Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose atidarytas keliaujantis Klimato muziejus

Šiauliuose gyventojams duris atvėrė modernus, per Lietuvą jūriniuose konteineriuose keliaujantis Klimato muziejus. Iki liepos 10 d. prie Prūdelio įsikūręs muziejus rengs nemokamas edukacijas, kuriose jau apsilankė ir Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius bei kiti savivaldybės atstovai.

Klimato muziejus, dar gegužės mėnesį su trenksmu startavęs Vilniuje, įpusėjo savo kelionę ir šiandien sustojo Šiauliuose. Ypatingos Mindauginių savaitės metu saulės mieste netrūksta tiek edukacinių, tiek laisvalaikio pramogų, tad prie Prūdelio įsirengęs muziejus puikiai papildo šurmulingą miestiečių savaitę.

Pasak mero pavaduotojo Egidijaus Elijošiaus Klimato muziejaus „žemynai ant ratų↨ šiauliečiams atvežė itin svarbią ir reikalingą informaciją: „Šiauliai, ir Šiaulių miesto svečiai, jauskitės patogiai, daug klausinėkit, nes čia ne tik konteineriai stovi, bet ir daug informuotų klimato temomis žmonių, kurie mielai pasidalins savo žiniomis. Širdis džiaugiasi, kad Šiauliuose turime tokią galimybę, naudokimės proga.“

Muziejaus ekspozicijose surinkta naujausia informacija Klimato krizės klausimais jau antrą mėnesį traukia lietuvius įvairiuose miestuose domėtis tvarumu. Savo įspūdžiais aktyviai dalinasi tiek mokiniai kartu su mokytojomis, tiek šeimos, įtraukusios Klimato muziejų į savaitgalio veiklų sąrašą.

„Įdomu tai, kad čia — gana sudėtinga ir plati klimato kaitos tema — išdėstoma įdomiai ir paprastai, visai šeimai suprantama kalba. Be to, kalbos kalbomis, tačiau geriausia, interaktyvūs praktiniai pavyzdžiai — dar labiau sustiprina įspūdį. Muziejaus konteineriuose įrengtuose ekranuose pats gali paskaičiuoti, kaip tavo mitybos pasirinkimai, atostogų kryptys ir keliavimo būdai, dėvimi drabužiai ar avimi sportbačiai  daro įtaką supančiai aplinkai ir kiek tau medžių per metus reikia pasodinti, kad kompensuotum netvariais sprendimais padarytą žalą aplinkai. Labai įstrigo šaunios edukatorės Dalios išsakyta paralelė, kad prie įprastos žmogaus kūno temperatūros pridėję 1,4 laipsnio – turėtume ligą (prastą savijautą, karščiavimą), tai dėl galybės žmonijos veiksmų nuolat kylanti globali planetos paviršiaus temperatūra taip pat rodo, kad Žemė serga.“, — savo tinklaraštyje „Mamkytė“ rašo Agnė, apsilankiusi muziejuje Utenoje.

Klimato kaitos ekspozicijoje Šiauliuose bus galima apsilankyti iki liepos 10 d., registracija į nemokamas ekskursijas www.klimatomuziejus.lt. Vėliau muziejus kelionę tęs Mažeikiuose, Palangoje, Šakiuose, Marijampolėje, Birštone, Tauragėje, Jonavoje ir Kaune. 2023-aisiais muziejus tęs kelionę Latvijoje.

Keliaujančio muziejaus projektą įgyvendina asociacija „Aktyvus jaunimas“, finansuoja Europos klimato iniciatyva.  Muziejaus kelione rūpinasi logistikos partneris Hoptrans. Generalinis rėmėjas Telia, informacinis projekto rėmėjas – TV3 žiniasklaidos grupė. Projekto idėją Lietuvoje remia IKI, Walk15 ir Mantinga.

 

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis