Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

 


 

Savivaldybė tinkamai atliko viešinimo ir konsultavimosi su visuomene pareigą

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis informavo apie Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo priimtą nutartį. Teismas atmetė visuomeninių organizacijų ir fizinių asmenų skundą, bei konstatavo, kad Šiaulių miesto savivaldybė tinkamai atliko viešinimo  ir konsultavimosi su visuomene pareigą. Pareiškėjai teismo prašė naikinti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos sprendimą dėl apgyvendinimo paslaugų teikimo Tiesos g. 3, nes esą Savivaldybė jų tinkamai neinformavo apie rengiamą sprendimą, nesikonsultavo, nesudarė jiems sąlygų dalyvauti sprendžiant klausimą.

Lietuvos Vyriausiasis Administracinis Teismas 2021 m. balandžio 7 d. priėmė nutartį pagal pareiškėjų: asociacijos ,,Visuomeninės iniciatyvos“, asociacijos ,,Lieporių bendruomenės centras“ ir fizinių asmenų grupės apeliacinį skundą – dėl Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2019 m. liepos 4 d. posėdyje priimto sprendimo Nr. T-301 „Dėl laikinojo apgyvendinimo paslaugų teikimo Tiesos g. 3, Šiauliuose“, (toliau – Sprendimas) kuriuo nusprendė pritarti, kad laikinojo apgyvendinimo paslaugos (išskyrus laikinojo apnakvindinimo paslaugas), kurias teikia Savivaldybės socialinių paslaugų centro Laikinojo apgyvendinimo tarnyba, būtų teikiamos Tiesos g. 3, Šiauliuose. Pareiškėjai skundu prašė panaikinti Sprendimą dėl to, kad Šiaulių miesto savivaldybė jų tinkamai neinformavo apie rengiamą Sprendimą, nesikonsultavo, nesudarė jiems sąlygų dalyvauti sprendžiant klausimą dėl laikinojo apgyvendinimo paslaugų teikimo Tiesos g. 3, Šiauliuose.

Teismas atkreipia dėmesį, jog Savivaldybė iš anksto skelbė apie savo planus perkelti socialinių paslaugų teikimą Tiesos g. 3, kad buvo sudaryta galimybė suinteresuotai vietos bendruomenei pasisakyti. Savivaldybė analizavo teiktus siūlymus, o vienas iš jų ir buvo bendruomenės – atsisakyti apnakvindinimo paslaugų teikimo Tiesos g. 3, Šiauliuose. Taryba, parodydama, jog yra ieškomas bendras kompromisas, atsižvelgė į šį pasiūlymą. Teismas, analizuodamas šią situaciją, teigia, kad visuomeninės organizacijos, kurios teikė apeliacinį skundą, taip ir nenurodė, kokios pozicijos nebuvo išanalizuotos, dėl kokių priežasčių jiems buvo ribota pasisakyti Tarybos posėdžio metu, nors tam buvo sudarytos visos sąlygos. Teismas pabrėžė, kad bendravimas tarp savivaldybės ir visuomenės atstovų atitiko teisingą bendravimo turinį. Tad apeliacinio skundo motyvai nepaneigia pirmosios instancijos teismo išvadų dėl ginčo esmės, todėl pirmosios instancijos teismo sprendimas paliekamas nepakeistas, o apeliacinis skundas yra atmetamas. Nutartis neskundžiama.

 

„Noriu patikinti miesto bendruomenę, kad ir toliau spręsdami miestui svarbius klausimus tarsimės ir su visuomeninėmis organizacijomis, ir su gyventojais kaip tai nurodyta teisės aktuose ir taip, kaip yra formuojama teismų praktika“, – teigė A.Bartulis.

 

 Šiaulių miesto savivaldybės informacija

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

      


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829300102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31010203040506
Gegužė
    2021     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: