Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

 

 

Kviečia nemokami Europos paveldo dienų renginiai Šiauliuose

Rugsėjo 11-20 dienomis vyksiantys Europos paveldo dienų Lietuvoje renginiai jau 27-tą kartą sieks atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros paveldą – mums atitekusį ankstesnių kartų palikimą. Jis nuolat šalia mūsų,  tik ne visada įvertintas, pažintas. Europos paveldo dienos – puikus būdas mums visiems prisiminti, kokį turtą turime. Šių metų Europos paveldo dienų tema – kultūros paveldas ir edukacija, tad daugelis renginių leis iš arčiau patyrinėti, prisiliesti prie kultūros paveldo objektų, susipažinti su senosiomis statybos technologijomis, pastatų puošybos tradicijomis. Teatralizuoti renginiai stengsis atgaivinti buvusią kultūros paveldo objektų dvasią.

Europos paveldo dienų metu Šiauliuose organizuojama turininga kelionė laiku – bus rodomi senieji filmai, atskleidžiantys, kaip keitėsi Šiaulių miestovaizdis. Filmuota medžiaga įtaigiai leis pajusti, ko netekome, suvokti to vertę ir privers susimąstyti, kaip svarbu bent esantį paveldą išlaikyti. Šiauliečiams pirmą kartą oficialiai atvers duris vadinamieji miesto baltieji rūmai ir Šiaulių iždinės pastato pinigų saugykla. Interaktyvi viktorina kvies iš naujo pažinti Rėkyvą išmaniųjų technologijų pagalba, laukia teatralizuotos ekskursijos ir neįprastos edukacijos, pažintis su telefonijos istorija.

RENGINIŲ PROGRAMA ČIA

Europos paveldo dienos gimė Prancūzijoje. 1984 metais jų iniciatorium buvo Prancūzijos kultūros ministras Jack Lang. Tada daugiakultūrinei Prancūzijai buvo aktualu, kad šalia gyvenančios skirtingos tautos, skirtingos religinės bendruomenės per kultūrą, per kultūros paveldo objektus, tiksliau – per savo maldos namus, geriau pažintų ir suprastų viena kitą. Šis tikslas kiekvienoje šalyje aktualus iki šiol, todėl renginys nuo 1991 metų gana greit išplito po visą Europą.  Dabar Europos paveldo dienos rengiamos penkiasdešimtyje Europos kultūros konvenciją pasirašiusių valstybių. Šie metai Lietuvoje paskelbti ir UNESCO Pasaulio paveldo Lietuvoje, ir Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metais, todėl neatsitiktinai daug renginių gręžiasi ir į UNESCO Pasaulio paveldo objektus Lietuvoje, ir į iš užmaršties kylančius žydų kultūros objektus Lietuvoje.

 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: