Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

 

Susisiekimo viceministras apžiūrėjo Šiaulių oro uostą

Į Šiaulius atvykusį susisiekimo viceministrą Valdą Klimantavičių  priėmė miesto meras Artūras Visockas. Dalyvaujant kitiems Savivaldybės vadovams, aptartos svarbių miestui projektų, kuriems gaunamos Ateities ekonomikos DNR plane numatytos lėšos, techninės detalės. Svečias taip pat apžiūrėjo jau vykdomus darbus.

Šiaulių mero Artūro Visocko kabinete vykusiame susitikime su susisiekimo viceministru Valdu Klimantavičiumi  dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis, Šiaulių pramonės, prekybos ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis, mero pavaduotojas Domas Griškevičius, projektų vykdymą ir miesto infrastruktūrą kuruojančių skyrių vadovės Ieva Džiaugienė ir Eglė Bružienė. Viceministrui buvo pristatyti Šiaulių oro uoste ir Laisvojoje ekonominėje zonoje planuojami ir jau vykdomi projektai.

Praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė sprendimui teritorijoms vystyti ir verslui palankiai aplinkai gerinti papildomai skirti iki 5 mln. eurų.  Šią sumą planuojama skirti viešajai infrastruktūrai įrengti siekiant pritraukti investicijų ir plėtoti orlaivių priežiūros veiklą  Šiaulių oro uoste, kuriame jau  šiuo metu vyksta intensyvūs oro uosto infrastruktūros įrengimo darbai, kol kas finansuojami tik miesto Savivaldybės lėšomis.

Taip pat aptartas ir geležinkelio vėžės į Šiaulių LEZ atkūrimo projektas. Į Šiaulių miesto pramoninę zoną iš viso numatoma nutiesti beveik 3 km geležinkelio atšakų. Pirmame etape numatyta beveik 2 km ilgio atkarpa iki Šiaulių pramoninio parko, antrame etape, įrengus dar beveik 1 km atšaką, būtų pasiekti ir Šiaulių LEZ bei Šiaulių oro uostas. Planuojama įrengti apie 25 tūkst. kv. m ploto krovos aikštelę su dviem geležinkelio atšakomis (po 0,6 km).

Su viceministru aptarti ir mieste vykdomi gatvių asfaltavimo darbai. Pasak Valdo Klimantavičiaus, skirstant finansavimą, siekiama pirmenybę teikti projektams, prie kurių savo lėšomis prisideda ir savivaldybės. Šiauliai šioje srityje yra pavyzdys kitiems Lietuvos miestams.

„Šiaulių savivaldybė viena pirmųjų iškėlė idėją kooperuoti valstybės ir savivaldybės lėšas, kad būtų galima imtis gyventojams svarbiausių darbų ir projektus vykdyti kiek įmanoma sparčiau ir efektyviau. Esame dėkingi Susisiekimo ministerijai už bendradarbiavimą ir supratimą, kad šią bendro finansavimo praktiką pradėjo plačiai taikyti. Gal dėl to mes šiemet turime ir rekordinį finansavimą –  net 23 milijonus eurų. Be to, ministerija daug lanksčiau žiūri į projektams skirtų lėšų paskirstymą, daug paprasčiau likusias lėšas nukreipti kitiems darbams. Pastaraisiais metais susisiekimo infrastuktūra – gatvės, šaligatviai, dviračių ir pėsčiųjų takai – sparčiai gerėja. Tai, manau, jau pastebėjo Šiaulių gyventojai. Pavyzdžiui, 2015 metais buvo skirti tik 3 milijonai eurų“, –  kalbėjo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Po susitikimo Savivaldybėje viceministras įvertino Šiaulių oro uoste vykdomus darbus, susitiko su oro uosto vadove Aurelija Kuezada ir didžiausią Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą oro uosto teritorijoje planuojančios įkurti bendrovės „Aviatic MRO“ atstovu Povilu Padaiga. Ministerijos atstovas taip pat apžiūrėjo trasą, kur turėtų būti atkurta geležinkelio vėžė.


Bendrųjų reikalų skyriaus informacija,
tel. (8 41) 596 304,
el. p. vitalis.lebedis@siauliai.lt

V. Lebedžio nuotraukos

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: