Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Maestro Remigijui Adomaičiui paskirta Vyriausybės kultūros ir meno premija

Vyriausybės sprendimu dvylikai kūrėjų už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Tarp iškiliausių šalies kultūros atstovų – Šiaulių berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis” meno vadovas ir dirigentas Remigijus Adomaitis.

Premijos skirtos chorvedžiui Remigijui Adomaičiui, kino režisierei Giedrei Beinoriūtei, vertėjui Pranui Bieliauskui, parodų kuratoriui, fotomenininkui Gintarui Česoniui, režisierei, prodiuserei Daliai Ibelhauptaitei, muzikologei Jūratei Katinaitei, muziejininkei, dailėtyrininkei Elonai Lubytei, kultūros žurnalistei, knygų autorei Rūtai Noreikaitei (Oginskaitei), džiazo muzikantui, kompozitoriui Dainiui Pulauskui, aktoriui Vytautui Rumšui, choreografei, šiuolaikinio šokio atlikėjai Agnijai Sarulienei (Šeiko), architektui Gintautui Vieversiui.

Remigijus Adomaitis – berniukų ir jaunuolių choro „Dagilėlis“ ir Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos įkūrėjas. Jau daug metų Remigijaus Adomaičio vadovaujamas berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“ aktyviai dalyvauja miesto ir šalies kultūriniame gyvenime, daug koncertuoja įvairiuose renginiuose, šventėse, festivaliuose, yra pelnęs pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje. „Dagilėlis“ – tai „Auksinio disko“, dviejų „Aukso paukštės“ nominacijų laureatas, pelnęs dvylika prizinių vietų tarptautiniuose chorų konkursuose, tarp jų – keturis apdovanojimus absoliučiai geriausiam chorui, specialųjį prizą už dainų švenčių tradicijų puoselėjimą. Remigijaus Adomaičio profesionaliai ugdomas „Dagilėlis“ garsina Šiaulių ir Lietuvos vardą. Remigijus Adomaitis yra įvairių festivalių ir švenčių dirigentas, tarptautinių chorų konkursų žiuri narys, veda meistriškumo kursus, seminarus ir skaito pranešimus Lietuvoje ir užsienyje.

Tvirtinti nutarimo projektą dėl premijų skyrimo Vyriausybei pateikė Kultūros ministerija, vadovaudamasi Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos sprendimu. Kultūros istoriko, muziejininko dr. Vydo Dolinsko vadovaujama komisija iš 56 pateiktų pretendentų atrinko 12 kandidatų, kuriems rekomendavo skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Premijos skiriamos Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.

 

Pagal kultūros ministerijos informaciją

Nuotraukos šaltinis www.dagilelis.lt

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: