Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Geimifikacija pamokoje

Ar galime pamoką pradėti pabėgimo kambario užduotimis? Žinoma! Mokymasis gali būti įdomus ir įtraukiantis, kai užduotys organizuojamos geimifikacijos principu. Planuojant ugdymo procesą visas ugdymo turinys gali būti pritaikytas mokinių aktyviam dalyvavimui, sudominimui ir motyvavimui.

Įsivaizduokite, kad pamoka yra žaidimas, kur turi įgyvendinti paskirtas misijas, rinkti taškus, kolekcionuoti ženklelius, kilti lygiais aukštyn ir galiausiai būti apdovanotu. Ar gali ugdymo procesas būti tarsi ilgas atradimų, tyrinėjimų, žinių pritaikymo nuotykis? Tai nesudėtinga įgyvendinti ugdymo procese pasitelkiant pagrindinius geimifikacijos principus.

Norint motyvuoti mokinius, reikėtų kuo labiau atsižvelgti į kiekvieno vaiko gebėjimus ir galimybes siekti aukščiausių rezultatų. Mokiniai nori mokytis, kai jų veikla turi prasmę: yra įgyvendinama, susijusi su jų asmenine patirtimi, išgyvenimais bei yra maloni, žaisminga ir turi patrauklų rezultatą.

Šiaulių „Romuvos“progimnazijos pradinio ugdymo skyriaus vedėja E. Puzarienė ir pradinių klasių mokytoja L. Palivonienė dalyvavo Erasmus+ mobilumo veikloje „Gamification and Active Methodologies in Education“, Ispanijoje.

Mokymų metu pedagogės susipažino su geimifikacijos taikymo specifika ir principais, integruojamomis aplikacijomis, turinio kūrimo technologija ir pritaikymo galimybėmis įvairių gebėjimų mokiniams.

Erasmus+ projekto ,,Skaitmeninis mokytojas – augantis mokinys" mokymų „Gamification and Active Methodologies in Education“ sklaida planuojama organizuojant seminarą mokytojams.

 

Pradinio skyriaus vedėja Edita Puzarienė ir pradinių klasių mokytoja Laura Palivonienė

Nuotraukos: Lauros Palivonienės

Švietimo skyriaus vyr. specialistė Dainutė Dubinienė
Į komentarus neatsakome
Neteisingas
Neteisingas
captcha
Neteisingas