Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

 

Balsuokite už Metų žodį ir Metų posakį      

Eismo sąlygos gali būti sudėtingos – būkite atsargūs!

Šią savaitę prognozuojamos nepalankios oro sąlygos. Krituliai ir pūgos gali apsunkinti eismo sąlygas miesto gatvėse, sunkiau įveikiami bus takai ir šaligatviai. Gatvės ir šaligatviai yra valomi ir barstomi pabaigus snigti, tai daroma vadovaujantis gatvių priežiūros reikalavimais. Pirmiausia valomos ir barstomos pagrindinės miesto gatvės, kuriomis nuolat vyksta intensyvus eismas, kursuoja visuomeninis transportas, vėliau – mažesnio intensyvumo eismo gatvės. Nėra techninių galimybių net ir svarbiausias miesto gatves nuvalyti itin greitai, todėl vairuotojai ir pėstieji turi atsakingai vertinti situaciją. Apie sudėtingas situacijas šiauliečiai gali pranešti trumpuoju telefonu 1863

 Kurį laiką žiemos Lietuvoje nepasižymėjo itin šaltais orais ar dideliu kritulių – sniego kiekiu. Šių metų žiema kelia vis daugiau rūpesčių vairuotojams ir pėstiesiems. Pirmo rimtesnio išbandymo sulaukta sausio 8 - 9 dienomis, sąlygas gatvėse apsunkino šlapdriba, plikledis. Šiaulių miesto savivaldybė informuoja, kad susiklosčius nepalankiai mereorologinei situacijai, vairuotojai ir pėstieji turi būti itin atsargūs. Kelių ir šaligatvių valymo tarnybos darbą pradeda tik pasibaigus snygiui ar pūgai ir nėra jokių techninių galimybių iš karto nuvalyti ir pabarstyti visas gatves ir šaligatvius.  Šiaulių miesto gatvės ir šaligatviai žiemą valomi ir barstomi pagal nustatytus keturis priežiūros lygius. Pradedama nuo pagrindinių gatvių, po to technika suka į mažiau svarbias gatves, vėliausiai – į atokesnes gyvenamųjų kvartalų gatveles. Žvyruotos gatvės valomos tik gavus informacijos apie itin sudėtingas eismo sąlygas.

Apie situaciją keliuose šiauliečiai gali pranešti trumpuoju telefonu 1863

 

Šiaulių miesto gatvių priežiūros žiemą lygiai ir normatyvai

 

Šiaulių miesto gatvių priežiūra žiemą vykdoma taikant 4 priežiūros lygius, kurie nustatomi atsižvelgiant į gatvės kategoriją, eismo intensyvumą, visuomeninio transporto maršrutus, pagrindines miesto institucijas (darželiai, mokyklos, ligoninės ir kt.) bei numatytą finansavimą.

Aukštas priežiūros lygis (I) – geros eismo sąlygos ištisą parą žiemos sezono metu. Pagal šį priežiūros lygį prižiūrimos gatvės sningant ir/arba pustant yra nuolatos valomos ir esant poreikiui barstomos „šlapia druska“, o po lietaus ar lijundros apledėjus gatvės dangai yra barstomos „šlapia druska“. Pilnai nuvalytos ir pabarstytos jos turi būti praėjus ne daugiau kaip 5 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti.

Vidutinis priežiūros lygis (II) – geros eismo sąlygos nuo 5 iki 24 val., tačiau galimas trumpalaikis (iki 2 val.) eismo nutrūkimas esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms. Pagal šį priežiūros lygį prižiūrimos gatvės sningant ir/arba pustant yra nuolatos valomos ir esant poreikiui barstomos „šlapia druska“, o po lietaus ar lijundros apledėjus gatvės dangai yra barstomos „šlapia druska“. Pilnai nuvalytos ir pabarstytos jos turi būti praėjus ne daugiau kaip 6 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti.

Pakankamas priežiūros lygis (III) – gatvės pravažiuojamos (užtikrinamas pravažiuojamumas) nuo 6 iki 22 val., tačiau galimas trumpalaikis (iki 4 val.) eismo nutrūkimas esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms žiemos metu. Pagal šį priežiūros lygį prižiūrimos gatvės sningant ir/arba pustant yra valomos ir esant poreikiui barstomos („šlapia druska“ arba frikcinių medžiagų ir chloridų mišiniu), o po lietaus ar lijundros apledėjus gatvės dangai yra barstomos („šlapia druska“ arba frikcinių medžiagų ir chloridų mišiniu). Pilnai nuvalytos ir pabarstytos jos turi būti praėjus ne daugiau kaip 8 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti.

Žemas priežiūros lygis (IV) – gatvės pravažiuojamos (užtikrinamas pravažiuojamumas). Pagal šį priežiūros lygį sningant ir/arba pustant yra valomas sniegas, tačiau gatvės nėra barstomos. Pravažiuojamumas turi būti užtikrinamas praėjus ne daugiau kaip 10 val. nuo to laiko, kai nustoja snigti. Galimas ilgalaikis (iki 24 val.) eismo nutrūkimas esant ypač sudėtingoms meteorologinėms sąlygoms.

 

Koks priežiūros lygis priskirtas konkrečiai gatvei, galima sužinoti čia: https://atviri.siauliai.lt/tema/miesto-tvarkymas/

Gatvės, kurių nėra šiame sąraše priskiriamos 4 priežiūros lygiui, jų priežiūra vykdoma atskirais užsakymais, priklausomai nuo situacijos.

 

Visos miesto gatvių ir šaligatvių valymui naudojamos transporto priemonės turi GPS siųstuvus ir papildomą įrangą galinčią tiesiogiai perduoti duomenis apie atliekamų gatvių priežiūros žiemą darbų eigą ir jų retrospektyvą. Tai leidžia geriau koordinuoti gatvių priežiūros žiemą technikos darbą, lanksčiau reaguoti į nuolat kintančią situaciją gatvėse, kontroliuoti ir atsiskaityti už kiekvieną pabarstytą ar nuvalytą gatvės maršrutą.

Valymo mechanizmų darbą galima stebėti čia: GATVIŲ VALYMAS 

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai

 

      
 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
28293031010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Sausis
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: