Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliai senjorus apdovanos nemokamais renginiais

2022 m. spalio 1 d. Šiauliuose bus minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Mieste veikiančios įstaigos ir organizacijos šiais metais senjorams paruošė išties plačią renginių programą, tad garbaus amžiaus šiauliečiai galės mėgautis tik jiems skirtomis veiklomis. Senjorai kviečiami įsitraukti ir smagiai leisti laiką įvairiose akcijose, protų mūšiuose, ekskursijoje, edukaciniame užsiėmime, spektaklyje bei koncertuose, o pagrindinę šventės dieną – spalio 1-ąją – dienos įspūdžius ramiai aptarti miesto arbatinėse ir kavinėse, kurios senjorus vaišins arbata ar kava.

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Renginiai nemokami.

 

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja 1990 m. spalio 1-ąją paskelbė Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Jau daugiau nei tris dešimtmečius šią dieną visame pasaulyje vyksta įvairios iniciatyvos ir akcijos, kurių tikslas atkreipti dėmesį į senjorų bėdas bei išgyvenimus. Siekiama bent kartą per metus pakviesti garbaus amžiaus žmones į jiems džiaugsmą teikiančias veiklas ir pramogas, kurios skatintų užverti namų duris ir aktyviai dalyvauti renginiuose, pabendrauti su bendraamžiais.

„Kiekvienais metais, minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, siekiame sukurti senjorams šventę, galimybę lankytis kuo įvairesniuose nemokamuose kultūriniuose renginiuose, norime būti jų naujų kultūrinių atradimų dalimi bei geros nuotaikos kūrėjais. Suprantu, kad ne tik per šventes svarbus dėmesys vyresniam žmogui, jo aplinkai, tad kviečiu geranoriškumu bei rūpestingumu su jais dalytis kiekvieną dieną“, – sako Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Pramogos garbaus amžiaus šiauliečiams prasidės jau rugsėjo 30 dieną, kai įvairios miesto įstaigos senjorus pakvies švęsti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną. Pasigaminti originalią dekoraciją savo namams senjorams siūlys Šiaulių kultūros centras (Aušros al. 31), kuriame vyks kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Rudens formos“. Edukacijos metu senjorai susikurs rudeniškų spalvų bei formų namų puošmenų. Spalio 5 dieną ši edukacija bus organizuojama ir Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namuose (Energetikų g. 7). Išgirsti sveikatinimo paslapčių, paragauti sveikų užkandžių ar išbandyti linksmus judrius užsiėmimus bus galima originalioje popietėje „Sveikatos labui“.

Šventinę dieną senjorai kviečiami į Valstybinį Šiaulių dramos teatrą stebėti nuotaikingo spektaklio „Bagadelnia“ (rež. Aleksandr Špilevoj). Spektaklyje bus galima išgirsti aštuonias skirtingas senelių globos namuose gyvenančių senjorų gyvenimo istorijas. Pagrindinių herojų išgyvenimų vingiai žiūrovus privers kvatoti ir toliau smagiai mėgautis švente.

Vakare, 17 val., į Šiaulių kultūros centrą senjorus pakvies Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamas koncertas „Gyvenimas muzikai“. Šventinį pasirodymą dovanos Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), Monika Pleškytė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), Algirdas Januševičius (trimitas), Remigijus Gumuliauskas (trombonas), Gediminas Brūzga (saksofonas).

Šventinę dieną senjorai galės nemokamai lankytis muziejuose ir parodose, dalyvauti kitose organizuojamose veiklose. Taip pat garbaus amžiaus miestiečiai turės galimybę nemokamai vaišintis kava ir arbata Šiaulių miesto kavinėse, arbatinėse bei restoranuose. Akcijoje dalyvaujančių kavinių sąrašą ir visą Tarptautinės pagyvenusių žmonių ir pasaulinės muzikos dienos renginių programą galima rasti Šiaulių kultūros centro (www.siauliukc.lt) ir Šiaulių miesto savivaldybės (www.siauliai.lt) interneto svetainėse.

Renginių organizatoriai ragina atkreipti dėmesį, kad į Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklį „Bagadelnia“ ir į koncertinės įstaigos „Saulė“ organizuojamą koncertą „Gyvenimas muzikai“ žiūrovai bus įleidžiami tik su kvietimais. Kvietimų jau nebėra, tačiau pirmiausia į salę bus įleidžiami juos turintys klausytojai, o tada laisvas likusias vietas galės užpildyti kvietimų nespėję įsigyti asmenys. Į kūrybinius užsiėmimus būtina registracija tel. +370 678 53 171 arba e. paštu .

 

Programa

Spalio 1 d.

10–12 val. Rudens akimirkos Botanikos sode

Senjorai kviečiami pasigrožėti sodu, pasivaišinti žolelių arbata, o nuo 12 val. dalyvauti „Vėjų dienos“ šventėje

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas, Paitaičių g. 4

 

10–16 val. Akcija „Laikas bendrystei“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius, Gvazdikų tak. 8

 

11 ir 14 val. Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklis „Bagadelnia“ (rež. Aleksandr Špilevoj)

Įėjimas su kvietimais. Vietų skaičius ribotas. Kvietimus galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje (ne daugiau kaip 2 kvietimus)

Valstybinio Šiaulių dramos teatro Mažoji salė, Tilžės g. 155

 

12–13 val. Senjorų valanda „Laiptų galerijoje“

Pažintis su Adasos Skliutauskaitės (piešiniai) ir Marijaus Jacovskio (tapyba) kūryba. Parodas pristato parodų gidas, kultūros renginių organizatorius, publicistas Ričardas Jakutis

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83

17 val. Koncertas „Gyvenimas muzikai“

Dalyvauja Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vad. ir dirig. Sigitas Vaičiulionis, dirig. Gediminas Brūzga), Monika Pleškytė (sopranas), Juozas Janužas (tenoras), Algirdas Januševičius (trimitas), Remigijus Gumuliauskas (trombonas), Gediminas Brūzga (saksofonas), vedėja Raimonda Sližienė

Įėjimas su kvietimais. Vietų skaičius ribotas. Kvietimus galima pasiimti Šiaulių kultūros centro kasoje (ne daugiau kaip 2 kvietimus)

Šiaulių kultūros centro Didžioji koncertų salė, Aušros al. 31

Org. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, partneris Šiaulių kultūros centras

Spalio 3 d.

14 val. Popietė „Bėgant žmogaus metams, gausėja išminties“

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Spindulio“ filialas, Spindulio g. 5

Spalio 4 d.

10 val. Kūrybinės dirbtuvės „Prasmingas laikas kartu“

Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras „Prasmė“ (Šaukėnų sk.), Pavainiškės k. 4

Org.: Šiaulių lopšelis-darželis „Trys nykštukai“ ir Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras „Prasmė“

Spalio 5 d.

11 val. Koncertas „Himnų festivalis“

Šiaulių kultūros centro Kamerinė salė, Aušros al. 31

Org. Šiaulių miesto savivaldybės Globos namų padalinys dienos centras „Goda“

 

13 ir 14.30 val. Kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Rudens formos“

Užsiėmimo metu bus galima pasigaminti rudeniškų spalvų ir formų namų puošmenų

Vietų skaičius ribotas. Reikalinga išankstinė registracija el. paštu [email protected]t arba tel. +370 678 53 171

Šiaulių kultūros centro Rėkyvos kultūros namai, Energetikų g. 7

 

NEMOKAMAS PARODŲ, MUZIEJŲ LANKYMAS

Spalio 1 d.

11–17 val. Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinių lankymas:

Chaimo Frenkelio vila-muziejus (Vilniaus g. 74), Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140), Venclauskių namai-muziejus (Vytauto g. 89), Dviračių muziejus (Vilniaus g. 139), Radijo ir televizijos muziejus (Vilniaus g. 174), Žaliūkių malūnininko sodyba-muziejus (Architektų g. 73), Šiaulių istorijos muziejaus (Aušros al. 47)

11–17 val. Adasos Skliutauskaitės ir Marijaus Jacovskio kūrybos paroda

Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“, Žemaitės g. 83

11–15 val. Baltijos šalių draugaujančių miestų – Pernu, Jelgavos ir Šiaulių – menininkų kūrybos paroda „AKT / AKTS / AKTAS“

Šiaulių dailės galerija, Vilniaus g. 245

 

SPALIO 1 DIENĄ SENJORUS VAIŠINA ARBATOS AR KAVOS PUODELIU:

Kavinė „Dubysa“, Stoties g. 2, 9–12 val. (arbata ir kava)

Picerija „Charlie pizza“, PC „Saulės miestas“, Tilžės g. 109, 11–22 val. (arbata ir kava) Brodvėjaus kepyklėlė, Vilniaus g. 215, 8–11 val. (tik arbata)

Arbatinė „Valerijonas“, Vilniaus g. 173, 10–18 val. (tik arbata) Svetainė „Juonė pastuogė“, Aušros al. 31A, 12–17 val. (arbata ir kava)

Kavinė „Ramunė“, Vilniaus g. 168, 11–17 val. (arbata ir kava) Kavinė „Presto“, Vilniaus g. 134, 15–16 val. (arbata ir kava)

Picerija „Čili pica“, PC „Akropolis“, Aido g. 8; PC „Saulės miestas“, Tilžės g. 109, 10–22 val. (kava, arbata tik 1 ct)

Kavinė-picerija „Gedimino pica“, Vilniaus g. 167, 11–18 val. (tik arbata) Restoranas „Ararat“, PC „Tilžė“, Tilžės g. 227, 10–20 val. (arbata ir kava)

Kavinė „Morganas“, Vilniaus g. 183, 12–16 val. (arbata ir kava)

Kavinė „Salomėja“, S. Nėries g. 12, 10–15 val. (arbata ir kava)

Restoranas „Manami“, PC „Saulės miestas“, Tilžės g. 109, 11–22 val. (arbata ir kava)

Restoranas „Katpėdėlė“, PC „Akropolis“, Aido g. 8, 10–22 val. (arbata ir kava)

Kavinė „Coffas“, Vilniaus g. 136, 14–17 val. (tik arbata)

 

Rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras

Draugai: kavinės, picerijos, restoranai, barai, arbatinės: „Ararat“, Brodvėjaus kepyklėlė, „Charlie pizza“, „Manami“, „Čili pica“, „Dubysa“, „Juonė pastogė“, „Gedimino pica“, „Katpėdėlė“, „Morganas“, „Presto“, „Ramunė“,  „Salomėja“ „Valerijonas“, „Coffas“

 

Įstaigos, organizacijos: Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka, Šiaulių dailės galerija, Šiaulių kultūros centras „Laiptų galerija“, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Botanikos sodas, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Šiaulių turizmo informacijos centras, Šiaulių miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Šiaulių lopšelis-darželis „Trys nykštukai“, KĮ Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“, Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras „Prasmė“

Daugiau informacijos interneto svetainėse: www.siauliai.lt, www.siauliukc.lt

R. Parafinavičiaus nuotr.

Informaciją teikia Šiaulių kultūros centro Renginių organizavimo skyriaus vedėja Asta Vaitkienė, mob. +370 671 42 901, e. p. [email protected]