Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Magiška naktis Šiauliuose: miestiečiai kviečiami įsitraukti į aktyvų žaidimą „Joninės mieste“

2021 m. birželio 23 d., trečiadienį, 19–24 val. Šiaulių kultūros centras ragina šiauliečius ir miesto svečius dalyvauti aktyviame žaidime „Joninės mieste“. Tradicinė vasaros šventė, įprastai vykdavusi prie Rėkyvos ežero, šiemet miestiečius džiugins gerai žinomose ir pamėgtose Šiaulių miesto erdvėse. Organizuojamas žaidimas skatins pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ar riedučiais ne tik smagiai ir aktyviai praleisti laiką, bet ir puoselėti pagrindines Joninių tradicijas. Žaidimas nemokamas. Būtina išankstinė registracija adresu www.siauliukc.lt.

Joninės, dar vadinamos Kupolėmis arba Rasomis – senus papročius puoselėjanti tradicinė lietuvių šventė, kasmet mininti ilgiausią dieną ir trumpiausią naktį. Pastaroji nuo seno laikoma stebuklinga. Lietuvių taip laukiama ir pamėgta šventė švenčiama naktį iš birželio 23-osios į birželio 24-ąją. Joninių pagrindinės tradicijos – žolelių rinkimas, vainikų pynimas, paparčio žiedo ieškojimas, burtai, laužų deginimas ir kitos apeigos – išlikusios ir įsitvirtinusios iki pat šių dienų.

Šiaulių kultūros centras, įprastai Jonines organizuodavęs prie Rėkyvos ežero, šiemet šiauliečius bei miesto svečius kviečia atšvęsti ne mažiau smagiai – susitikti įvairiose Šiaulių miesto erdvėse ir pasinerti į aktyvų žaidimą „Joninės mieste“.

Šiųmetinė vasaros šventė vilios pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais ar riedučiais aplankyti gerai pažįstamas miesto erdves ir, įsitraukiant į energingas pramogas, prisiminti Joninių tradicijas ir papročius. Leistis į stebuklingos nakties kelionę kvies smagios ir įtraukiančios užduotys, kurias įvykdyti turės kiekvienas žaidimo dalyvis.

Miestiečiai pradėti aktyvų žaidimą kviečiami 19 val. prie Šiaulių kultūros centro (Aušros al. 31). Dalyviai, susipažinę su žaidimo taisyklėmis ir gavę žemėlapius, bus raginami atlikti šventės pradžios ritualą: simboliškai apsivalyti ir žengti per Saulės virsmo vartus. Šventės metu varduvininkų – Jonų, Janinų ir Janių – šiame žaidimo punkte lauks ir paruoštos dovanėlės, kurias jie bus kviečiami atsiimti. Vakaro pramoga dalyvius kvies aplankyti Kaštonų alėją, Skverą prie Šiaulių miesto savivaldybės (Vasario 16-osios g. 62), Saulės Laikrodžio aikštę (Ežero g. 64) ir Talkšos ežero paplūdimį.

Joninės asocijuojasi su gamta, todėl šventei priskirtini keturi pagrindiniai, gamtos stichijų elementai – žemė, vanduo, oras ir ugnis. Keliaujant pagal paruoštą žemėlapį, žaidimo dalyviai aplankys visus šiuos gamtos stichijas atspindinčius punktus, kuriuos jungs apeiginiai momentai, susiję su kupole. Kiekviename iš jų jie bus pakviesti įvykdyti užduotį, o jos atlikimas bus įamžintas atitinkamu Baltų simboliu žemėlapyje.

Joninių išvakarėse netrūks magijos ir burtų: šiauliečiai ir miesto svečiai viename iš punktų rinks įvairių žolelių kupoles, o kitame, jas susirinkus, išsiburs savo ateitį. Tai jiems padaryti padės būrėjos iš Pakruojo dvaro.

Žmones linksmintis kvies ir pasirodymus dovanos Šiaulių kultūros centro kolektyvai: apeiginis folkloro ansamblis „Rėda“ (meno vad. J. Lipinskienė), liaudiškų šokių ansamblis „Kalatinis“ (meno vad. V. Verkulienė, kapelos meno vad. E. Šliauterienė, koncertmeisterė S. Giedrė) ir folkloro ansamblis „Sidabrinė gija“ (meno vad. V. Taučienė-Rezgienė), taip pat Kuršėnų miesto muzikos grupė „Tykiai“, Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos muzikantai: mokinė Deimantė Žigaitė ir roko grupė „Penkios po penkių“ bei Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos roko grupė „Garso labirintai“ (mokyt. L. Tamošiūnas).

Smagios ir Joninių tradicijas puoselėjančios užduotys baigsis finaliniame punkte – Talkšos ežero paplūdimyje. Žaidimo dalyviai čia bus kviečiami ne tik įvykdyti paskutines užduotis ir išsirinkti sau patinkantį Joninių amuletą, bet ir ieškoti pražydusio paparčio žiedo. Norint, kad išsipildytų visos žaidimo metu sudėtos geros mintys ir būrėjų įžvalgos, liepsnojant netradiciniam Joninių laužui ir skambant jaukiai muzikai, dalyviai degins susirinktą kupolę ir užbaigs svarbiausias Joninių šventės apeigas.

Organizatoriai primena, kad žaidimo metu būtina laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytų saugumo reikalavimų, privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

 Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Rėkyvos skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė, mob. +370 615 83 983, e. p. .

 

Neteisingas
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas
(Atsakymų į komentarus neteikiame)