Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiaulių meras priėmė NATO oro policijos misiją sustiprinusios Danijos ambasadorių

Reaguojant į Rusijos keliamą įtampą, prie Šiauliuose NATO oro policijos misiją atliekančių Lenkijos pajėgų jungiasi Danijos kontingentas. Šiandien vyko simbolinė misijos papildymo ceremonija, kurioje dalyvavo ne tik Lietuvos kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos vadovai, bet ir Danijos ambasadorius bei Lietuvos Prezidentas. Po ceremonijos Danijos ambasados ir NATO atstovus Šiaulių savivaldybėje priėmė miesto meras Artūras Visockas.

Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vyko ceremoniją, kurios metu prie NATO oro policijos misiją Baltijos valstybėse vykdančių Lenkijos karinių oro pajėgų prisijungė dar vienos užsienio šalies atstovai. Į pagalbą nuo 2021 metų gruodžio mėnesio misiją perėmusiems lenkams atėjo  Danijos Karalystės karinių oro pajėgų junginys su keturiais naikintuvais F-16. 

Danijos Karalystės karinių oro pajėgų kariai NATO oro policijoje Baltijos valstybėse dalyvaus jau aštuntą kartą. Sustiprinančią danų pamainą sudaro apie 80 karių – lakūnai, technikai, medicinos personalas, palaikymo grupės, komunikacijos ir kitų sričių specialistai.

NATO, šiuo atveju ir Danijos, parama yra labai lauktas žingsnis šiuo tarptautinės įtampos laikotarpiu, tad ir NATO oro policijos misijos pastiprinimo ceremonijoje dalyvavo itin garbūs svečiai: Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Danijos Karalystės ambasadorius Hansas Braskas, NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadas Peteris Nielsenas, Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, Lietuvos karinių oro pajėgų vadas plk. Dainius Guzas, kiti svarbūs asmenys. Atvykusius Danijos karalystės karius pasveikinęs Šiaulių meras Artūras Visockas, junginio vadui įteikė simbolinę dovanėlę su miesto simbolika.

Po ceremonijos Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, Šiaulių meras Artūras Visockas miesto savivaldybėje priėmė Danijos Karalystės ambasadorių ir NATO integravimo pajėgų Lietuvoje vadą. Hansui Braskui ir Peteriui Nielsenui buvo pristatytas Šiaulių miesto ekonominis potencialas, investavimo galimybės, 2021 metais vykdyti bei nauji planuojami projektai, numatoma karinės infrastruktūros plėtra, užsienio kariams mieste sudaromos sąlygos.

Kalbėta ir apie sudėtingą situaciją prie Rusijos ir Baltarusijos sienų, NATO ir Danijos atstovams padėkota už papildomo stabilumo užtikrinimą. Danijos ambasadorius atvežė merui dovanų knygą, skirtą Danijos-Lietuvos diplomatinių santykių 100-mečiui ir taip pat priminė, kad 1929 m. Šiauliuose buvo atidarytas Danijos Garbės konsulatas. Ambasadorius knygos dedikacijoje parašė: Dear Mayor Visockas, On 17 January 1929 Denmark established a Honorary Consulate in Šiauliai because the city was so strong in the industrial field. Again, today it is the strong industrial city and we need to exploit the possibilities of stronger Danish-Lithuanian relations. We will come back!

Vėliau Meras Artūras Visockas susitiko su Prezidentu Gitanu Nausėda, kartu aptartos Lietuvos ir regiono aktualijos.

NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004 metų kovo mėnesio, kada Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse vykdė jau 14 šalių partnerių. Lenkijos Respublikos kartu su Danijos Karalystės pajėgomis yra 58-oji misija nuo jos vykdymo pradžios 2004 m. Atsiųsti į Lietuvą oro policijos misijos pastiprinimą NATO sąjungininkai priėmė Rusijai toliau didinant įtampą prie Ukrainos sienų ir atsižvelgiant į poreikį sustiprinti rytinių NATO sąjungininkių – Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos ir Bulgarijos – saugumą bei siekiant atgrasyti grėsmes. NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse trečiadienį sustiprino ir Estijoje dislokuoti JAV naikintuvai F-15.

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis/Šiaulių miesto savivaldybės ir Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotraukos