Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.


 

 

„Miesto koordinavimo skyrius Jūsų klauso!“

Taip kasdien, diena po dienos, 7 dienas per savaitę, 24 val. per parą pradeda pokalbį Miesto koordinavimo skyriaus darbuotojai su miesto gyventojais. Vien per 4 pastaruosius mėnesius Jūsų, gerbiamieji šiauliečiai, dėka, sulaukėme daugiau nei 2400 informacinių pranešimų apie miesto problemas. Pastaruoju metu stebime, jog vis drąsiau ir aktyviau naudojatės naujomis galimybėmis būti išgirstiems.

Džiugina tai, jog Jums labiau žinomais komunikacijos kanalais tampa telefono numeris 1863 arba elektroninis paštas 1863@siauliai.lt: nuo birželio mėnesio 1168 informaciniai pranešimai priimti būtent minėtais kanalais.

Galime tik spėlioti: galbūt naudojama skaičių kombinacija – 1863 –  šiauliečius nuteikia pilietiškai elgtis (primename, jog tai sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią pradžios data, mums, šiauliečiams, dar ir dėl to gerai žinoma, nes įprasminta ant Sukilėlių kalnelio pastatytu paminklu žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę – pirmuoju dideliu paminklu Lietuvoje, skirtu 1863 metų sukilimui paminėti), o gal  vis labiau įsitraukiame ir tampame labiau dalyvaujančiais problemų sprendimo procesuose, pradedant tiesiog nuo jų matymo, pranešimo, rūpesčio išreiškimo raštu ar telefonu. Nėra labai svarbu, kas padarė įtaką tam, kad patikėtume, jog miestas rūpi visiems: ir tam, kuris mato, rašo, skambina, ir tam, kuris priima, fiksuoja, ieško būdų kaip išspręsti užfiksuotas problemas taip, kad visi gyventume saugiau, ramiau ir šviestume dar ryškiau.

Pripažįstame, kad burtų lazdelės ar neišsenkamo informacijos lobyno, kur galima čia ir dabar rasti visus atsakymus, neturime, bet turime 10 žmonių komandą, kuri reaguoja, žino kaip sutrumpinti kelius ir pagreitinti būdus problemoms spręsti, nes renka, sistemina ir apdoroja ne tik tai, kas pranešama, bet ir tai, kas nufilmuojama 57 miesto vaizdo stebėjimo kameromis. Jei kažkas dar nežino, kurios teritorijos yra saugesnės vien dėl to, kad jose yra kameros, pasidairykite kamerų matomumo zonų žemėlapyje: https://maps.siauliai.lt/portal/apps/webappviewer/index.html?id=9810f86842d6462b91083045ab06f9f0

Kamerų stebėtojų užfiksuojamų galimai padarytų nusižengimų stebimose teritorijose skaičius nuolat auga (žr. 1 pav.), o tai reiškia, kad kasdien vis akyliau ir aktyviau dirbama visų miesto gyventojų bei svečių saugumo ir tvarkos mieste klausimais.

1 pav. Kamerų stebėtojų užfiksuoti galimai padaryti nusižengimai 2020 m. birželio – rugpjūčio mėn., vnt.

 

Pagal užfiksuotus kameromis galimai padarytus nusižengimus čia pat skyriuje atliekami tyrimai, informuojamos įvairios tarnybos, rangovai, pradedamos teisenos pagal skirtingus Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso straipsnius, pavyzdžiui dėl prekybos viešose vietose taisyklių pažeidimų, transporto priemonių pastatymo ir stovėjimo neleistinose vietose ir kt.

Gana didelė dalis Miesto koordinavimo skyriaus procesų ir veiklų šiai dienai yra nukreipta į  Covid-19 valdymo kontrolę. Kasdien atliekami šimtai skambučių, susisiekiama su saviizoliacijoje namuose esančiais Šiaulių miesto gyventojais. Vien per rugsėjo mėnesį atlikta beveik 1300 skambučių asmenims dėl saviizoliacijos vietos nustatymo ir patikrinimo (per beveik pusę spalio mėnesio jau atlikta 1150 skambučių). Bendradarbiaujant su kolegomis iš Civilinės saugos ir teisėtvarkos skyriaus, rugsėjo mėnesį buvo patikrinta 740 asmenų fizinės kontrolės būdu. Spalio mėnesį tikrinimo apimtys didinamos ir intensyvinamos dar labiau (per nepilną pusę spalio mėnesio fizinės kontrolės metu patikrinti 1529 saviizoliacijoje esantys asmenys). Taip pat, siekiant padėti sėkmingiau valdyti Covid-19 plitimą, aktyviau naudoti priemones, skirtas įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, kai jau pasiekti ribiniai ligos išplitimo rodikliai, aktyviai tikrinamos gamybos įmonės, paslaugų, pramogų, sporto centrai. Šiuo klausimu norisi padėkoti pilietiškiems ir sąmoningiems šiauliečiams, kurie neabejingi ne tik savo, bet ir aplinkinių, kaimynų, bendradarbių sveikatai ir saugai, todėl skambina, informuoja apie atvejus, kur nėra laikomasi reikalavimų.

Dabartinė Miesto koordinavimo skyriaus veikla kol kas yra dar tik pati pradžia to, kas planuojama mūsų miestui: tai tik geresnio ryšio tarp gyventojų ir savivaldos, realaus bendradarbiavimo ir tikro rūpesčio užuomazgos, todėl kviečiame visus gyventojus aktyviai prisidėti pranešant, o tuo pačiu ir sprendžiant, miesto tvarkymo, švarinimo ir saugumo klausimus.

 

Laukiame Jūsų skambučių numeriu 1863 kasdien, 24 val. per parą. Kviečiame Jus rašyti mums bet kokiu, Jums patogiu laiku, elektroninio pašto adresu 1863@siauliai.lt.

 

Nuoširdžiai Jūsų,

Miesto koordinavimo skyriaus kolektyvas

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293001020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829303101
Spalis
    2020     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: