Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Rajono gyventojai nori gyventi mieste

Šiaulių priemiesčių gyventojai tikriausiai neretai pagalvoja apie galimybę gyventi miesto teritorijoje. Juolab, kad dalis miesto paslaugų ir dabar pasiekia rajono žmones: vandenį aplinkinėse gyvenvietėse tiekia „Šiaulių vandenys“, keleivius veža „Busturo“ autobusai, mokyklos, darželiai ir parduotuvės daug kam arčiau mieste. Šiaulių miesto savivaldybė jau gavo pirmą prašymą spręsti dėl galimybės oficialiai prisijungti Žaliūkių kaimo teritoriją.

 

Šiaulių miesto savivaldybė gavo Vidaus reikalų ministerijos prašymą artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje priimti sprendimą dėl Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių teritorijų ribų pakeitimo ir apie priimtą sprendimą informuoti Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministeriją. Politikai turės nuspręsti, ar pritartų, jei Žaliūkių kaimas taptų miesto dalimi.

Iniciatyva, kaip ir numatoma įstatymuose gimė gyventojų bendruomenėje. Žaliūkių kaimo iniciatyvinė grupė kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę siūlydama pakeisti Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių teritorijų ribas, Šiaulių rajono savivaldybės Šiaulių kaimiškosios seniūnijos Žaliūkių kaimo teritoriją priskiriant Šiaulių miesto savivaldybei.

Žaliūkių kaimas užima apie 139 hektarus, gyventojų registro duomenimis, 2020 m. sausio 1 d. Žaliūkių kaime gyveno 204 gyventojai. Žaliūkių kaimo teritorijos pietinė riba sutampa su Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių teritorijų riba, taigi šis kaimas ribojasi su Šiaulių miestu. Kai kurios Šiaulių miesto gatvės tęsiasi ir per Žaliūkių kaimą, šiame kaime yra adresų objektų, kurių adreso sudedamoji dalis – gatvės pavadinimas yra toks pats, kaip ir Šiaulių miesto (pvz., Architektų, Aitvarų, Vakarų gatvės).

 Žaliūkių kaimo teritorija yra tankiai urbanizuota, suformuota kaip privačių gyvenamųjų namų kvartalas. Šiame kaime veikia Žaliukių kaimo bendruomenė, tačiau jame nėra pašto, mokymo ar ugdymo įstaigos, parduotuvės ar policijos nuovados, kaime savivaldybė nevykdė ir nevykdo investicinių projektų, patys gyventojai rūpinasi gatvių įsirengimu ir priežiūra.

„Iš esmės pritariu Šiaulių miesto teritorijos plėtimui. Tikrai nemažai daliai gyventojų mieste esanti infrastruktūra daug patogiau pasiekiama, nei esanti rajone. Mieste sukoncentruotos įvairios viešosios paslaugos, kurios gali būti  teikiamos pigiau, be to, didesnę dalį paslaugų priemiesčių gyventojams ir taip jau teikia miesto bendrovės. Jau nekalbant apie švietimo ir gydymo paslaugas, kurių alternatyvų rajone ne visada net įmanoma rasti. Manau, kad sprendžiant dėl savivaldybių ribų keitimo, svarbus rodiklis yra paslaugų teikimo kaštai ir patogumas gyventojams“, – pirmąjį gyventojų pageidavimą prisijungti prie miesto teritorijos komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija įvertinusi įvairių ministerijų pateiktą nuomonę apie galimą Šiaulių rajono ir Šiaulių miesto savivaldybių teritorinės reformos ekonominį ir socialinį poveikį, padarė išvadą, kad teritorinė reforma turės teigiamą poveikį dėl švietimo prieinamumo, nes šiuo metu Žaliūkių kaimo gyventojai į arčiau gyvenamosios vietos esančias Šiaulių miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas, ikimokyklinio ugdymo mokyklas priimami tik esant laisvų vietų. Iki artimiausios Šiaulių rajono švietimo įstaigos – Šiaulių rajono Voveriškių mokyklos – yra 7,5 kilometro.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija mano, kad būtų tikslinga tęsti teritorinės reformos procedūras, ir siūlo Lietuvos Respublikos Vyriausybei priimti sprendimą dėl vietos gyventojų apklausos ir kitų teritorinės reformos procedūrų organizavimo.

 

Pridedamas dokumentas: Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos informacija apie teritorinės reformos galimą socialinį ir ekonominį poveikį


Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: