Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Kultūros naujienos

Penkiolikos įvairias sritis vienijančių kultūros ir kūrybinio sektoriaus asociacijų atstovai vienija jėgas, siekdami padėti LR Vyriausybei priimti būtinus sprendimus šio sektoriaus atlaisvinimui. Suprasdami kaip sunku ekspertams iš šalies įvertinti sektoriaus pasirengimą atsiverti ir išreikšdami pasitikėjimą LR Kultūros ministro Simono Kairio ir jo komandos pastangoms, kviečiame sudaryti darbo grupę iš Sveikatos apsaugos, Kultūros bei Ekonomikos ir inovacijų ministerijų ir kultūros bei kūrybinio sektoriaus atstovų tam, kad kartu parengtume detalų ir konkretų šalies kultūrinės veiklos atlaisvinimo planą, kuris galėtų būti pradėtas įgyvendinti nuo š. m. balandžio mėnesio.

 Plačiau >

Šiaulių „Aušros“ muziejus, plėtodamas materialaus ir dvasinio žydų kultūros paveldo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje, vykdo projektą „Dingęs litvakų pasaulis dailininko Gerardo Bagdonavičiaus (1901–1986) piešiniuose“, skirtą Vilniaus Gaono ir Lietuvos žydų istorijos metams (2020). To paties pavadinimo paroda 2020 m. eksponuota Latvijoje – Rygoje ir Venspilyje. 2021 m. išleistas katalogas, kuris dėl karantino visuomenei dar nebuvo pristatytas. Sudarytoja Odeta Stripinienė, dizaineris Darius Linkevičius.

 Plačiau >

2021 m. kovo 11 d., ketvirtadienį, minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Šiaulių miesto savivaldybė 31-ųjų Laisvės metų sukakties proga kviečia įsitraukti į įvairias iniciatyvas ir švęsti drauge su Šiaulių miestu. Įprasminti laisvę šiais metais leis Prisikėlimo aikštę papuošianti Šiaulių kultūros centro kuriama įspūdingų vėjo malūnėlių meninė kompozicija, taip pat raginanti prisijungti prie paskelbtos iniciatyvos – virtualios pilietinės akcijos „Laisvai“. Kartu su Šiaulių miesto koncertine įstaiga „Saulė“ Šiaulių kultūros centras rengia ir kūrybinių videoklipų ciklą „Rečitalis Laisvei“. Mieste vyks ir daugiau kitų miesto įstaigų organizuojamų veiklų, kviesiančių ne mažiau svarbiai ir įdomiai švęsti Lietuvos laisvę.

 Plačiau >

Pietinės miesto dalies skaitytojai jau įprato naudotis nauja ir patogia bibliotekos paslauga – užsakytas knygas bibliotekoje atsiimti bekontakčiu būdu 24 val. per parą knygomate, esančiame prie Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos, Skaitytojų aptarnavimo skyrių, „Aido" filialo (Aido g. 27).

 Plačiau >

Lietuvos kultūros taryba kviečia kultūros ir meno kūrėjus, tyrėjus, vadybininkus, kultūros ir meno organizacijų atstovus ir kitus kultūros bendruomenės narius teikti pastabas ir rekomendacijas tyrimo „Stebėsenos, analizės ir modeliavimo sistemos kokybinių rodiklių nustatymas" santraukoms. Tyrimą atliko 34 ekspertai, jį sudaro 15 kultūros ir meno sričių apžvalgų.

 Plačiau >

Artėjant Kovo 11-ajai, Šiaulių kultūros centras kviečia žiūrėti vaizdo įrašą, kuriame mokoma, kaip pasigaminti trispalvius malūnėlius. Pagamintais vėjo malūnėliais, simbolizuojančiais veržlią ir modernią Lietuvą, papuošite savo įstaigų aplinką, namus, kiemus ar langus.

Nuoroda filmuko atsisiuntimui:https://mab.to/ElmfIS8at 
Nuoroda Youtube:  https://www.youtube.com/watch?v=1vPOoFQ5grw&t=10s 

 Plačiau >

Metų pradžioje Lietuvoje minimos trys kertinės Lietuvos istorijos datos – Sausio 13-oji, Vasario 16-oji ir Kovo 11-oji. Ir mokslininkai, ir amžininkai vienareikšmiškai sutaria, kad tai datos, turinčios ypatingą reikšmę mūsų valstybingumui.

 Plačiau >

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 1–12 klasių moksleiviams siūlo išbandyti 3 Šiaulių miesto savivaldybės Kultūros krepšelio edukacijas, teikiamas nuotoliniu būdu: „Komiksų dirbtuvės „Šaltinėlio“ ir Rėkyvos filialuose bei „Komiksų dirbtuvės“ Komiksų centre.

 Plačiau >

Informuojame, kad skelbiamas teikimų Šiaulių miesto savivaldybės premijai Valstybinio Šiaulių dramos teatro kūrybiniams darbuotojams gauti priėmimas. Teikimo formą ir Šiaulių miesto savivaldybės premijos Valstybinio Šiaulių dramos teatro kūrybiniams darbuotojams nuostatus galima rasti Savivaldybės interneto svetainėje adresu /index.php?22536804

 Plačiau >

Nuo vasario 23 d. „Laiptų galerijoje“ pristatoma tapybos paroda iš Egidijaus Jakubausko kolekcijos „Kauno dailininkai: klasika ir modernizmas“.

 Plačiau >

Kovo 4 d. (ketvirtadienį)
17 val. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Facebook paskyroje, tiesioginės transliacijos metu, vyks susitikimas su gydytoja psichoterapeute Aurima Diliene ir jos naujausios knygos „Privati praktika. Psichoterapeutės užrašai“ pristatymas.

 Plačiau >

Premijos tikslas – skatinti Lietuvos dabartinius kalendorių sudarytojus, pirmųjų lietuviškųjų kalendorių pradininko Lauryno Ivinskio tradicijų tęsėjus.
Premija skiriama už geriausią 2021 metais išleistą lietuvišką kalendorių.

 Plačiau >

Dėl karantino į gegužę nukėlus kasmetinę Vilniaus knygų mugę, leidyklos susitarė vasario mėnesį surengti virtualią knygų šventę. „Knygų savaitė“ vyks vasario 22–28 dienomis. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka šią savaitę taip pat paskyrė knygoms ir jų rekomendacijoms.

 Plačiau >

Lietuvos kultūros tarybos individualių stipendijų konkursui kultūros ir meno kūrėjai šiemet pateikė 3288 paraiškas, tai yra beveik 5 kartus daugiau nei buvo pateikta pirmajam praėjusių metų konkursui. Atmetus 10 administracinės patikros nepraėjusių paraiškų, Lietuvos kultūros tarybos ekspertams vertinti bus perduota 3278 paraiškos (visas pateiktų paraiškų sąrašas [2]).

 Plačiau >

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga Šiaulių kultūros centras dalijasi jautria daina ir jos videoklipu „Lietuvos vardas“. Pagrindinė kūrinio mintis – Lietuva ne vien tik skambus šalies vardas! Lietuva – tai mes! Kiekvienas iš mūsų esame jos dalis. Ir nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, kokią mes Lietuvą kuriame.

 Plačiau >
 1 2  


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: