siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

Studijos VU ŠA 

Studijų programos Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje

Matas ir Rokas Kavaliauskai, Muzikos pedagogikos studijų programos studentai (specializacija – garso režisūra).

Studijas VU Šiaulių akademijoje pasirinkome visiškai neplanuotai. Paskutiniuosius metus gimnazijoje galvojome apie medicinos ir biologijos studijas. Žinojome, jog tai labai sunki, daug laiko ir mokslo reikalaujanti sritis. Norėjome  studijas rinktis kitame mieste – Vilniuje ar Kaune. Apie studijavimą VU Šiaulių akademijoje iš pradžių nekilo minčių, tačiau, likus porai mėnesių iki bendrojo priėmimo, pradėjome abejoti savo ankstesniais pasirinkimais.

Augome šeimoje, kur tėtis – muzikantas, o mama – pedagogė. Tad nuo mažų dienų buvome nukreipti į muzikinę veiklą – dainavome Šiaulių berniukų ir jaunuolių chore „Dagilėlis“, buvome koncertinio choro nariais. Dvyliktoje klasėje pradėjome dainuoti ansamblyje „Fresco“, vadovaujamame Aušros Kardašienės, kuri taip pat yra ir VU Šiaulių akademijos dėstytoja. Ji ir buvo tas žmogus, leidęs mums suprasti, jog muzika yra tai, ką iš tikrųjų mylime ir jaučiame širdimi. Pradėjome konsultuotis, ieškoti studijų programų, susijusių su muzika ir radome tokias studijas būtent savo gimtajame mieste Šiauliuose. Muzikos pedagogikos studijų programa pasirodė įdomi bei perspektyvi, tad paklausę savo širdies, įstojome būtent čia.

VU Šiaulių akademijoje visi esame lyg viena didelė šeima ir tai mus labai džiugina. Dėstytojai ir kurso draugai visada padeda bėdoje bet kokiais klausimais. VU Šiaulių akademijoje studentų yra mažiau, tačiau tai reiškia, jog dėstytojai gali skirti daugiau dėmesio studentams, labiau įsigilina į jo poreikius.

Kodėl verta rinktis studijas VU Šiaulių akademijoje? Jei tau patinka muzika, būtinai studijuok čia, kur savo patirtimi ir žiniomis dalijasi labai stiprūs ir kompetentingi dėstytojai, tikri savo srities profesionalai. Be to, Akademijoje turime profesionalią garso įrašų studiją, kurioje galima įsirašyti dainas ir išmokti joje dirbti.

Džiaugiamės ir čia suteiktomis visomis galimybėmis, kuriomis naudojasi visi Vilniaus universiteto studentai.  Viena iš jų – „Erasmus“ studijos, kurių dėka galima išvykti studijuoti ar atlikti praktiką į užsienio šalių universitetus.


Esu Akvilė Bušininkaitė, Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo studijų programos studentė.

Likau čia, savo gimtajame mieste Šiauliuose. Ne kartą girdėjau, jog vienas iš geriausių pedagogų rengimo centrų yra Šiauliuose – VU Šiaulių akademijoje! Mane patraukė studijų programa –  Pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinis ugdymas, kuri paruošia ne tik ikimokyklinio, pradinio ugdymo, bet ir priešmokyklinio ugdymo specialistus. Todėl įsidarbinimo galimybės tampa dar platesnės.

VU Šiaulių akademijos dėstytojų vedamose paskaitose tikrai nenuobodu! Pedagogikos paskaitos ne tik įdomios, bet ir labai naudingos. Dėstytojai draugiški, supratingi, padedantys bei nuolatos motyvuojantys kurti. Studijuojant pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo studijas VU Šiaulių akademijoje, turiu ne tik teorines paskaitas, tačiau galiu savo žinias parodyti ir praktikų metu, kurios vyksta jau nuo pirmo kurso antrojo pusmečio. Įgijus teorinių žinių, jas pritaikant praktikoje, mokytis yra daug įdomiau.


Esu Virgis Chšanavičius, programų sistemų studijų programos studentas.

Ilgą laiką domėjausi programavimu, tačiau nelabai įsivaizdavau nuo ko pradėti. Peržiūrėjęs informaciją apie įvairius kursus bei mokymus, skirtingų mokymo įstaigų programas, nusprendžiau, kad programų sistemų studijų programa VU Šiaulių akademijoje man yra tinkamiausia. Todėl pasiryžau studijuoti.

Džiaugiuosi, jog čia įgyju žinių, kurios suteikia laisvę rinktis tolimesnį profesinį kelią – galiu tapti tinklapių kūrėju, robotų programuotoju, duomenų analitiku, komandos vadovu ir t.t.

Studijuojant VU Šiaulių akademijoje maloniai nustebino teigiamas ir draugiškas dėstytojų požiūris į studentus, gerai paruošta techninė bazė. Džiaugiuosi, kad gaunamų žinių kiekis ir įvairovė gerokai viršija mano lūkesčius. Drąsiai galiu teigti, kad šioje aukštojoje mokykloje suteikiamos ne tik profesiniam, bet ir asmeniniam augimui skirtos žinios.

VU ŠA (Vilniaus universiteto Šiaulių akademija) džiaugiasi verslo iniciatyva. Įstaigoje mokytis pradėję pirmakursiai pretenduoja į net 18 vardinių stipendijų, kurių dydis svyruoja nuo 300 iki 1 000 Eur. Iš viso šiek tiek daugiau nei 10 tūkst. Eur sumą šioms stipendijoms skiria Šiaulių regiono įmonės.

Tai ne vienintelė parama jaunimui. Vilniaus universiteto Šiaulių akademija gauna ir LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos stipendijas regionuose studijas pasirinkusiems asmenims. Programų sistemų ir finansų matematikos bakalauro studijas kremtantys jaunuoliai gauna 200 Eur paramą. Tai gali būti net savotiška galimybė sutaupyti. Per ketverius studijų metus, jei jaunuolis nuspręstų stipendiją atidėti taupymui, būtų galima sukaupti apie 7 000 Eur. Todėl tai gali būti ne tik parama pragyvenimui, bet ir būdas sutaupyti solidžią sumą ateičiai.

Stipendijos skiriamos ir kitas studijų kryptis pasirinkusiems jaunuoliams: visiems, įstojusiems į valstybės finansuojamas vietas ir pasirinkusiems pedagoginės krypties bakalauro studijų programas, visus studijų metus kas mėnesį bus mokama 300 Eur stipendija.

Be viso to, VU ŠA studentai, kurie atvyksta mokytis iš kitų miestų, gali gauti apgyvendinimą. Jaunimui gyvenimas renovuotuose bendrabučiuose kainuoja nuo 49 iki 93 Eur per mėnesį.

Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Studijų skyrius priėmimo klausimais konsultuoja:

tel. nr. +370 41 595 755;

el. p. ;

arba adresu Vytauto g. 84, 309 kab.

Iki pasimatymo!

Pateik prašymą studijuoti VU ŠA!
Paskutinis atnaujinimas: 2022-07-25 17:40