Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Reprezentaciniai miesto renginiai

Šeimų šventė

 

Data: 2024 m. sausio 7 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių vyskupijos šeimos centras 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

Tai unikalus renginys. Šventė organizuojama nuo 2000 metų. Šiais metais vyko pasaulinis šeimų susitikimas su popiežiumi Jonu Pauliumi II Romoje. Į šį susitikimą vyko šeimos iš Šiaulių vyskupijos, delegacijai vadovavo JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Susitikime buvo šimtai tūkstančių šeimų iš viso pasaulio. Taip vyskupui gimė mintis, kad ir Šiauliuose reikalinga tokia šventė. 2000 metų pabaigoje, paskutinįjį metų sekmadienį, kuomet visas katalikiškasis pasaulis švenčia Šventosios Šeimos šventę, įvyko pirmasis renginys. Jis prasidėjo Šiaulių Katedroje šv. Mišiomis ir tęsėsi Saulės kino teatre, kur vyko šventinė programa, dalyvavo meno kolektyvai, liudijo šeimos. Taip šventė augo, plėtėsi, ir Saulės koncertų salė (anksčiau buvęs kino teatras), jau nebetalpino norinčiųjų patekti į šventę. Kai 2008 metais buvo pastatyta Šiaulių arena, šventė persikėlė ten. Ir nuo tada į Šventę atvyksta iki 4000 dalyvių, koncertuoja žymiausi meno kolektyvai, chorai, skaitovai, orkestrai, specialiai šventei statomi spektakliai, ruošiami kūriniai. Jau seniai Šventė peržengė Šiaulių ribas, į Šventę atvyksta svečiai iš įvairių Lietuvos miestų ir iš užsienio. Dauguma Šventės dalyvių jau iš anksto rezervuojasi vietas Šventėje ir vyksta į Šiaulius organizuotai – autobusais, bendruomenėmis, kolektyvais. Pagrindinis Šventės tikslas – atskleisti šeimos, kaip pagrindinės kiekvienos tautos ląstelės, grožį, perduoti Gerąją Naujieną šeimoms, paskatinti jas gyventi darnoje ir santarvėje, suteikti galimybę pamatyti nuostabių, didingų meninių muzikinių kūrinių, leisti laiką drauge, džiaugtis su kitomis šeimomis.

 

 Data: 2024 m. rugsėjo 21 d.

Vieta: Šiaulių arena, J. Jablonskio g. 16, Šiauliai

Organizatorius (-ė):  Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras
El. p.  [email protected] 

Fotogalerija
Videogalerija

Bėgimas siejamas su Šiaulių miesto gimimu ir „Saulės mūšiu“, kuris vyko 1236 metais. Bėgimas puoselėja bendruomeniškumą bei aktyvų ir kokybišką gyvenimo būdą. Bėgimas vyks prie Šiaulių miesto savivaldybės, centrinėmis miesto gatvėmis pro įžymias Šiaulių miesto istorijai vietas, tokias kaip Auksinis berniukas, Šiaulių miesto bulvaras, Gaidžio laikrodis, Šalkauskio gimnaziją ir kt. Bėgimo distancijos yra kelios:  vaikų bėgimas (500 m), ,,Saulės mūšio“ (1236 m) atminimo datos distancija, kurią gali įveikti kiekvienas bėgdamas ar eidamas  ir ištvermingiausiems skirta distancijos (5  ir 10 km). Projektas kasmetinis, tęstinis, vyksta virš 20 metų. Išaugus projekto masiškumui iškilo poreikis pakeisti projekto pavadinimą iš „Saulės mūšio“ bėgimo į „Šiaulių bėgimą“.

varžybų epizodas

 

 Data: 2024 m. vasario  – lapkričio mėn.

Vieta: Šiaulių centrinis miesto stadionas, Daukanto g. 25, Šiauliai

Organizatorius (-ė): futbolo klubas „Gintra“ 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

UEFA moterų čempionių lygos varžybos – aukščiausio rango moterų futbolo klubų varžybos, kuriose dalyvauja Europos šalių čempionės arba patį aukščiausią reitingą turintys moterų futbolo klubai. Šiaulių komanda pastaraisiais metais lygoje užima itin aukštas vietas ir šiauliečiai turi galimybę pamatyti mieste garsiausių Europos futbolo klubų rungtynes.

renginio epizodas

 

Data: 2024 m. lapkričio 8 d. – gruodžio 7 d.

Vieta: Šiaulių dailės galerija (Vilniaus g. 245, Šiauliai), Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras (S. Daukanto g. 25, Šiauliai), Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai) ir kitos miesto erdvės

Organizatorius (-ė): Šiaulių dailės galerija 
El. p.
Tel. (8 41) 52 43 85

Fotogalerija
Videogalerija

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Virus“ yra vienintelis profesionaliojo meno festivalis Šiaurės Lietuvoje. Per festivalį miesto bendruomenei ir svečiams pristatomi patys naujausi šiuolaikinio vaizduojamojo meno, mados, šokio, teatro, literatūros, medijų, kino ir muzikos sričių projektai. Ilgametę veiklos patirtį ir tradiciją suformavęs festivalis nuosekliai skatina meno naujovių ir kritiško mąstymo apraiškas regione, sukuria išskirtinę platformą bendrai įvairiausių meno sričių sinergijai. Festivalis kryptingai puoselėja šiuolaikinio meno formų ir kostiumo dizaino sąveikas – vienas svarbiausių ir ryškiausių festivalio renginių yra tarptautinis avangardinės mados konkursas „Virus mada“.

Demokratiška ir unikali festivalio aplinka formuoja pagrindines miesto šiuolaikinio meno tendencijas, kuria tinkamas sąlygas jaunųjų menininkų kūrybiniams startams ir gerai žinomų kūrėjų projektams. Festivalio programas kuruoja didelę patirtį turintys kviestiniai kuratoriai, programų archyvuose – pačių žinomiausių Lietuvos menininkų ir svečių iš Jungtinės Karalystės, Suomijos, Tailando, Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių kūryba. Šio renginio metu šiauliečiai turi unikalią galimybę patirti meno formų įvairiapusiškumą ir galią, ugdyti savarankiškus meno vertinimo kriterijus, todėl festivalis yra būtinas pilnavertei miesto kultūrinei raidai.

 

 Data: 2024 m. Tarptautinės teniso federacijos vyrų profesionalų ir antros kategorijos jaunių iki 18 metų turnyrai  vyks 2024 m. vasario 18-25 d.

Vieta: - Šiaulių teniso akademija, Gardino g. 8, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Lietuvos teniso sąjunga
El. p.

Fotogalerija 
Videogalerija

Šiaulių teniso akademijoje kasmet vyksta antros kategorijos Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunių antros kategorijos turnyras „Siauliai“. Šiame jau tradiciniame turnyre kasmet dalyvauja geriausi pasaulio jauniai, tai yra vienintelis toks aukščiausios kategorijos jaunių turnyras Baltijos regione. Patirtis rodo, kad tai renginys kuriame dalyvauja būsimi pasaulio elito tenisininkai. Tarptautinis jaunių turnyras išaugo iki miesto ir šalies reprezentacinio renginio lygio, tai yra renginys kurį galima pristatyti platesnei auditorijai. Tarptautinės teniso federacijos jaunių turnyras pradėtas organizuoti nuo 2007 metų kaip penktos (žemiausios) kategorijos turnyras. Per eilę sėkmingo organizavimo metų Tarptautinė teniso federacija palaipsniui šiam turnyrui suteikdavo vis aukštesnę kategoriją kuri šiuo metu yra 2 – aukščiausia Baltijos šalyse.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m.  lapkričio – gruodžio mėn. 

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai
El. p.
Tel. (8 41) 52 55 04, (8 41) 52 39 03

Fotogalerija  
Videogalerija

Šiauliuose verslo renginiai pradėti organizuoti 1875 metais, kuomet buvo surengta pirmoji paroda Lietuvoje. Šią tradiciją 1995 m. atgaivino Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su vietiniais ir užsienio partneriais. Kasmet, paskutiniąją lapkričio savaitę, organizuojamas trijų dienų trukmės renginys, per šį laikotarpį išaugęs į verslui, mokslui ir švietimui skirtų renginių maratoną. Visuomenėje jis vadinamas Šiaulių miesto ir verslo sinergiją puoselėjančiu renginiu – Verslo dienomis, stiprinančiomis Šiaulių miesto identitetą, skleidžiančiomis žinią apie savivaldybės kompetencijų potencialą Lietuvos ir užsienio ekonominėse ir socialinėse erdvėse. Tarptautinė konferencija nuolat sulaukia Europos verslo politikos formuotojų, pranešėjų iš užsienio organizacijų. Nagrinėjamos aktualios verslui ir visuomenei temos, klausimai ir problemos, susijusios su investicijomis, verslo aplinkos gerinimu, mokslo, švietimo plėtra mieste, vyksta kiti edukaciniai renginiai, seminarai. Edukacinė ekspozicija „Šiauliai smart“ demonstruoja pramonės, švietimo, mokslo pažangą. Sulaukiama didelio moksleivių susidomėjimo verslininkų sėkmės istorijomis, įžvalgomis, kurios įkvepia, motyvuoja, ugdo verslumą.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. balandžio 13 d. 

Vieta: Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazė, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras 
El. p.
Tel. (8 41) 43 07 11

Fotogalerija  
Videogalerija

Renginys ,,Runway Run“ – vienas  unikaliausių nuo 2004 m. vykdomų projektų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tai švietimo, mokslo, verslo, kariuomenės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą skatinantis renginys siekiant kurti pilietinę visuomenę, formuoti vaikų ir suaugusiųjų sveiko gyvenimo būdo įpročius, ugdyti tautines ir pilietines vertybes. Viena svarbiausių šio renginio dalių – bėgimas lėktuvų pakilimo taku, simboliškai lenktyniaujant su NATO oro policijos misiją atliekančiais naikintuvais. Renginyje pristatoma Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinė ekspozicija, galima apžiūrėti karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką, sužinoti apie tarnybą karinėse pajėgose. Tai vienas masiškiausių renginių – bėgime vidutiniškai dalyvauja apie 7000 žmonių.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d. pagal Lietuvos krepšinio lygos  ir  Karaliaus Mindaugo taurės tvarkaraštį (LKL.LT)

Vieta: Šiaulių arena, J. Jablonskio g. 16, Šiauliai

Organizatorius (-ė): krepšinio klubas „Šiauliai“

El. paštas
;

Fotogalerija  
Videogalerija

Lietuvos vyrų krepšinio lyga (LKL) pripažinta 9 lyga pagal pajėgumą Europoje, joje rungiasi pačios stipriausios šalies komandos. Varžybų metu galima pamatyti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių nacionalinių rinktinių žaidėjus. Lietuvos mastu lygos varžybos yra labiausiai lankomos žiūrovų, palyginti su kitomis sporto šakomis. Tai - tęstinis sporto renginys, apimantis ne mažiau nei 20 aukšto lygio rungtynių, sutelkiantis ne tik Šiaulių miesto bet ir viso Šiaulių regiono žmonių mėgstančių krepšinį bendruomenę.

Kiekvienas Šiauliuose vykstančias „Šiaulių“ komandos varžybas vidutiniškai aplanko 2500 žiūrovų. Sezono klubo varžybos televizijoje ir internete sulaukia daugiau nei 250 000 peržiūrų. Rungtynės  yra transliuojamos per BTV  ir LRT televizijas, išmaniojoje televizijoje  Go3, lrt.lt portale, Delfi TV. Rungtynių apžvalgos, interviu su treneriais ir žaidėjais, įvairios rubrikos platinamos Youtube video platformoje.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. balandžio 1-7 d.

Vieta: Šiaulių Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus katedra, Aušros tak. 3; Šiaulių Švč. M. Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia, Gegužių g. 57; Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčia, Kražių g. 17; Šiaulių Šv. Ignaco Lojolos bažnyčia, Vilniaus g. 247B; „Polifonijos“ salė, Aušros al. 15

Organizatorius (-ė): koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ 
El. p.
Tel. (8 41) 52 38 12

Fotogalerija    
Videogalerija

Su Velykų švente kasmet ateinančiame festivalyje „Resurrexit“ dera tradicijų išsaugojimas ir naujovės. 1978 metais gimęs renginys buvo žinomas kaip senosios pasaulietinės, o vėliau – bažnytinės muzikos propaguotojas. Šiandien plečiama atliekamos muzikos žanrų, stilių amplitudė, ieškoma naujų erdvių ir įdomių atlikėjų. Klausytojai kviečiami į koncertus, kuriuose skamba kamerinė muzika ir stambios formos kūriniai. Festivalis „Resurrexit“ – vienintelis toks renginys Šiaurės Lietuvoje, kurio metu klausytojai turi galimybę išgirsti grandiozinius, pasaulyje pripažintus muzikos šedevrus, atliekamus gausaus žinomų profesionalių atlikėjų būrio. Festivalyje laukiami ne tik akademinės muzikos gerbėjai, bet ir besidomintieji pasaulio muzika, dainuojamąja poezija, teatru ir kitomis meno rūšimis.

Tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų stygininkų ir pianistų konkursas

 

Data: 2024 m. birželio 10 – 13 d.

