Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Jau netrukus – pavojingųjų atliekų surinkimas Šiaulių mieste

Kiekvienas iš mūsų, įdėmiai peržiūrėjęs savo namų spinteles ar rūsį, atrastų jei ne vieną, tai kitą pavojingąją atlieką. Į šį sąrašą patenka ne tik pati įvairiausia buitinė chemija, tačiau ir aerozoliniai plaukų lako ar dezodoranto flakonėliai, nagų lakas ar galvaniniai elementai. Visas šias atliekas šiauliečiai kviečiami nemokamai atiduoti pavojingųjų atliekų surinkimo metu rugpjūčio 12–16 dienomis.

Pavojingųjų atliekų surinkimas

VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras informuoja, kad pavojingosios atliekos Šiaulių mieste renkamos keturis kartus per metus: balandžio, birželio, rugpjūčio ir spalio mėnesiais pagal iš anksto viešai skelbiamą grafiką. Šių atliekų surinkimas artimiausiomis dienomis vyks:

  • Rugpjūčio 12 d. 17:30–18:00 val., prie „Sodžiaus“ kavinės (Stoties g. 3);
  • Rugpjūčio 14 d. 17:30–18:00 val., prie prekybos centro „TAU“ (Radviliškio g. 82);
  • Rugpjūčio 15 d. 16:45–17:15 val., prie prekybos centro „IKI“ (Gardino g. 2);
  • Rugpjūčio 16 d. 16:45–17:15 val. prie prekybos centro „TAU“ (Birutės g. 37).

Kas yra pavojingosios atliekos?

Pavojingosioms atliekoms yra priskiriami galvaniniai elementai, akumuliatoriai, buitinės chemijos produktai, lakų, dažų, skiediklių atliekos, cheminėmis medžiagomis užterštos pakuotės, panaudoti tepalai, tepalų filtrai ir kitos naftos produktų atliekos, gyvsidabrio turinčios atliekos bei kitos pavojingos atliekos, susidarančios buityje.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija įsakymu yra įpareigojusi vaistines nemokamai iš gyventojų priimti nereikalingus ar pasibaigusio tinkamumo vartoti vaistus. Tad gyventojai turi teisę atnešti vaistus į bet kurią arčiausiai esančią vaistinę.

Kaip atpažinti pavojingąsias atliekas?

Pavojingąsias atliekas galima atpažinti iš specialių simbolių, žyminčių pavojingąsias savybes (sprogstamoji medžiaga, degioji medžiaga, oksiduojanti medžiaga, ėdžioji medžiaga, dujos, nuodinga medžiaga, kenksminga medžiaga, pavojinga gyvybei, pavojinga aplinkai).

Remiantis Lietuvos Respublikos valstybės kontrolės duomenimis, Lietuvoje per metus vidutiniškai susidaro 163 tūkst. tonų pavojingųjų atliekų, kurias būtina tinkamai sutvarkyti.

Kaip elgtis su pavojingosiomis atliekomis?

Pavojingąsias atliekas ir pavojingąsias medžiagas, jas sandariai uždarius, reikia pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse esančius pavojingųjų atliekų surinkimo punktus. Šiauliuose aikštelės įsikūrusios S. Dariaus ir S. Girėno g. 1 D, Pailių g. 19 ir J. Basanavičiaus g. 168 B.

Visas pavojingąsias atliekas būtina atskirti iš bendro atliekų srauto, nemaišyti su buitinėmis atliekomis, nepilti į plautuvę, klozetą, lietaus nuotekų šulinius ar ant žemės. Netinkamai tvarkomos pavojingosios atliekos gali užteršti dirvožemį, prasiskverbti į gruntinius vandenis, sukelti žalos aplinkai ir žmonių sveikatai.

Miesto ūkio ir aplinkos skyrius