Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

 • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
 • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
 • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
 • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

 • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
 • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
 • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

 • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
 • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Į Šiaulių gatves išriedėjo bandomasis autobusas

Į Šiaulius išbandymams atvyko dujinis autobusas ISUZU Citiport 12, sumontavus e. bilieto įrangą, autobusas jau išriedėjo į miesto gatves. Tai ekologiškas, varomas alternatyviu kuru, atitinkantis Euro 6D standartą žemagrindis miesto autobusas. Esant standartiniam sėdynių išdėstymui, autobuse telpa 24 sėdimos, 68 stovimos vietos, be abejo pritaikyta vieta neįgaliajam ir 3 sulankstomos kėdės. Šiauliuose jis bus bandomas dvi savaites.

Citiport gali būti įrengi šiandieniniam pasauliui aktualiausi sprendimai kovai su Covid virusu. 2020 metais ISUZU gamintojai pirmieji pristatė kompleksiškus sprendimo būdus:

 • Visiškai uždara vairuotojo kabina
 • UV-C sterilizacija arba ozonavimas
 • Fotokalistinis filtras
 • Distancinis kūno temperatūros matavimas
 • Apsauginių kaukių dėvėjimo atpažinimo įrenginys
 • Dezinfekcinio skysčio dozatorius
 • Sėdimų vietų davikliai
 • Bekontakčiai  sensoriniai sustojimo mygtukai
 • Sėdimų vietų ir grindų žymėjimas

Nepaisant šių sprendimų, modelis turi patentuotą, trišakį turėklų dizainą, erdvesnes vietas prie durų ir vietų, kur dažniausiai kaupiasi didesnis žmonių srautas, tam, kad  žmonės nekontaktuotų tarpusavyje, būtų išlaikomi tinkami atstumai.

Autobuso interjeras anksčiau gavo garbingą  „Comfort & Ergonomics“ apdovonojimą už komfortą ir ergonomiką, tačiau nuo to laiko tobulinimo darbai tęsėsi. Šiai dienai autobusas išsiskiria ergonomišku, protingu keleivių vietų išdėstymu, kuris turi platų konfigūracijų pasirinkimą, žymėjimo ir informavimo sistemas. Papildomam komfortui prie kiekvienos sėdynės USB jungtys, brailio rašto žymos, išsiuvinėtos vietos neįgaliesiems, pagyvenusiems žmonėms, papildomas rampos, palydinčių praėjimo takų žymėjimas geltona spalva. Numatyta vieta mamoms su vėžimėliais. Prie neįgaliųjų ir senjorų vietų gausu laikiklių, platesnis praėjimas. Autobuse LED apšvietimas, o tai, kad važiuojant autobuse dega tik LED lempos - taupo akumuliatorių ir generatoriaus energiją. Autobuso kuro bakas ergonomiškai integruotas į stogo konstrukciją, galima rinktis kuro bako talpą tarp 1520 litrų ir 1175 litrų.

 

Ergonomiškomis ir komfortas užtikrintas ne tik keleiviams, bet ir vairuotojui. Autobuso išorėje sumontuota patentuota švieslentė, kurioje bėgančią maršruto eilutę aiškiai mato ir stotelių keleiviai.

 

Šis autobusas miesto maršrutais keleivius veš artimiausias dvi savaites.

 

Pagal UAB "Busturas" informaciją

UAB "Busturas" nuotrauka