Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Šiauliuose bus statomas naujas Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva įgyvendinama Infekcinių ligų gydymo paslaugų modernizacija Respublikinėje Šiaulių ligoninėje užtikrins tinkamą jos funkcionavimą pandemijų ir kitų krizinių situacijų metu. Naujasis Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras, kurio statybas bei įrengimą planuojama baigti iki 2024 m. pab., ir atnaujinta medicininė įranga sustiprins gydymo paslaugų kokybę sergantiesiems infekcinėmis ligomis, reikšmingai prisidės kuriant dar saugesnes darbo sąlygas darbuotojams.

SAM Visuomenės sveikatos departamento Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė pažymėjo, kad pasaulyje praūžusi pandemija tapo dideliu iššūkiu daugeliui pasaulio valstybių, o staigus užkrečiamosios ligos išplitimas lėmė poreikį sutelkti sveikatos priežiūros specialistų pajėgas ir ieškoti sprendimų, kurie užkirstų kelią panašios situacijos pasikartojimui. „Svarbu išmokti pandemijos pamokas ir rengtis galimoms grėsmėms – užtikrinti tinkamą sveikatos priežiūrą reaguojant į ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų atvejus, protrūkius ar net didesnį jų išplitimą, sąlygojantį epidemijas ar pandemijas“, – sakė ji.

Jai pritarė ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas. Pasak jo, šiuolaikiška medicininė įranga, skirta infekcinių ligų diagnostikai ir gydymui, ir erdvesnės patalpos, atitinkančios infekcinių ligų valdymo poreikius, padės efektyviau valdyti galimas grėsmes ateityje.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje bus modernizuojama medicinos įranga, ligoninės teritorijoje bus statomas naujas trijų aukštų pastatas. Jame įsikurs Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centras, kuriame bus teikiamos antrinio lygio paslaugos – gydomi lengvomis ar sudėtingesnėmis infekcinėmis ligomis sergantys pacientai.

Plečiant patalpas bus užtikrinamas ir Sveikatos apsaugo ministerijos reikalavimas, kad vienai intensyviosios terapijos lovai būtų skirtas ne mažesnis kaip 20 kv. m. plotas.

Modernizacija leis efektyviau valdyti krizines situacijas

„Naujame pastate įsikurs infekcinis Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrius, kuriame bus įrengtos stebėjimo palatos. Jose iš viso bus 20 lovų. Taip pat bus įkurtas radiologijos poskyris su rentgeno ir kompiuterinės tomografijos diagnostine įranga, 3 stacionarių vietų hemodializių poskyris, 36 stacionaro lovų Suaugusiųjų infekcinių ligų skyrius, 12 lovų Intensyviosios terapijos skyrius ir laboratorija“, – teigė M. Pauliukas.

Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centro įrangos bei patalpų modernizacija leis teikti kompleksinę medicininę pagalbą. Tai reiškia, kad infekcinėmis ligomis sergantys ir gretutinių ligų turintys pacientai naujame Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centre gaus visas reikiamas sveikatos priežiūros ir gydymo paslaugas bei išvengs pavojingų kontaktų su kitais užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais.

Pasak M. Pauliuko, atlikta modernizacija leis užtikrinti itin greitą gydymo įstaigos reakciją pandemijos ar kitos krizinės situacijos, pavyzdžiui, karinio konflikto ar radiologinės avarijos grėsmės atveju. Įgyvendinti pokyčiai leis teikti sveikatos priežiūros paslaugas be trikdžių net ir padidėjus pacientų srautams.

Respublikinės Šiaulių ligoninės naujojo pastato statybų projektas jau parengtas, artimiausiu metu bus pradėti statybos darbai. Infekcinių ligų diagnostikos ir gydymo centro statybas ir įrengimą planuojama baigti iki 2024 m. gruodžio mėn. Projektas, kurio vertė 19,3 mln. eurų, yra finansuojamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“ iš ES ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ bei valstybės biudžeto lėšų.

 

SAM Komunikacijos skyrius

Respublikinės Šiaulių ligoninės vizualizacija