Vieta: Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija, P. Višinskio g. 35, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazija 
El. p. 
Tel. (8 41) 43 29 32
Nuoroda:https://www.sondeckis.lt/sondeckiokonkursas/

Birželio 10–13 d. Šiauliuose vyks vienas garsiausių reprezentacinių Šiaulių miesto kultūros renginių – VII tarptautinis Sauliaus Sondeckio jaunųjų smuikininkų ir violončelininkų konkursas. Į jį atvyksta jaunieji muzikai net iš 10 šalių – Japonijos, Ispanijos, Austrijos, Liuksemburgo, Belgijos, Vokietijos, Lenkijos, Armėnijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos. Smuikininkų konkurso vertinimo komisijos pirmininkas – prof. Zakhar Bron (Vokietija / Šveicarija), violončelininkų – prof. David Geringas (Vokietija / Lietuva).

Konkurso dalyvių I ir II turo perklausos vyks Šiaulių „Dagilėlio“ dainavimo mokyklos salėje. Iškilmingas konkurso laureatų apdovanojimas ir koncertas vyks birželio 13 d., 18.00 val. Valstybiniame Šiaulių dramos teatre. Koncerte dalyvaus Šiaulių kamerinis orkestras „Camerata Solaris“, meno vadovas ir dirigentas Vilhelmas Čepinskis. Renginį ves Raimonda Sližienė.

Išskirtinis konkurso bruožas – įamžinti ir pasaulio atlikėjams pristatyti lietuvių kompozitorių kūrybą, rūpintis jos išliekamąja verte. Klausytojai galės išgirsti ir šiandienos kompozitorių kūrinius. Savo kūrinių atlikimą konkurse vertins kompozitoriai Tadas Petrulis ir Arvydas Malcys.

Birželio 15–16 d. d. vyks atviros smuiko ir violončelės meistriškumo pamokos, kurias ves prof. Zakhar Bron ir prof. David Geringas.

Birželio 14 d. 19.00 val. kviečiame visus į koncertą, skirtą Gedulo ir vilties dienai paminėti, kuris vyks Šiaulių Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje. Koncerte dalyvaus smuikininkas prof. Zakhar Bron (Vokietija/Šveicarija), violončelininkai prof. David Geringas (Lietuva/Vokietija) ir Mindaugas Bačkus (Lietuva) bei tarptautinio konkurso atlikėjai. Koncertą ves aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Birželio 15 d., 18.00 val. Joniškio Baltojoje sinagogoje skambės nuostabūs smuiko, violončelės garsai. Išskirtiniame koncerte dalyvaus smuikininkas Zakhar Bron, violončelininkai David Geringas ir Mindaugas Bačkus, pianistė Irina Vinogradova ir jaunieji konkurso atlikėjai. Koncertą ves aktorė Nomeda Bėčiūtė.

Muzika yra didelė ir svarbi žmonių gyvenimo dalis. Prof. Sauliaus Sondeckio  charizma, išskirtinė energija ir savita kūrinių interpretacija žavėjosi ir publika, ir atlikėjai, kuriems buvo didelė gyvenimo dovana pažintis su profesoriumi. Džiaugiuosi, kad konkursas, kuris prasidėjo 2003 m., gyvuoja iki šiol, kiekvieną kartą augina kūrybiškumo sparnus, skleisdamas žinią apie Šiaulių miestą ir Lietuvą.

Visi konkurso renginiai nemokami! Nuoširdžiai kviečiu klausytojus nepraleisti unikalios progos išgirsti aukšto meistriškumo smuiko ir violončelės atlikėjus.

Konkurso pagrindiniai rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių m. savivaldybė, Geros valios fondas, „Michael Stricharz Dall’Arco Hamburg“ fondas, Lietuvos muzikų sąjunga, UAB „Rūta“, UAB „Saulės titnagas“. Informaciniai rėmėjai: LRT, „Šiaulių kraštas“, „Etaplius“.

Visą konkurso programą rasite https://www.sondeckis.lt/sondeckiokonkursas

 

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. birželio 15-16 d.

Vieta: Šiauliai, Aleksandrija

Organizatorius (-ė): motoklubas „Šiauliai“

https://www.facebook.com/events/2386774274686202

El. paštas

Fotogalerija  
Videogalerija

Jau eilę metų Šiauliuose yra vykdomas vienas Europos Čempionato etapas, o 2024 m. tai bus jubiliejinis 10 kartas. Aleksandrijos trasa Šiauliuose yra vienintelė Lietuvoje, kuri turi Europos
motociklų federacijos (FIM Europe) suteiktą trasos sertifikatą (homologaciją). LMSF suteikta teisė organizuoti 2024 m. Europos čempionato jaunių ir moterų etapų varžybas. Šiauliuose sulaukiama vis daugiau dalyvių iš visos Europos. Šių metų varžybose planuoja dalyvauti per 200 sportininkų iš 20 šalių. Europos motokroso čempionato etapas sulaukia apie 2000 žiūrovų. 

Jaunimo muzikos festivalis_Šiauliai gyvai_Fot. Edvardas Tamošiūnas (002)

 

Data: 2024 m. birželio 4-26 d.

Vieta: Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai), 
Valstybinis Šiaulių dramos teatras (Tilžės g. 155, Šiauliai),
Šiaulių miesto amfiteatras (Vilniaus g. 153, Šiauliai).

Organizatorius: VšĮ „Sielai“  
El. p.
Tel. +370 615 56 700

Fotogalerija  https://www.facebook.com/Siauliailive/photos_albums

Video galerija  https://www.youtube.com/@SiauliaiGyvai/videos

VšĮ „Sielai“ projektas „Šiauliai gyvai“ jungia dinamišką, visuomeniniais pagrindais susikūrusią komandą, skaičiuojančią 11 metų darbo patirtį. Bendro tikslo suvienyti entuziastai, kultūros srities profesionalai dirba su jaunaisiais atlikėjais iš Šiaulių regiono, viešina ir populiarina jų autorinę kūrybą, filmuoja muzikos klipus, rengia koncertus, edukacijas.

2024 m., jau ketvirtus metus vyksiančiame Jaunimo muzikos festivalyje „Šiauliai gyvai“ ir toliau bus siekiama pagrindinių tikslų – drąsinti jaunimą, ugdyti jo kūrybinį potencialą, sudaryti galimybę pristatyti autorinius kūrinius profesionalioje scenoje plačiajai auditorijai. Jauniesiems atlikėjams siekiama sukurti sąlygas dirbti su profesionalų komanda ir taip skatinti bendravimą, žinių mainus, plėsti jaunimo akiratį, ugdyti kūrybines, asmenines ir socialines kompetencijas bei profesionalius muzikinius įgūdžius. Skatinti bendruomeniškumą, burti miesto gyventojus ir svečius muzikos ir meno kultūros vartojimui.

Projekto partneris – Šiaulių „Aušros“ muziejus, neatsitiktinai pagrindine festivalio lokacija pasirinktas Fotografijos muziejus. Tačiau, siekiant optimaliausiai išpildyti renginių kūrybines ir technines idėjas, nuolat atrandamos ir kitos, atlikėjams ir žiūrovams patrauklios, miesto kultūros įstaigų ir viešosios erdvės.

Saulės žiedas

 

 

Data: 2025 m. liepos mėn.

Vieta: miesto viešosios erdvės

Organizatorius (-ė): asociacija „Baltų centras“

Festivalio svetainė: www.saulesziedas.lt
El. p. ,
Tel. +370 685 33142

Fotogalerija  
Videogalerija

Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės Žiedas“ – tai vienas didžiausių, ryškiausių ir ženkliausių etninės kultūros renginių Šiaurės Lietuvoje ir visoje šalyje. Šis konkursas yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą.

Nuo 2005 m. kas antri metai rengiamas tarptautinis konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ kaskart sulaukia per 350 atlikėjų iš viso pasaulio ir per 400 atlikėjų iš Lietuvos. 2021 metais turėjęs vykti festivalis dėl pasaulinės pandemijos yra nukeltas į 2023 m. liepos mėn. 3–9 d.

Tarptautinio folkloro konkurso „Saulės žiedas“ programoje varžomasi 6 kategorijose: nuo tradicinio folkloro šokėjų, instrumentinės muzikos, dainavimo grupių, solo vokalistų, instrumentalistų iki stilizuoto folkloro grupių. Tarptautinė vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvoje ir užsienyje žinomų specialistų, vertindama atlikėjus remiasi tiek autentiškąja, tiek autorine folkloro atlikimo ir kūrimo samprata.

Lietuvos atlikėjai gali dalyvauti ne vien konkursinėje, bet tik festivalio renginių programoje.

Festivalio „Saulės žiedas“ programoje: koncertai, kultūros ir meno naktis, vakaronės, šokių mokymai, etno regionų pristatymai, Valstybės dienai skirti renginiai ir kt.

Planuojamas konkurso prizinis fondas per 5000 eurų, o Didysis prizas („Grand Prix“) - 1500 eurų.

šventės epizodas

 

 

Data: 2024 m. gegužės 14-19 d.

Vieta: Šiaulių kultūros centras, Aušros al. 31, Šiauliai, kitos viešos miesto erdvės

Organizatorius (-ė): Šiaulių kultūros centras 
El. p.
Tel. (8 41) 52 41 63

2024 m. gegužės 14–19 dienomis Šiaulių miesto erdves puošė XVII tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“. Šiaulių kultūros centro choreografijos studijos „Aušrelė“ (meno vad. M. Kosaitis ir V. Adomėnaitė-Butnorienė) organizuojamas renginys šiemet suburs kone 1500 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio. Menines programas šiauliečiams ir miesto svečiams pirmą kartą dovanojo Čekijos folkloro ansamblis „Ondraš“ ir Kauno šokio teatro „Aura“ šokėjai. Festivalį vainikavo baigiamasis renginys, kuris į vieną vietą subūrė ir šventės dalyvius, ir visus kitus mylinčius bei puoselėjančius šokio meną.

Liubov Yarmoshenko, Vitos Jevtušenkienės, Svetlanos Baturos ir Čekijos Respublikos Krašto apsaugos ministerijos folkloro ansamblio „ONDRÁŠ“ nuotr.

Ant Rubežiaus

 

Data: 2024 m. gegužės 30-31 ir birželio 1 dienomis

Vieta: Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaras 

Organizatorius (-ė): El. p.
Tel. 8611 16565

Fotogalerija
Videogalerija  
Festivalio Facebook 

 

Tai tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos festivalis skirtas plačiai visuomenės daliai – nuo šeimų, jaunimo iki senjorų. Į festiavlį suvažiuoja originalios kapelijos, stilizuotos kapelos bei pavieniai muzikantai iš įvairių Lietuvos regionų, kurių koncertai numatyti didžiojoje festivalio scenoje pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.). Be lietuvaičių festivalyje dalyvauja liaudiškos muzikos atlikėjai iš Latvijos ir Estijos. Jau 8 metai bendraujama su šių šalių muzikantais ir liaudiško muzikavimo entuziastais. Kapelijas iš Latvijos atrenka ir siūlo festivalio koordinatorė, Latvijos etnomuzikantų asociacijos vadovė Iveta Dukalska, o kviečiant muzikantus iš Estijos bendradarbiaujama su armonikininkų klubo “Pärnumaa Lõõtspillihaigete selts" vadovu Mati Vürst ir liaudiškos muzikos entuziastu, pedagogu ir muzikantu bei estiškų armonikų meistru Heino Tartes.

Festivalio metu Šiaulių pėsčiųjų bulvaras virsta "Pabaltijo šalių skambančiu bulvaru", kur tris dienas skamba liaudiška muzika iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų, o taip pat galima pasiklausyti mūsų kaimynų Latvijos ir Estijos liaudies muzikantų muzikavimo.

Daugiau informacijos festivalio tinklapyje https://jonis.lt/antrubeziaus/

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. balandžio 20-21 d.

Vieta: Šiaulių arena, J. Jablonskio g. 16, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių sportinių šokių klubas „Šypsena“ 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

2024 m.  vyks 30- asis tradicinis sportinių šokių turnyras, į kurį planuojama pakviesti poras iš visos Europos, o teisėjauti joms atvyks per 45 garbių šokių specialistų. Šiauliuose vykstančios tradicinės tarptautinės WDSF (Pasaulio sportinių šokių federacijos) reitingo varžybos yra kartu ir Lietuvos sportinių šokių federacijos reitingas visose amžiaus grupėse. Toks turnyras suteikia galimybę supažindinti miesto visuomenę ir svečius su geriausiais Europos ir pasaulio šokėjais, o miesto šokėjų poroms – prisistatyti ir pademonstruoti savo meistriškumą žinomiems šokių ekspertams, pradėti savo tarptautinę karjerą nepriklausomai nuo amžiaus. Dvi dienas trunkančioje šokių fiestoje žiūrovams pasirodo net iki 800 šokėjų porų nuo vaikų iki senjorų.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. birželio 12, 15, 16 d.

Vieta:

12 d. Šiaulių miesto koncertinė įstaiga

15, 16 d. Saulės laikrodžio aikštė, Ežero g. 64, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ 
El. p.
Tel. (8 41) 42 34 24

Fotogalerija  
Videogalerija

Vienintelis bigbendinės muzikos festivalis Lietuvoje, vykstantis nuo 2010 metų ir kasmet į Šiaulius sukviečiantis profesionalius kolektyvus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Festivalyje jau yra dalyvavę bigbendai ir solistai iš Latvijos, Estijos, JAV, Vokietijos, Olandijos, Brazilijos, Mozambiko, Švedijos, Belgijos, Lenkijos, Čekijos, Prancūzijos, Ispanijos, Anglijos, Airijos, Vengrijos, Belgijos, Slovėnijos, Austrijos, Maltos ir Italijos. Kokybiškos muzikos šventė kasmet džiugina šiauliečius ir miesto svečius. Festivalis pasižymi stilistine įvairove ir plačia žanrų amplitude – nuo Funk, Jazz, Soul iki išskirtinai aranžuotos populiariosios muzikos. Ypatinga ir festivalio atmosfera, kurią kuria ne tik puiki muzika, bet ir išskirtinė vieta Šiaulių miesto centre – Talkšos ežero pakrantė.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. Liepos 6, 11, 18, 27 d., rugpjūčio 22, 27, 29 d.

Vieta: Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vila ir parkas, Vilniaus g. 74, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių „Aušros“ muziejus
El. p.
Tel. (8 41) 52 43 90

Fotogalerija  
Videogalerija

Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio misija – išskirtinėje Chaimo Frenkelio vilos ir parko aplinkoje organizuoti profesionalius aukštos meninės vertės muzikos, kino, teatro, šokio pasirodymus, skirtus plačiajai visuomenei, tokiu būdu daryti tiesioginę įtaką kultūros prieinamumui, kurti progresyvaus, profesionaliojo meno naujovėms atviro Šiaulių regiono įvaizdį.

Tęstinumas, profesionalumas ir įvairovė – pagrindinės kultūrine tradicija tapusio, vienintelio Šiauliuose įvairias profesionaliojo meno formas sujungiančio festivalio savybės. Per 20 festivalio gyvavimo metų Šiaulių regiono publika išvydo ne vieną šimtą atlikėjų iš įvairiausių pasaulio šalių, tokių kaip  Pietų Korėja, Jungtinės Amerikos Valstijos, Argentina, Prancūzija, Portugalija, Gruzija, Austrija, Belgija, Norvegija, Ispanija, Italija, Olandija ir kt., mėgavosi geriausiais Lietuvos ir užsienio šalių dalyvių pasirodymais, simfoninių orkestrų koncertais, šokio spektakliais, filmų peržiūromis, spektakliais visai šeimai.

renginio epizodas

 

Data: 2024 m. kovo 23 d. Lietuva - Švedija.

Vieta: Šiaulių regbio stadionas, Gardino g. 24  Šiauliai

Organizatorius (-ė): Lietuvos regbio federacija

Fotogalerija
Videogalerija

 

Europos vyrų regbio 15 čempionato rungtynės sulaukia vis daugiau Lietuvos žiūrovų dėmesio. Projektas sulaukia apie 150 dalyvių iš įvairių Europos miestų. Kad organizuoti šį renginį, federacijai reikia įvykdyti Europos regbio asociacijos reikalavimus. Rungtynės viešinamos ne tik įvairiuose Lietuvos televizijose ir internetiniuose portaluose, bet ir transliuojamos Europoje.  Reprezentacinis Šiaulių miesto renginys "Europos Regbio čempionatai" naudingas ne tik regbiui, bet ir Šiaulių miestui, kuriame matomos gilios regbio tradicijos, įspūdinga istorija, pasiekimai, taip pat augantis regbio populiarumas ir žinomumas. Apie 80 procentų rinktinės sudaro šiauliečiai.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. liepos 28 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių sporto centras „Dubysa“
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

Tradicinės Šiaulių plento dviračių lenktynės per devynerius metus tapo ne tik profesionalių plento dviratininkų, bet ir mėgėjų sporto švente. Paskutinį liepos sekmadienį Šiaulių miesto gatvėmis elito grupės sportininkai įveikia 100 km trasą, mėgėjai renkasi 56 ar 28 kilometrus. Ypač sportiškai azartiškas mažųjų dviratininkų – vaikų startas. Ateities sportininkai, lydimi tėvelių, įveikę savo pirmąją distanciją, apdovanojami medaliais, rėmėjų suvenyrais. Kiekvienais metais vis daugiau mėgėjų jungiasi į grupę „Minkime kartu“ ir važiuoja simbolinį vieną ratą – 7 kilometrus. Varžybų metu į sportines pramogas kviečiami įsitraukti ir šiauliečiai, ir atvykę miesto svečiai, organizuojamos įvairios rungtys, dalyviai apdovanojami simboliniais prizais. Organizuojant varžybas, talkina jaunieji savanoriai, trasoje budi būrys policininkų. Gausybė nuotraukų iš dviračių dienos pasklinda įvairiais žiniasklaidos kanalais. Renginys sulaukia virš 300 dalyvių ir daugiau kaip 200 lankytojų. Organizatoriai, klubo „S-sportas“ nariai, Šiaulių sporto centro „Dubysa“ treneriai ir sportininkai sukviečia vis didesnį būrį miesto dviratininkų, mėgėjų, įmonių komandų, žiūrovų ir, žinoma, vaikų.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. rugpjūčio mėn.

Vieta: Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaras, kitos miesto viešosios erdvės

Organizatorius (-ė):  Asociacija „Remigijaus akcija“
www.naktys.lt

Fotogalerija  
Videogalerija

Prasidėjusios kaip bulvaro gaivinimo akcija, „Šiaulių kultūros naktys“ išaugo į masinį pilietinį, socialinį, kultūrinį renginį, kuris 2020 metais vyks jau dešimtą kartą. Renginiai vakare ar naktį vyksta netikėtose, netradicinėse Šiaulių vietose, kad visas miestas imtų pulsuoti kultūra, ji taptų lengvai pasiekiama kiekvienam. „Šiaulių kultūros naktys“ išsiskiria savo renginių gausa ir įvairove, jų originalumu ir netikėtomis formomis – visą savaitę mieste vyksta parodos, šokio, teatro pasirodymai, menininkų performansai, kūrybinės dirbtuvės, koncertai, kino peržiūros. Siekiama Šiauliuose skleisti įdomius, nematytus, kartais gal provokuojančius, novatoriškus projektus. Tradiciškai vyksta kūrybinės siuvimo dirbtuvės, naktinio tinklinio varžybos, amžinai jaunų  „Šiaulių bočių“ ir jų draugų pasirodymai, DJ festivalis, aukštakulnių lenktynės. Tradicinėmis tapo meninės, kultūrinės „Šiaulių kultūros naktų“ dirbtuvės „Kilowac“, kurioms socialiai atsakingi verslai tiekia medžiagas ir paslaugas, o menininkai kuria šviečiančius objektus ar daiktus. Šie kūriniai vėliau dovanojami socialinėms Lietuvos įstaigoms. „Šiaulių kultūros naktys“ baigiasi įspūdinga šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisena nuo Kaštonų alėjos iki Saulės Laikrodžio aikštės, kurioje apdovanojami ir šviesiausi šiauliečiai.

renginio epizodas

 

 

Data: 2024 m. lapkričio  mėn.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių valstybinė kolegija 
El. p.
Tel. (8 41) 52 37 68

Šiaulių valstybinė kolegija jau ne vienerius metus organizuoja renginį, skirtą Šiaulių miesto jaunimui – vyresnių klasių mokiniams. Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS kviečia į pokalbius su įdomiais žmonėmis, kūrybines-praktines dirbtuves, ragina susipažinti su Šiauliuose jauniems žmonėms siūlomų veiklų įvairove. Renginys padeda ne tik atrasti tai, kas jaunam žmogui patinka, bet ir skatina domėtis dar nepažintais dalykais, provokuoja kelti iššūkius. TAVO PIN KODO dalyvių kasmet laukia įdomūs pranešimai, pusdienis įtraukiančio turinio ir tikrai daug puikių emocijų! 

Įvairūs kūrybinių veiklų formatai suteikia galimybę tikslinei projekto grupei ne tik iš arčiau pamatyti įvairias dabarties ir ateities profesijas, bet ir įsivertinti asmenines kompetencijas, išsigryninti stiprybes, kurios padėtų žengti pirmuosius žingsnius profesiniu keliu.

Moksleiviams siūloma geriau pažinti Šiauliuose veikiančias neformalias organizacijas, siūlančias savanoriauti, realizuoti savo gebėjimus, išnaudoti meninės ir kultūrinės, visuomeninės išraiškos galimybes.

Renginys organizuojamas bendradarbiaujant su Šiaulių miesto švietimo įstaigomis, neformalaus ugdymo institucijomis, verslo įmonėmis ir asocijuotomis verslo struktūromis.

Galimybių festivalis TAVO PIN KODAS turi ir savo svetainę. Kviečiame užsukti! www.tavopinkodas.lt