Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Nuotolinėje spaudos konferencijoje apžvelgtos miesto aktualijos

Nuotolinėje tiesioginėje Šiaulių miesto savivaldybės administracijos spaudos konferencijoje be epidemiologinės situacijos mieste, taip pat buvo kalbėta apie rūkymo daugiabučių namų balkonuose draudimus nuo 2021-ųjų metų; gatvių, šaligatvių ir kiemų valymą žiemą, bei pastato remonto darbus Tiesos g. 3.

 

Miesto koordinavimo skyriaus vadovė Rigita Tijūnaitienė priminė, jog nuo 2021-ųjų metų draudžiama rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, jei rūkymui prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Šiauliečiai vis aktyviau ima naudotis atsiradusia galimybe – praėjusią savaitę buvo gautos 4 gyventojų paraiškos dėl daugiabučių paskelbimo nerūkymo zonomis, o šią savaitę – dar 3.

Primename, jog prieštaravimo dėl rūkymo savo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose formą bei daugiau informacijos apie pasikeitusią rūkymo balkonuose tvarką galite rasti čia.

Rigita Tijūnaitienė taip pat pristatė svarbiausią informaciją apie gatvių, šaligatvių ir kiemų valymą. Pažymėta, jog šiauliečiai kol kas nepaiso naujojo „Švaros laiko“ bei neatlaisvina gatvių nustatytu laiku, taip apsunkindami tinkamą gatvių priežiūrą. Dažnu atveju „Švaros dienomis“ valomose gatvėse daugiau nei 50% visų automobilių stovėjimo vietų lieka užpildytos. Koordinavimo skyriaus vadovė paragino šiauliečius priminti savo kaimynams apie „Švaros laiką“ bei patikino, jog tinkamas gatvių valymas bus įmanomas tik tuo atveju, jei gyventojai bendradarbiaus su Savivaldybe ir atsakingai atlaisvins gatvių atkarpas nurodytu laiku.

Praėjusią savaitę taip pat buvo gauti 7 pranešimai dėl nevalytų ar nepabarstytų gatvių bei šaligatvių. Miesto koordinavimo skyrius, gavęs pranešimą, nedelsdamas susisiekia su gatves valančia ir barstančia įmone bei visą parą seka esamą situaciją.  Rigita Tijūnaitienė paprašė gyventojų apie problemas pranešti tiesiogiai Miesto koordinavimo skyriui, o ne tik socialiniuose tinkluose – taip būtų užtikrintas operatyvus reagavimas. Gyventojams taip pat buvo priminta, jog kai kurie takai aplink daugiabučius namus ir daugiabučių namų kiemai (25 metrų spinduliu aplink namą) yra prižiūrimi namų bendrijų bei administratorių, o ne Savivaldybės.

Primename, jog apie mieste matomas problemas Miesto koordinavimo skyriui galite priminti trumpuoju numeriu 1863 arba el. paštu 1863@siauliai.lt

Spaudos konferencijoje Šiaulių miesto savivaldybės Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas taip pat pakomentavo pastato Tiesos g. 3 remonto ir pritaikymo nakvynės namams eigą. Šiuo metu šiame objekte daromi vidaus apdailos darbai, yra remontuojamos pertvaros, liejamos grindys, pradėti stogo šiltinimo darbai bei rengiamos vidinės komunikacijos. Pasklidus kalboms dėl galimai brangių statybų, Statybos ir renovacijos skyrius atliko giminingų objektų Šiaulių mieste palyginamąją analizę. Pavyzdžiui, 2016 metais remontuojant globos namus Žalgirio gatvėje, vieno kvadratinio metro ploto statybų vertė siekė 977 eurus, o Tiesos gatvėje ši kaina siekė 1108 eurus. Vis dėlto, būtina pažymėti, jog santykinai didesnę kainą lemia keli faktoriai. Pirma, globos namų Žalgirio gatvėje atveju nereikėjo nugriauti buvusių sienų, o tik antrame aukšte buvo padaryti koridoriai. Tuo tarpu Tiesos g. 3 visas mokyklos pastatas ir klasės yra perplanuojamos į gyvenamuosius kambarius. Taip pat globos namuose Žalgirio gatvėje buvo įrengtos 85 patalpos, o Tiesos g. 3 net 125 – statybų kainą taip pat nulemia didelė darbų apimtis, reikalingų pertvarų kiekis ir komunikacijų įrengimas atskiruose kambariuose. Skirtingai nei globos namuose Žalgirio gatvėje, Tiesos gatvėje 3 taip pat suprojektuota ir automobilių stovėjimo aikštelė. Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas patikino, jog, poreikiui esant, noriai pristatytų projekto brėžinius, naudojamas medžiagas ir sąmatą bei pakvietė miesto gyventojus pateikti rūpimus klausimus el. paštu evaldas.vaiceliunas@siauliai.lt .Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: