Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Epidemiologinė situacija Šiaulių mieste ir regione vėl prastėja

Šiaulių miesto savivaldybės organizuotoje spaudos konferencijoje pristatyta naujausia informacija apie COVID-19 situaciją mieste ir regione. Pastarąsias aštuonias savaites COVID-19 situacija Šiauliuose gerėja: fiksuojamas mažėjantis naujų susirgimų skaičius, o vis didesnė naujai atliekamų COVID-19 testų dalis yra neigiami.

 

Simona Abromavičienė, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovė, pradėjo spaudos konferenciją pasidalindama informacija apie praeitos savaitės susirgimų ir viruso kontrolės duomenis. Nors prabėgo jau metai nuo pirmojo koronaviruso atvejo nustatymo Lietuvoje, tačiau vis dar vyksta kova su šia pandemija, kad kuo greičiau galėtume grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo. Per visą vasario mėnesį buvo užregistruota 900 susirgimo atvejų. Per praėjusią savaitę Šiaulių mieste registruota 100 naujų COVID-19 atvejų ( užpraeitą savaitę – 71). Pastarąją savaitę Šiaulių mieste ir apskrityje užregistruoti 3 nauji įvežtiniai atvejai – du iš Didžiosios Britanijos ir viena atvejis iš Švedijos. Šiuo metu Šiaulių mieste serga 229 gyventojų, o per visą laiką pasveiko 8802. Per pastarąsias 14 dienų, Šiaulių mieste sergamumas siekė 169 atvejus 100 tūkst. gyventojų. NVSC Šiaulių departamento vadovė primena, nors ir buvo sušvelnintos karantino sąlygos, tačiau situacija mieste vis dar išlieka įtempta, todėl ragina nepamirši laikytis visų nurodytų saugumo reikalavimų.

Šiaulių miesto savivaldybės sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė pristatė informaciją apie Šiaulių miesto gyventojų grupių vakcinaciją. Šią savaitę Šiaulių miestui turi būti pristatyta 2156 vakcinos dozių. Pagrindinius vakcinacijos srautus ir toliau priima Šiaulių miesto centro poliklinika ir Dainų pirminės sveikatos priežiūros centras, o praeitą savaitę prisijungė ir toliau miesto gyventojų vakcinaciją tęsia 11 privačių pirminio lygio asmens sveikatos priežiūros įstaigų. Šią savaitę bus kviečiami pasiskiepyti Šiaulių miesto gyventojai, kurie patenka į 75-79 metų amžiaus grupę. Šiuo metu masinės vakcinacijos centras Šiaulių arenoje jau yra įrengtas, tačiau jo veikimo pradžia priklausys nuo gaunamų vakcinų kiekio Šiaulių miestui. Lyginant su praėjusia savaite, mobilus punkto patikrinamųjų asmenų skaičius didėja ir sulaukiama vis daugiau skambučių, žmonės noriai teiraujasi dėl galimybės profilaktiniam tyrimui.

Rigita Tijūnaitienė, miesto koordinavimo skyriaus vadovė, pasidalino informacija apie besiizoliuojančius asmenų ir miesto viešųjų erdvių tikrinimą. Praėjusią savaitę didesnis dėmesys buvo skirtas mažiesiems verslams. Patikrinimų metu nebuvo nustatyta nei vieno numatytų sąlygų pažeidimo ir patys verslai puikiai suprasdami esamą situaciją, vykdo darbo funkcijas pagal nustatytus saugos reikalavimus. Nors susirgimų atvejų šiuo metu Šiaulių mieste yra gerokai mažiau nei praėjusių metų pabaigoje, tačiau saviizoliacijoje esančių asmenų skaičius vėl auga. Praėjusią savaitę Šiaulių mieste saviizoliacijoje buvo iki 500 asmenų, šiai dienai saviizoliacijoje yra 784 asmenys (658 asmenys  atvykę arba sugrįžę iš užsienio šalių).

 

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: