Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Uždrausti rūkymą daugiabučiame name galima net ir vieno gyventojo iniciatyva

Seimui priėmus Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pataisas, nuo 2021 m. draudžiama rūkyti daugiabučių namų balkonuose, terasose, lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, jei rūkymui prieštarauja bent vienas namo gyventojas. Šiauliečiai vis aktyviau ima naudotis atsiradusia galimybe.

 

Daugiabučio namo gyventojas turi teisę pateikti Šiaulių miesto savivaldybės administracijai nustatytos formos prieštaravimą dėl rūkymo jo gyvenamo daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose.

Gavus bent vieno daugiabučio namo gyventojo prieštaravimą, Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu paskelbia, kad to daugiabučio namo balkonuose, terasose ir lodžijose, nuosavybės teise priklausančiuose atskiriems savininkams, rūkyti draudžiama. Apie tokį sprendimą Savivaldybės administracija per 2 darbo dienas praneša daugiabučio namo administratoriui, savininkų bendrijai ar kitam atsakingam asmeniui.

Pastato administratorius ar bendrija daugiabučio namo pastato išorėje ir viduje nedelsiant turi įrengti informacinius ženklus apie draudimą rūkyti.

Draudimo rūkyti nesilaikantiems asmenims gali būti skirtas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 50 eurų, už pakartotinį nusižengimą – bauda nuo 50 iki 90 eurų.

Šiaulių miesto savivaldybę jau pasiekė pirmieji gyventojų raštai ir nuo vasario 12 dienos keturi Šiaulių miesto daugiabučiai bus paskelbti nerūkymo zonomis: Spindulio g. 3, Dainų g. 10A, Vilniaus g. 154 ir K. Korsako 57.

Įstatyme nurodoma, kad buto savininkas ar ir kitas bute rūkantis asmuo, privalo užtikrinti, kad tabako dūmai nepatektų į kito savininko pastato (buto) patalpas bei į to paties buto patalpas.

Taip pat draudžiama rūkyti dengtose viešojo transporto stotelių vietose (paviljonuose), vaikų žaidimo aikštelėse ir vietose, kuriose teikiamos viešojo maitinimo paslaugos aptarnaujant pirkėjus lauko sąlygomis (prie lauke esančių stalų, pavėsinėse, kituose lauko įrenginiuose), išskyrus rūkymui skirtas vietas. Pataisos taip pat draudžia rūkyti lauke vykstančių sporto varžybų ar kitų lauke vykstančių renginių metu, išskyrus rūkymui skirtas vietas.


Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Nuotraukos autorius A. Xromatik, šaltinis https://stocksnap.io

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: