Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Būsimų kino kritikų kalvė „Shorts Critics“ kviečia į unikalią mokymų programą

„Shorts Critics“ – pirmą kartą Lietuvoje rengiama mokymų programa, skirta kelti pradedančiųjų kino kritikų, žurnalistų ir komunikacijos specialistų kompetencijas kino kritikos srityje. Konkurso būdu atrinkti dalyviai rugsėjo-sausio mėnesiais praktikuosis kurti apžvalgas, recenzijas, interviu, kritinius straipsnius, atsiliepimus kartu su geriausiais šios srities ekspertais. Registracija į kol kas vienintelę tokią mokymų programą vyks iki rugpjūčio 25 d.

Naująją kino kritikos mokymų programą inicijuoja lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“. Pasak agentūros įkūrėjos Rimantės Daugėlaitės, tokia programa rengiama atsižvelgiant į tai, kad trumpametražio kino kritikos ekspertų Lietuvoje trūksta. „Matome, kad domėjimasis lietuvišku kinu, įskaitant ir trumpametražius filmus, kasmet auga, jo kuriama ir žiūrima vis daugiau. Todėl siekiame, kad mokymų programa „Shorts Critics“ suteiktų reikiamų praktinių įgūdžių ir aktualių žinių būsimiems kino kritikos profesionalams bei praturtintų kino kritikos lauką Lietuvoje“, – teigia R. Daugėlaitė. 

Pirmasis „Shorts Critics“ mokymų sezonas bus skiriamas Lietuvos auditorijai. Konkurso būdu į programą atrinkti 5 pradedantys kino kritikai, žurnalistai ar kultūros komunikacijos lauke dirbantys specialistai rugsėjo-sausio mėnesiais lavins savo kūrybinio rašymo, analitinės žurnalistikos, kino teorijos bei trumpametražių filmų analizės įgūdžius su kino ir žurnalistikos ekspertais iš Lietuvos ir užsienio. Mokymų programos ugdymo vadovės – profesionalios kino kritikės ir filmų festivalių programų sudarytojos – Mantė Valiūnaitė ir Monika Gimbutaitė.

Rugsėjį būsimieji kino kritikai dalyvaus intensyviose dirbtuvėse tokiomis temomis kaip kino kritika, kūrybinis rašymas, ryšiai su žiniasklaida, kino programų sudarymas. Neatsiejama mokymų programos dalis – dalyvavimas festivaliuose ir, žinoma, filmų žiūrėjimas. Spalio-sausio mėnesiais dalyviai lankysis Lietuvoje vyksiančiuose kino festivaliuose (žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumas „Scanorama”, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis) ir rašys recenzijas apie pasirinktus trumpametražius filmus ir/ar filmų programas, kurios bus talpinamos į „Lithuanian Shorts“ bei minėtų festivalių ir partnerių svetaines.

Baigiamasis mokymų etapas – dalyvavimas intensyviose dirbtuvėse 2023 m. sausį vyksiančiame 16-ajame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje. Dirbtuvių metu vyks konsultacijos su užsienio ekspertais, bus rengiamos atviros paskaitos bei seminarai, prieinami ir platesnei auditorijai.

Daugiau informacijos čia.

Registracija į kino kritikos mokymų programą čia.

Apie „Lithuanian Shorts“

2012 m. įkurta trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“ rūpinasi lietuviškų trumpametražių filmų sklaida užsienyje ir Lietuvoje, bendradarbiauja su festivaliais ir įvairiomis kino institucijomis, padeda Lietuvos kūrėjams kelti profesines kompetencijas, vykdo nacionalinio trumpametražio kino populiarinimo projektus. „Lithuanian Shorts“ kasmet sudaro ir leidžia specialų naujausių lietuviškų trumpametražių filmų katalogą, kuris pristatomas reikšmingose kino industrijos mugėse Kanų, Berlynalės, Klermono-Ferano ir kituose festivaliuose.

Per pastarąjį dešimtmetį organizacija įgyvendino daugybę sėkmingų projektų, tarp kurių – Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis – vienas didžiausių, išskirtinai tik trumpametražius filmus rodančių kino renginių Baltijos šalyse.

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūros „Lithuanian Shorts” veiklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto „Shorts Critics“ rėmėjas – Lietuvos kino centras. Partneriai: Žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, Europos šalių kino forumas „Scanorama“, Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis, žurnalas „Kinas“, Lietuvos radijas ir televizija (LRT), Lietuvių filmų centras.

Kontaktinis asmuo: Akvilė Būgaitė

Programos „Shorts Critics“ koordinatorė

Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra

LITHUANIAN SHORTS

www.lithuanianshorts.com

El. pašto adresas: agency@filmshorts.lt

Mob. tel.: +370 623 67793

 

 

 

Kultūros skyriaus vyr. specialistė Edita Ramanauskienė