Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai iš interneto svetainės www.siauliai.lt. Susipažinkite su   Privatumo politika.

Paaiškėjo geriausi Pročiūnų žudynių vietos įamžinimo projektai

Vakar, 2019 birželio 18 d., paaiškėjo pirminiai Šiaulių miesto savivaldybės surengto PROČIŪNŲ ŽUDYNIŲ VIETOS ĮAMŽINIMO meninės idėjos sukūrimo ir įgyvendinimo projekto konkurso rezultatai – iš konkursui pateiktų aštuonių darbų daugiausiai komisijos balų surinko projektas ŽYMĖ732 (224 balai), projektas SĖDINTI pelnė 183 balus, 1957021 VARPAS įvertintas 146 balais. Mažiau balų už paminėtus projektus surinko ATGIJIMAS, LAIPTAI Į DANGŲ, TRIUKŠMO JUOSTOS, 1919029 KUBAS, 194072 ŽVAIGŽDĖ.

 

Projekto konkurso tikslas yra iš konkursui pateiktų projektų (projektinių pasiūlymų) išrinkti geriausią Šiaulių miesto Pročiūnų žudynių vietos ir kapų Aviacijos g. 56 kompleksinio sutvarkymo idėją-projektą, pagal kurį bus rengiami šios teritorijos  sutvarkymo techninis darbo projektas bei atliekami teritorijos sutvarkymo bei žudynių vietos įamžinimo darbai.

Šiaulių miesto savivaldybės administracija siekia įamžinti šioje vietoje 1941–1944 m. nacių nužudytų ir užkastų įvairių tautybių ir religijų žmonių (pagal kai kuriuos duomenis – 732 asmenys), kurių dauguma atvežti iš Šiaulių kalėjimo, atminimą. Čia bus sutvarkyta teritorija bei įrengtas atminimą įamžinantis skulptūrinis architektūrinis meninis akcentas. Ypatingų reikalavimų meniniam akcentui nebuvo keliama, tai galėjo būti skulptūra, mažosios architektūros kūrinys (ženklas) ar kt. Tiesiog tas akcentas turi įprasminti istorinius įvykius ir būti lengvai suprantamas, informatyvus ir gerai suvokiamas pėstiesiems, pastebimas važiuojantiesiems automobiliais, nes teritorija yra atokiau nuo miesto, čia dabar kuriasi Laisvoji ekonominė zona.

Vertinimo komisijai vadovavo skulptorius  Stasys Žirgulis, komisijos darbe taip pat dalyvavo pirmininko pavaduotojas architektas Šarunas Sabaliauskas bei komisijos nariai architektai Vytenis Rudokas, Rūta Stuopelienė ir Rasa Budrytė. Projekto recenzentai – architektas Audrys Karalius ir svečias-recenzentas, Šiaulių apskrities Žydų bendruomenės vadovas, Sania Kerbelis.

Konkursui pateiktų projektų vertinimo kriterijai buvo penki: kontekstualumas (meninis akcentas ir prieigos turi būti susieti su specifine sakralinių objektų vizualine raiška), socialinis paveikumas (formuojama tinkama socialiai atskainga somantinių ženklų interpretacija, jų skaitomumas visoms tautinėms ir religinėms grupėms), estetika (formuojama estetinės vertybės ir meninės kokybės išraiška, sprendiniai turi būti kokybiški ir kartu aiškiai perskaitomi, suprantami visoms tautinėms ir religinėms grupėms, meninė stilistika nereglamentuojama), kuriamos aplinkos kokybė (eksploatacija, ilgaamžiškumas, universalaus dizaino principų taikymas), projekto ekonominis pagrįstumas (prognizuojama meninio akcento modelio ir prieigų įrengimo kaina).

Projektas finansuojamas Šiaulių miesto savivaldybės ir ES lėšomis.

Netrukus paaiškės ir bus įvardinti konkurso nugalėtojai, įvertinus, ar pateikti ir įvertinti projektai atitinka kitus keltus reikalavimus.

Darbai eksponuojami Šiaulių universiteto bibliotekos trečiame aukšte iki birželio 28d.

 

Fotografijų autorius Andrius Lamauskas

Konkurso administratorė
Laima Indrašaitė-Lamauskienė
Tel. +370 686 06313
El.paštas siauliai@kolektyvineatmintis.lt
www.kolektyvineatmintis.lt

 

Facebook
Spausdinimo versija
Atgal


Oficialūs Savivaldybės puslapiai


 

 


Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Liepa
    2019     
Naujienų prenumerata
Įveskite savo el. paštą ir gaukite
mūsų naujienas pirmieji: