Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Eismo sąlygas sunkins sniegas ir pūga

Žemesnio slėgio laukas atneša vis naujus sniego debesis, o sustiprėjantis šiaurės rytų krypčių vėjas kelia pūgą. Vasario 9-ąją beveik visur numatomas sniegas ir pūga, pūs gana smarkus, gūsiuose 15–17 m/s stiprumo vėjas.  Oro temperatūra dieną 7–12 laipsnių šalčio (jutiminė – apie -19). Tokios oro sąlygos gali lemti sudėtingą eismo situaciją gatvėse. Eismo dalyvių prašome atsargumo, apie itin sudėtingus gatvių ir šaligatvių ruožus kviečiame informuoti telefonais 1863, 8 41 509490 arba el. paštu 1863@siauliai.lt . Sniegas ir pūga, anot sinoptikų, tęsis ir trečiadienį.  

Gausiau pasnigus, o ypač po pūgos, būtina pasirūpinti ne tik gatvių, bet ir gatvių pakraščių valymu. Rigita Tijūnaitienė, Šiaulių miesto savivaldybės Miesto koordinavimo skyriaus vedėja, pasidžiaugė, kad šiauliečiai vis geriau laikosi kelio ženklų „Švaros diena“ ir juose nurodytu metu atsiranda daugiau galimybių nuvalyti kelkraščius, kuriuose vairuotojai tada jau patogiai gali statyti automobilius. Prie gyventojų supratingumo augimo, turbūt, prisidėjo ir policijos pareigūnų dėmesys tiems vairuotojams, kurie iki šiol tokių ženklų nepastebėdavo. Pasak R. Tijūnaitienės, sniegą valančiai technikai nėra galimybės atlikti savo darbo, jei paliktas kas trečias ar net kas ketvirtas automobilis. Valytuvas gali įsukti prie kelkraščio kai yra bent 5 automobilių tarpas. Efektyviausia, kai toje atkarpoje nepalikta nei viena transporto priemonė.

„Gyventojai, kurie patraukia savo automobilius, skambina mums ir piktinasi, kad tą švaros dieną valytojai neatliko savo darbo. Mes aiškiname, kad nuvalyti nebuvo galima, nes kiti to namo gyventojai savo automobilių nepatraukė. Gatvių pakraščiai gali būti nuvalyti tik miestiečiams padedant – patraukiant savo transportą. Ačiū šiauliečiams, kurie tai supranta“,  – komentavo Miesto koordinavimo skyriaus vadovė.

Kaip mieste vykdomi gatvių ir šaligatvių valymo darbai ir ar jų atlikimo kokybė patenkinama, Savivaldybė sprendžia vadovaudamasi vaizdo stebėjimo kamerų mieste informacija, daviklių ant valymo technikos duomenimis, fizinių patikrinimų užfiksuotais pastebėjimais ir vertindama gyventojų pateiktą informaciją. Praeitą savaitę Miesto koordinavimo skyriaus specialistai Šiaulių gatves prižiūrinčiai samdytai bendrovei papildomai pateikė 61 užsakymą.

Rigita Tijūnaitienė priminė, kad mieste gatvės valomos atsižvelgiant į jų lygius, tai yra, pirmiausiai valomos pagrindinės, kuriose kursuoja viešasis transportas, paskiausiai – mažos gyvenamųjų rajonų gatvelės. Plačiau apie gatvių priežiūros lygius čia: www.siauliai.lt

Dėl pirmo ir antro lygio gatvių valymo gyventojų skundų beveik nebūna, dažniausiai gyventojai skundžiasi žemiausios kategorijos gatvių priežiūros kokybe. Yra gatvių, kurios nepatenka į keturių kategorijų sąrašus, jos valomos pagal atskirus užsakymus.

  

Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: