Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Nuotoliniai mokymai bibliotekos darbuotojams ir pedagogams apie autizmo spektro sutrikimus

Nuo 2020 m. lapkričio mėn. Šiaulių miesto savivaldybės padalinių, esančių Aido g. 27, duris papuošė išskirtinis ženklas – spalvota dėlionė „Biblioteka visiems“. Tai ženklas, kad biblioteka tampa dar atviresnė ir draugiškesnė vieta visiems, nepaisant skirtumų ir įvairumo. Biblioteka ketina didinti savo paslaugų prieinamumą autizmo spektro sutrikimą turintiems asmenims. 2021 metais buvo teiktas projektas „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“ ir gautas finansavimą. Kviečiame tėvelius ir jų vaikučius drąsiai atverti bibliotekos duris, bendrauti ir turiningai leisti laiką, džiaugtis skaitymo džiaugsmais. Autizmas – ne kliūtis lankytis bibliotekoje.

Birželio 16–17 dienomis Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius ir „Aido“ filialas (Aido g. 27) organizavo 2 dienų nuotolinius mokymus kaip dirbti su autizmo spektro sutrikimą turinčiais asmenimis per „Zoom“ programą. Mokymuose dalyvavo bibliotekos darbuotojai, pedagogai iš lopšelio-darželio „Rugiagėlė“, Šiaulių „Dermė“ mokyklos, atstovė iš  asociacijos „Lietaus vaikai“ Šiauliuose.

Mokymus vedė lektorė, edukatorė, konsultantė Rūta Norkūnė iš VŠĮ „Idėjų karalystė“. Gvildentos temos „Autizmo spektro sutrikimas ir biblioteka: misija įmanoma“, „ASS ir edukacija bibliotekoje: sensoriniai skaitymai“.

Pirmą dieną vyko mokymai „Autizmo spektro sutrikimas ir biblioteka: misija įmanoma“. Mokymai  prasidėjo lektorės ir mokymų dalyvių prisistatymu. Lektorė Rūta supažindino su autizmo spektro sutrikimu, skirtingomis jo išraiškomis ir žmonių turinčių šį sutrikimą, iššūkiais skirtingais gyvenimo etapais. Dalyviai sužinojo kaip bendrauti, kaip galima juos įtraukti į bibliotekos veiklas. Buvo pateikta patarimų, kaip galima bibliotekos aplinką padaryti draugiškesnę. Mokymų metu aptarti galimi iššūkiai, dalyviai konsultavosi su lektore rūpimais klausimais, įsitraukė į diskusiją. Lektorė dalijosi savo patirtimi ir mokė, kaip atpažinti ASS turinčius asmenis, kaip su jais dirbti, komunikuoti, ir kaip biblioteka gali būti labiau prieinama ir draugiška jiems.

Antrą dieną vyko praktiniai mokymai „ASS ir edukacija bibliotekoje: sensoriniai skaitymai“. Lektorė Rūta supažindino su sensorinių skaitymo metodais ir įrankiais, pasidalijo gerąja sensorinių skaitymų patirtimi, pristatė kokios gali būti sensorinės veiklos, kokie darbo principai, kaip reikia skaityti tekstą, kaip pasiruošti sensoriniams skaitymams, kaip reikia kalbėti sensorinių skaitymų metu, kaip tinkamai parinkti knygas, skirtas skaitymui. Šiems asmenims padėti galime per edukacines veiklas. Mokymų dalyviai atliko ir praktinių užduočių.

Mokymai padės didinti darbuotojų kompetencijas dirbti su autizmo spektro sutrikimus turinčiais asmenimis bibliotekoje. Bibliotekos darbuotojai pasisėmė naujų idėjų ir žinių, kurias pritaikys kurdami naujas sensorinių skaitymų programas.

Mokymai vyko įgyvendinant bibliotekos projektą „Lietaus vaikai po bibliotekos skėčiu“ remiamą Lietuvos kultūros tarybos  ir Šiaulių miesto savivaldybės.

 

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Neteisingas
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas
(Atsakymų į komentarus neteikiame)