Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

DUK. GYVENAMOSIOS VIETOS DEKLARAVIMAS

1. Buvau deklaruotas kitoje savivaldybėje, atvykau nuolat gyventi į Šiaulius. Kaip turėčiau deklaruoti gyvenamąją vietą?

Tai galima padaryti el. būdu www.epaslaugos.lt arba atvykti į seniūniją ar savivaldybę gyventojų priėmimo laiku. Jei būstą nuomojatės  - atvykite kartu su būsto savininku (bendraturčiais) arba  su savimi turėkite būsto nuomos (panaudos)  sutarties originalą. Būsite deklaruotas sutarties galiojimo laikotarpiui. Pasibaigus šiam terminui, deklaruota gyvenamoji vieta bus panaikinta.
Išsideklaruoti iš buvusios gyvenamosios vietos nereikia.

Gyventojų priėmimo laikas:
pirmadieniais 13-17 val.
antradieniais, ketvirtadieniais 8-12 val. ir 13-14 val.
trečiadieniais 13-19 val.
penktadieniais 8-12 val.
Prieššventinėmis dienomis dirbama 1 valanda trumpiau.

Seniūnijų gyventojai aptarnaujami seniūnijose.

2. Man reikia gyvenamosios vietos deklaravimo pažymos. Kaip dar galima ją užsakyti? Ar būtina atvykti į savivaldybę?

Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą Šiaulių mieste galite išsiimti atvykę į Savivaldybės priimamojo  14 kabinetą, adresu Vasario 16-osios g. 62, Šiauliuose, gyventojų priėmimo laiku. Su savimi turėkite asmens dokumentą.

Gyventojų priėmimo laikas:
pirmadieniais 13-17 val.
antradieniais, ketvirtadieniais 8-12 val. ir 13-14 val.
trečiadieniais 13-19 val.
penktadieniais 8-12 val.
Prieššventinėmis dienomis dirbama 1 valanda trumpiau.

Seniūnijų gyventojai aptarnaujami seniūnijose.
Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą  taip pat galite užsisakyti el. būdu https://www.epaslaugos.lt/portal/.

3. Esu įtrauktas į gyvenamos vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą vieneriems metams nuo 2018 m. sausio mėnesio. Kokie būtų mano veiksmai pasibaigus terminui?

Nepasikeitus Jūsų gyvenamosios vietos aplinkybėms (neįsigijus būsto, nesudarius nuomos ar panaudos sutarties ar būsto savininkui nedavus sutikimo Jums deklaruoti gyvenamąją vietą), Jūs galite būti įtrauktas į gyvenamos vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą terminuotam laikotarpiui, t.y. iki vienerių metų.

4. Ar deklaruojant naują gyvenamąją vietą ne savo nuosavybėje reikia būsto  savininko (bendraturčių) sutikimo?

Jeigu turite nuomos arba panaudos sutartį, kurioje būsto savininkas jau nurodė, kad Jums leidžia  gyventi jo būste, tuomet deklaravimo įstaigai (seniūnijai arba Savivaldybei) reikia pateikti nuomos arba panaudos sutartį. Raštiško atskiro savininko  (bendraturčio) sutikimo Jums jau nebereikės.
Nuomos sutartis neturi būti patvirtinta notaro (nėra tokio reikalavimo). Joje turi būti aiškiai nurodyta, jog buto savininkas leidžia gyventi / nuomotis būstą tam tikriems asmenims. Pažymime, kad nuomos (panaudos)  sutartį privalo pasirašyti visi  savininkai (bendraturčiai) ir nuomininkai.

Pabrėžiame, jog už sutarties tikrumą ir parašų originalumą, šiuo atveju,  atsakingas nuomininkas. Atvykdami deklaruoti gyvenamąją vietą būtinai turėkite nuomos sutarties originalą. 

5. Ar reikia buto savininko sutikimo, norint kartu deklaruoti savo nepilnametį vaiką?

Ne. Deklaruojant nepilnamečius vaikus, atskiro gyvenamosios patalpos savininko (bendraturčių)  sutikimo nereikia. Nepilnamečiai  vaikai deklaruojami prie tėvų (įtėvių,  globėjų, rūpintojų).

6. Ar norint deklaruoti gyvenamąją vietą kitu adresu, reikia išsideklaruoti iš senosios gyvenamosios vietos?

Deklaruojant gyvenamąją vietą nauju adresu, gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys senuoju adresu pasinaikina automatiškai.

7. Noriu deklaruoti išvykimą iš Lietuvos, nes gyvenu užsienio valstybėje, bet neturiu elektroninės bankininkystės, o Lietuvos Respublikos Ambasada labai toli, kokiu dar būdu galiu deklaruoti išvykimą iš Lietuvos?

Jei neturite elektroninės bankininkystės ir Lietuvos Respublikos Ambasada toli, galite užpildyti išvykimo iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui deklaraciją (VšĮ Registrų  centro 2018 m. sausio 15 d. direktoriaus įsakymas Nr. v-24 Dėl gyvenamosios vietos deklaravimo taisyklių patvirtinimo, 2 priede nustatytos formos deklaraciją) užpildyta ir pasirašyta deklaracija siunčiama paštu, kartu siunčiama galiojančio asmens dokumentų lapo kopija.

8. Ar reikia panaikinti mirusio asmens deklaravimo duomenis?

Mirusio asmens deklaravimo duomenų naikinti nereikia, nes kai užregistruojama mirtis, automatiškai panaikinami gyvenamosios vietos deklaravimo duomenys

Paskutinis atnaujinimas: 2020-01-20 11:46:17 Grįžti


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29303101020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
26272829300102
Balandis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: