Aplinkos apsaugos naujienos

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį.

2020 m. Europos judumo savaitės tema – „Judumas – be jokios taršos“ atspindi ambicingą tikslą, kad iki 2050 m. žemynas neišskirtų anglies dioksido. Šia tema taip pat siekiama pabrėžti neteršiančio transporto prieinamumą ir skatinti kurti visus įtraukiančią sistemą.

 Plačiau >

Ruduo, svarbus metas augalų mylėtojams, kurie planuodami kitų metų lysves, sodus ir gėlynus skuba dalinti daugiamečių žolinių augalų kerus, nurinkti sėklas, sodinti svogūninius – darbų į valias! Ne vienas pastebi, kad kai kurių augalų priaugo per daug, jie nebetelpa ir juos teks išmesti. Tuo pačiu, norisi įvairovės – gresia išlaidos naujiems augintiniams. Neišmeskime – keiskimės!

 Plačiau >

Pakuočių atliekų tvarkymo organizacija VšĮ „Gamtos ateitis“ parengė visuomenės švietimo priemonę - edukacinę užduotėlių knygelę vaikams atsakingo vartojimo tema „MAŽASIS GAMTOS ATEITIES EKSPERTAS“. Šioje edukacinėje medžiagoje pateikiama įvairių užduotėlių vaikams apie rūšiavimą, atsakingą vartojimą, gyvenimą be atliekų. 

 Plačiau >

Ar žinote, kad per metus kiekvienas iš mūsų vidutiniškai sukaupia apie 30 kg plastiko? Kad kasmet Lietuvoje tinkamai sutvarkoma tik apie pusė padangų atliekų, o paliktos gamtoje jos suyra tik per 120-140 m.? Vienas Lietuvos gyventojas per metus įsigyja vidutiniškai 7 kg naujų drabužių ir namų tekstilės, o spintose sudėta tūkstančiai tonų nereikalingo turto. 

VšĮ Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuro organizuojamų Eko dirbtuvių dalyviai tai žino ir naudodami padangas, tekstilės, stiklo ir plastiko atliekas mokosi kūrybiškai grąžinti daiktus pakartotiniam naudojimui, taip prisidedant prie aplinkosauginių ir socialinių pokyčių idėjų. 

 Plačiau >

Aplinkos apsaugos agentūros 2020 m. rugpjūčio 31 d. duomenimis, centrinėje miesto dalyje rugpjūčio mėn. kietųjų dalelių (KD10) vidutinė paros koncentracija kito nuo 15 iki 83 µg/m3 ir tris dienas (14, 18, 19 d.) viršijo ribinę vertę. Vidutinė mėnesio kietųjų dalelių koncentracija 34 µg/m3 ir lyginant su liepos mėn. vidutine koncentracija (20 µg/m3) padidėjo 1,7 karto. Šiemet kietųjų dalelių koncentracija miesto aplinkos ore 6 dienas viršijo paros ribinę vertę. Sausio, kovo, gegužės ir liepos mėn. viršijimų nebuvo. Vasario, balandžio ir birželio mėn. kietųjų dalelių koncentracija viršijo ribinę vertę po vieną dieną, rugpjūčio mėn. 3 dienas. Leistinas viršijimų skaičius 35 dienos per metus.

 Plačiau >

Primename, kad rugsėjo mėn. tam tikrose gatvėse Šiaulių mieste, bus vykdomas didelių gabaritų atliekų surinkimas apvažiavimo būdu individualių namų gyventojams

Šiaulių m. grafiką galite rasti: http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-16/

 Plačiau >


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
31010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293001020304
Rugsėjis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji:

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.