikalus mokėjimo kodas būtina nurodyti administracinio nusižengimo identifikacinį kodą ROIK, įmokos kodas – 1001
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – LR ANK) 611 straipsnio 3 dalimi, galimi vietinės rinkliavos mokėjimo tvarkos pažeidimai yra fiksuojami nuotraukose. LR ANK nustatytais atvejais (417 straipsnio 2 dalyje, 418 straipsnio 1 dalyje ir kt.) administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu surašomas ir siunčiamas transporto priemonės savininkui (valdytojui). Procesiniai dokumentai, remiantis LR ANK 573 straipsnio 1 dalimi, siunčiami į oficialiai deklaruotą asmens gyvenamąją vietą arba kitą žinomą asmens gyvenamąją vietą, arba jo darbovietę, arba mokymo įstaigą, arba Lietuvos darbo biržos teritorinį skyrių, kuriame asmuo yra registruotas kaip bedarbis. Tais atvejais, kai asmuo LR ANK 418 straipsnio 1 dalyje numatytą administracinį nusižengimą padaro pirmą kartą, vadovaujantis LR ANK 610 straipsnio 1 dalimi, asmeniui yra surašomas protokolas su administraciniu nurodymu.
Jeigu administracinį nusižengimą padarė kitas asmuo, transporto priemonės savininkas (valdytojas) turi per trisdešimt kalendorinių dienų nuo administracinio nusižengimo protokolo išsiuntimo dienos raštu pranešti duomenis apie asmenį (vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, gyvenamąją vietą, dokumento, suteikiančio teisę vairuoti transporto priemones, išdavimo datą, numerį ir dokumentą išdavusią instituciją), kuris administracinio nusižengimo padarymo metu valdė ar naudojosi transporto priemonės savininkui (valdytojui) priklausančia transporto priemone. Informacija juridiniams asmenims Jeigu transporto priemonės savininkas (valdytojas) yra juridinis asmuo, šio juridinio asmens vadovui pranešama apie administracinį nusižengimą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo 20 straipsnio 2 dalimi ir LR ANK 611 straipsnio 2 dalimi, juridinio asmens vadovas per tris darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos raštu Miesto koordinavimo skyriui turi pateikti asmens, kuris pranešime nurodytu laiku valdė ar naudojosi transporto priemonės savininkui (valdytojui) priklausančia transporto priemone, duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą arba gimimo datą, gyvenamąją vietą, dokumento, suteikiančio teisę vairuoti transporto priemones, išdavimo datą, numerį ir dokumentą išdavusią instituciją). Visą būtiną informaciją galima teikti registruotu laišku arba atvykus į Miesto koordinavimo skyrių pas tyrimą atliekantį pareigūną (Vasario 16-osios g. 62, 118A kabinetas) arba elektroniniu paštu nurodant visus reikalaujamus duomenis. Vadovaujantis LR ANK 611 straipsnio 1 dalimi, administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu bus surašomas ir siunčiamas transporto priemonės valdytojui (asmeniui, kuris valdė (vairavo) konkrečiam juridiniam asmeniui priklausančią transporto priemonę). Administracinio nusižengimo protokolas su administraciniu nurodymu siunčiamas registruotu laišku į transporto priemonės valdytojo gyvenamąją vietą. Pastaba. Vadovaujantis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nustatyta tvarka, juridinio asmens (ar jo filialo) vadovas, nepateikęs duomenų, gali būti traukiamas administracinėn atsakomybėn už transporto priemonės savininko (valdytojo) pareigų neatlikimą pagal LR ANK 431 straipsnio 1 dalį. Juridinio asmens (ar jo filialo) vadovui atsakomybė už pareigų neatlikimą netaikoma, jeigu jis prarado transporto priemonę prieš savo valią.
Informaciją rengia Miesto koordinavimo skyrius, tel. (8 41) 500 537 |
|
![]() |
Šiaulių miesto savivaldybės administracija PASITIKĖJIMO TELEFONAS 8 (41) 201 131 |
||
© Visos teisės saugomos Šiaulių miesto savivaldybės. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema. |