Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Šiaulių mieste – knygos dar arčiau namų

Šiaulių mieste bibliotekos savo skaitytojams pristato naują nemokamą paslaugą – knygomatus. Nuo šiol jų skaitytojai gali Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kataloguose užsakytas knygas atsiimti jiems patogiu laiku, tiek karantino metu, tiek jam pasibaigus, net ir bibliotekų nedarbo laiku. Knygomatai – tai Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos inicijuoto projekto „Informacinių išteklių prieinamumo didinimas Šiaulių mieste“, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė, rezultatas. Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka buvo šio projekto partnere.

Iki šiol be apsilankymo bibliotekoje ir kontakto su bibliotekos darbuotojais knygas buvo galima tik grąžinti – įdedant perskaitytas knygas į grąžinimo įrenginius, esančius prie bibliotekų skyrių. Naujaisiais knygomatais bibliotekos sudaro sąlygas bekontakčiam knygų išdavimui, kuris ypač aktualus šiomis dienomis, kai dėl COVID-19 keliamų grėsmių ribojama bibliotekų veiklos.

Knygomato veikimo principas labai panašus į visiems žinomų siuntų paštomatų: internetu užsisakytas knygas galima atsiimti iš knygomato.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos knygomatus galima rasti prie:

 • Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62).
 • PC „Saulės miestas“ (Tilžės g. 109).

Kaip naudotis knygomatu?

 1. Užsisakykite norimus leidinius internetu www.katalogas.savb.lt
 2. Užsakę leidinius internetu, pateikite prašymą užpildydami formą, kurią rasite bibliotekos svetainėje www.savb.lt prie naudojimosi knygomatu taisyklių: įrašykite savo skaitytojo pažymėjimo numerį, mobiliojo telefono numerį ir nurodykite, kuriame knygomate norite atsiimti knygas.
 3. Sulaukę SMS žinutės su knygomato prisijungimo kodu, ateikite prie pasirinkto knygomato, spauskite žvaigždutę ir surinkite gautą kodą. Paimkite leidinius.
 4. Užsakytus leidinius iš knygomato pasiimti reikia per SMS žinutėje nurodytą laiką.
 5. Norėdami iš knygomato pasiimti rezervuotus leidinius, turite pateikti prašymą ne vėliau kaip likus dviem darbo dienoms iki rezervacijos galiojimo pabaigos.
 6. Užsakytus leidinius iš knygomato galite pasiimti bet kuriuo paros metu, septynias dienas per savaitę.
 7. Negalintys užsisakyti leidinių internetu, skambinkite telefonu 8 41 371722.
 8. Knygomatai nėra skirti knygoms grąžinti. Knygas grąžinti galima į knygų grąžinimo įrenginius, esančius prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62).

Kilus klausimų kreiptis tel. 8 41 371722 arba el. paštu: knygomatas@savb.lt

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos knygomatą galima rasti Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Aido“ filialo (Aido g. 27).

Kaip naudotis knygomatu?

 1. Užsisakykite norimus leidinius internetu www.smsvb.lt
 2. Bibliotekos interneto svetainėje knygomatas.smsvb.lt pateikite prašymą knygas atsiimti iš knygomato.
 3. Gavę SMS žinutę su kodu, suveskite kodą knygomate ir pasiimkite leidinius.

Kaip naudotis knygomatu galima susipažinti ir  čia.

Daugiau informacijos rasite knygomatas.smsvb.lt/.

Pirmojo karantino laikotarpiu (kovo–gegužės mėn.), nepaisant griežtų ribojimų, ŠAVB skaitytojams buvo išduota daugiau nei 30 tūkst. knygų. Skaičiai rodo, kad šiauliečiai mielai renkasi knygą kaip puikią laisvo laiko leidimo alternatyvą karantino, izoliacijos metu, tad bibliotekos turi ieškoti panašių sprendimų, patenkinančių šį poreikį ir užtikrinančių skaitytojų ir bibliotekų specialistų saugumą.

Kviečiame knygas skolintis dar saugiau ir patogiau!

 

Pagal Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos

ir Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informaciją

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Kovas
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: