Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Reprezentaciniai miesto renginiai

Šeimų šventė

 

Data: 2021 m. sausio 10 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių vyskupijos šeimos centras 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

Tai unikalus renginys. Šventė organizuojama nuo 2000 metų. Šiais metais vyko pasaulinis šeimų susitikimas su popiežiumi Jonu Pauliumi II Romoje. Į šį susitikimą vyko šeimos iš Šiaulių vyskupijos, delegacijai vadovavo JE Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis. Susitikime buvo šimtai tūkstančių šeimų iš viso pasaulio. Taip vyskupui gimė mintis, kad ir Šiauliuose reikalinga tokia šventė. 2000 metų pabaigoje, paskutinįjį metų sekmadienį, kuomet visas katalikiškasis pasaulis švenčia Šventosios Šeimos šventę, įvyko pirmasis renginys. Jis prasidėjo Šiaulių Katedroje šv. Mišiomis ir tęsėsi Saulės kino teatre, kur vyko šventinė programa, dalyvavo meno kolektyvai, liudijo šeimos. Taip šventė augo, plėtėsi, ir Saulės koncertų salė (anksčiau buvęs kino teatras), jau nebetalpino norinčiųjų patekti į šventę. Kai 2008 metais buvo pastatyta Šiaulių arena, šventė persikėlė ten. Ir nuo tada į Šventę atvyksta iki 4000 dalyvių, koncertuoja žymiausi meno kolektyvai, chorai, skaitovai, orkestrai, specialiai šventei statomi spektakliai, ruošiami kūriniai. Jau seniai Šventė peržengė Šiaulių ribas, į Šventę atvyksta svečiai iš įvairių Lietuvos miestų ir iš užsienio. Dauguma Šventės dalyvių jau iš anksto rezervuojasi vietas Šventėje ir vyksta į Šiaulius organizuotai – autobusais, bendruomenėmis, kolektyvais. Pagrindinis Šventės tikslas – atskleisti šeimos, kaip pagrindinės kiekvienos tautos ląstelės, grožį, perduoti Gerąją Naujieną šeimoms, paskatinti jas gyventi darnoje ir santarvėje, suteikti galimybę pamatyti nuostabių, didingų meninių muzikinių kūrinių, leisti laiką drauge, džiaugtis su kitomis šeimomis.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. spalio 7–10 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių sporto klubas
El. p.

Fotogalerija
Videogalerija

Jau beveik 10 metų iš eilės Šiaulių arenoje vykstantis Tarptautinių žirgų konkūrų ir dailiojo jojimo varžybų Pasaulio taurės etapas yra unikalus renginys ne tik Baltijos šalyse, bet ir Europoje, nes vyksta uždarose patalpose. Kasmet į renginį atvyksta apie 200 raitelių iš 10 pasaulio šalių. Žirginis sportas Lietuvoje tampa vis populiaresnė ir vis daugiau žiūrovų ir žirginio sporto mylėtojų pritraukianti sporto šaka. Šiauliečiai turi puikią galimybę patogioje arenoje stebėti aukšto sportinio lygio duetų pasirodymus ir iš arti įvertinti žirgų eleganciją. 2019 metais renginys sulaukė rekordinio žiūrovų skaičiaus – 2500.

varžybų epizodas

 

 

Data: 2021 m. kovo – lapkričio mėn.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): futbolo klubas „Gintra“ 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

UEFA moterų čempionių lygos varžybos – aukščiausio rango moterų futbolo klubų varžybos, kuriose dalyvauja Europos šalių čempionės arba patį aukščiausią reitingą turintys moterų futbolo klubai. Šiaulių komanda pastaraisiais metais lygoje užima itin aukštas vietas ir šiauliečiai turi galimybę pamatyti mieste garsiausių Europos futbolo klubų rungtynes.

renginio epizodas

 

Data: 2021 m. spalio 15–gruodžio 18 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių dailės galerija 
El. p.
Tel. (8 41) 52 43 85

Fotogalerija  
Videogalerija

Tarptautinis šiuolaikinio meno festivalis „Virus“ yra vienintelis profesionaliojo meno festivalis Šiaurės Lietuvoje. Per festivalį miesto bendruomenei ir svečiams pristatomi patys naujausi šiuolaikinio vaizduojamojo meno, mados, šokio, teatro, literatūros, medijų, kino ir muzikos sričių projektai. Ilgametę veiklos patirtį ir tradiciją suformavęs festivalis nuosekliai skatina meno naujovių ir kritiško mąstymo apraiškas regione, sukuria išskirtinę platformą bendrai įvairiausių meno sričių sinergijai. Festivalis kryptingai puoselėja šiuolaikinio meno formų ir kostiumo dizaino sąveikas – vienas svarbiausių ir ryškiausių festivalio renginių yra tarptautinis avangardinės mados konkursas „Virus mada“.

Demokratiška ir unikali festivalio aplinka formuoja pagrindines miesto šiuolaikinio meno tendencijas, kuria tinkamas sąlygas jaunųjų menininkų kūrybiniams startams ir gerai žinomų kūrėjų projektams. Festivalio programas kuruoja didelę patirtį turintys kviestiniai kuratoriai, programų archyvuose – pačių žinomiausių Lietuvos menininkų ir svečių iš Jungtinės Karalystės, Suomijos, Tailando, Prancūzijos, Vokietijos, Švedijos, Lenkijos, Latvijos, Estijos ir kitų šalių kūryba. Šio renginio metu šiauliečiai turi unikalią galimybę patirti meno formų įvairiapusiškumą ir galią, ugdyti savarankiškus meno vertinimo kriterijus, todėl festivalis yra būtinas pilnavertei miesto kultūrinei raidai.

 

 

Data: 2021 m. Daviso taurės mačas nevyks.
Tarptautinės teniso federacijos antros kategorijos jaunių (iki 18) metų turnyras vyks 2021 m. vasario 21-28 d.

Vieta: - Šiauliai

Organizatorius (-ė): Lietuvos teniso sąjunga
El. p.

Fotogalerija 
Videogalerija

„Daviso taurė“ („Davis Cup“) – kasmetinis tarptautinis vyrų teniso turnyras, kuriame dalyvauja nacionalinės komandos iš 137 šalių. Pirmasis turnyras įvyko 1900 m. tarp JAV ir Jungtinės Karalystės. Priklausomai nuo burtų, komandos susitinka išvykoje arba savo šalyje. Nuo 1994 metų Lietuvos Daviso rinktinė kasmet dalyvauja šiame turnyre. Tai yra vienintelis teniso renginys vykstantis Lietuvoje kuriame galima išvysti pajėgiausius pasaulio tenisininkus, bei mūsų šalies rinktinę.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. lapkričio 25-27 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai
El. p.
Tel. (8 41) 52 55 04, (8 41) 52 39 03

Fotogalerija  
Videogalerija

Šiauliuose verslo renginiai pradėti organizuoti 1875 metais, kuomet buvo surengta pirmoji paroda Lietuvoje. Šią tradiciją 1995 m. atgaivino Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su vietiniais ir užsienio partneriais. Kasmet, paskutiniąją lapkričio savaitę, organizuojamas trijų dienų trukmės renginys, per šį laikotarpį išaugęs į verslui, mokslui ir švietimui skirtų renginių maratoną. Visuomenėje jis vadinamas Šiaulių miesto ir verslo sinergiją puoselėjančiu renginiu – Verslo dienomis, stiprinančiomis Šiaulių miesto identitetą, skleidžiančiomis žinią apie savivaldybės kompetencijų potencialą Lietuvos ir užsienio ekonominėse ir socialinėse erdvėse. Tarptautinė konferencija nuolat sulaukia Europos verslo politikos formuotojų, pranešėjų iš užsienio organizacijų. Nagrinėjamos aktualios verslui ir visuomenei temos, klausimai ir problemos, susijusios su investicijomis, verslo aplinkos gerinimu, mokslo, švietimo plėtra mieste, vyksta kiti edukaciniai renginiai, seminarai. Edukacinė ekspozicija „Šiauliai smart“ demonstruoja pramonės, švietimo, mokslo pažangą. Sulaukiama didelio moksleivių susidomėjimo verslininkų sėkmės istorijomis, įžvalgomis, kurios įkvepia, motyvuoja, ugdo verslumą.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. renginys nevyks

Vieta: Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų aviacijos bazė, Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centras 
El. p.
Tel. (8 41) 43 07 11

Fotogalerija  
Videogalerija

Renginys ,,Runway Run“ – vienas  unikaliausių nuo 2004 m. vykdomų projektų ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Tai švietimo, mokslo, verslo, kariuomenės ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą skatinantis renginys siekiant kurti pilietinę visuomenę, formuoti vaikų ir suaugusiųjų sveiko gyvenimo būdo įpročius, ugdyti tautines ir pilietines vertybes. Viena svarbiausių šio renginio dalių – bėgimas lėktuvų pakilimo taku, simboliškai lenktyniaujant su NATO oro policijos misiją atliekančiais naikintuvais. Renginyje pristatoma Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų karinė ekspozicija, galima apžiūrėti karių naudojamą ginkluotę, ekipuotę, techniką, sužinoti apie tarnybą karinėse pajėgose. Tai vienas masiškiausių renginių – bėgime vidutiniškai dalyvauja apie 7000 žmonių.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. sausio 1 d. – gruodžio 31 d. pagal Lietuvos krepšinio lygos tvarkaraštį (LKL.LT)

Vieta: Šiaulių arena

Organizatorius (-ė): krepšinio klubas „Šiauliai“

El. paštas
;

Fotogalerija  
Videogalerija

Lietuvos vyrų krepšinio lyga (LKL) pripažinta 9 lyga pagal pajėgumą Europoje, joje rungiasi pačios stipriausios šalies komandos. Varžybų metu galima pamatyti Lietuvos ir kitų pasaulio šalių nacionalinių rinktinių žaidėjus. Lietuvos mastu lygos varžybos yra labiausiai lankomos žiūrovų, palyginti su kitomis sporto šakomis.

Kiekvienas Šiauliuose vykstančias „Šiaulių“ komandos varžybas vidutiniškai aplanko 2500 žiūrovų. Sezono klubo varžybos televizijoje ir internete sulaukia daugiau nei 250 000 peržiūrų.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. balandžio 5–11 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): koncertinė įstaiga Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“ 
El. p.
Tel. (8 41) 52 38 12

Fotogalerija    
Videogalerija

Su Velykų švente kasmet ateinančiame festivalyje „Resurrexit“ dera tradicijų išsaugojimas ir naujovės. 1978 metais gimęs renginys buvo žinomas kaip senosios pasaulietinės, o vėliau – bažnytinės muzikos propaguotojas. Šiandien plečiama atliekamos muzikos žanrų, stilių amplitudė, ieškoma naujų erdvių ir įdomių atlikėjų. Klausytojai kviečiami į koncertus, kuriuose skamba kamerinė muzika ir stambios formos kūriniai. Festivalis „Resurrexit“ – vienintelis toks renginys Šiaurės Lietuvoje, kurio metu klausytojai turi galimybę išgirsti grandiozinius, pasaulyje pripažintus muzikos šedevrus, atliekamus gausaus žinomų profesionalių atlikėjų būrio. Festivalyje laukiami ne tik akademinės muzikos gerbėjai, bet ir besidomintieji pasaulio muzika, dainuojamąja poezija, teatru ir kitomis meno rūšimis.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. birželio 12–13 d.

Vieta: Šiauliai, Aleksandrija

Organizatorius (-ė): motoklubas „Šiauliai“

https://www.facebook.com/events/2386774274686202

El. paštas

Fotogalerija  
Videogalerija

Aleksandrijos trasa vienintelė Lietuvoje, atitinkanti Europos motociklų federacijos reikalavimus. „Šaulių“ klubui suteikta teisė organizuoti Europos čempionato Šiaurės rytų etapo (vaikų ir jaunių) ir Europos „Open“ (vyrų) varžybas. Šiauliuose sulaukiama vis daugiau dalyvių iš visos Europos. Šių metų varžybose planuoja dalyvauti per 150 sportininkų iš 25 šalių. Europos motokroso čempionato etapas sulaukia apie 3000 žiūrovų. 

Saulės žiedas

 

 

Data: 2023 m. liepos 3–9 d.

Vieta: Šiauliai, Šiaulių apskritis

Organizatorius (-ė): asociacija „Baltų centras“

Festivalio svetainė: www.saulesziedas.lt
El. p. ,
Tel. +370 685 33142

Fotogalerija  
Videogalerija

Tarptautinis folkloro konkursas-festivalis „Saulės Žiedas“ – tai vienas didžiausių, ryškiausių ir ženkliausių etninės kultūros renginių Šiaurės Lietuvoje ir visoje šalyje. Šis konkursas yra įtrauktas į oficialų Tarptautinės liaudies meno organizacijos IOV (prie UNESCO) ir Tarptautinės šokių festivalių federacijos FIDAF renginių sąrašą.

Nuo 2005 m. kas antri metai rengiamas tarptautinis konkursas-festivalis „Saulės žiedas“ kaskart sulaukia per 350 atlikėjų iš viso pasaulio ir per 400 atlikėjų iš Lietuvos. 2021 metais turėjęs vykti festivalis dėl pasaulinės pandemijos yra nukeltas į 2023 m. liepos mėn. 3–9 d.

Tarptautinio folkloro konkurso „Saulės žiedas“ programoje varžomasi 6 kategorijose: nuo tradicinio folkloro šokėjų, instrumentinės muzikos, dainavimo grupių, solo vokalistų, instrumentalistų iki stilizuoto folkloro grupių. Tarptautinė vertinimo komisija, sudaryta iš Lietuvoje ir užsienyje žinomų specialistų, vertindama atlikėjus remiasi tiek autentiškąja, tiek autorine folkloro atlikimo ir kūrimo samprata.

Lietuvos atlikėjai gali dalyvauti ne vien konkursinėje, bet tik festivalio renginių programoje.

Festivalio „Saulės žiedas“ programoje: koncertai, kultūros ir meno naktis, vakaronės, šokių mokymai, etno regionų pristatymai, Valstybės dienai skirti renginiai ir kt.

Planuojamas konkurso prizinis fondas per 5000 eurų, o Didysis prizas („Grand Prix“) - 1500 eurų.

šventės epizodas

 

 

Data: 2021 m. birželio mėn.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių kultūros centras 
El. p.
Tel. (8 41) 52 41 63

Fotogalerija  
Videogalerija

XIII kartą suorganizuotas tarptautinis šokio festivalis-konkursas „Aušrinė žvaigždė“ sukvietė bemaž 2000 jaunųjų šokėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos, Ukrainos ir Rusijos. 41 festivalyje-konkurse dalyvavęs šokių kolektyvas mokėsi iš puikų meistriškumą rodančių šokėjų, aktyviai dalyvavo kūrybos procese, ugdė savo asmenines ir dalykines kompetencijas, susipažino su Šiaulių miesto istorija ir kultūra. Šokėjai ne tik varžėsi konkursinėje dalyje, bet ir pasirodė išvažiuojamuosiuose koncertuose, šventės atidaryme.

renginio epizodas

 

Data: 2021 m. nevyks.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): El. p.
Tel. 8611 16565

 

Fotogalerija
Videogalerija

Tai tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos festivalis skirtas plačiai visuomenės daliai – nuo šeimų, jaunimo iki senjorų. Į festiavlį suvažiuos originalios kapelijos, stilizuotos kapelos bei pavieniai muzikantai iš įvairių Lietuvos regionų, kurių koncertai numatyti didžiojoje festivalio scenoje pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.). Be lietuvaičių festivalyje dalyvaus liaudiškos muzikos atlikėjai iš Latvijos ir Estijos. Jau 5 metai bendraujama su šių šalių muzikantais ir liaudiško muzikavimo entuziastais. Kapelijas iš Latvijos atrenka ir siūlo festivalio koordinatorė, Latvijos etnomuzikantų asociacijos vadovė Iveta Dukalska, o kviečiant muzikantus iš Estijos bendradarbiaujama su armonikininkų klubo “Pärnumaa Lõõtspillihaigete selts" vadovu Mati Vürst ir liaudiškos muzikos entuziastu, pedagogu ir muzikantu bei estiškų armonikų meistru Heino Tartes.

Festivalio metu Šiaulių pėsčiųjų bulvaras virsta "Pabaltijo šalių skambančiu bulvaru", kur dvi dienas skambės liaudiška muzika iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų, o taip pat bus galimybė pasiklausyti mūsų kaimynų Latvijos ir Estijos liaudies muzikantų muzikavimo.

Daugiau informacijos festivalio tinklapyje http://jonis.lt/antrubeziaus.2020.htm

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. rugsėjo 18–19 d.

Vieta: Šiaulių arena, Jono Jablonskio g. 16

Organizatorius (-ė): Šiaulių sportinių šokių klubas „Šypsena“ 
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

Šiauliuose vykstančios tradicinės tarptautinės WDSF (Pasaulio sportinių šokių federacijos) reitingo varžybos yra kartu ir Lietuvos sportinių šokių federacijos reitingas visose amžiaus grupėse. Toks turnyras suteikia galimybę supažindinti miesto visuomenę ir svečius su geriausiais Europos ir pasaulio šokėjais, o miesto šokėjų poroms – prisistatyti ir pademonstruoti savo meistriškumą žinomiems šokių ekspertams, pradėti savo tarptautinę karjerą nepriklausomai nuo amžiaus. Dvi dienas trunkančioje šokių fiestoje žiūrovams pasirodo net iki 800 šokėjų porų nuo vaikų iki senjorų.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. rugsėjo 9–11 d.

Vieta: Prie Talkšos ežero

Organizatorius (-ė): Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ 
El. p.
Tel. (8 41) 42 34 24

Fotogalerija  
Videogalerija

Vienintelis bigbendinės muzikos festivalis Lietuvoje, vykstantis nuo 2010 metų ir kasmet į Šiaulius sukviečiantis profesionalius kolektyvus ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio šalių. Festivalyje jau yra dalyvavę bigbendai ir solistai iš Latvijos, Estijos, JAV, Vokietijos, Olandijos, Brazilijos, Mozambiko, Švedijos, Belgijos, Lenkijos, Čekijos, Prancūzijos, Ispanijos, Anglijos, Airijos, Vengrijos, Belgijos, Slovėnijos, Austrijos, Maltos ir Italijos. Net dvi dienas trunkanti kokybiškos muzikos šventė kasmet džiugina šiauliečius ir miesto svečius. Festivalis pasižymi stilistine įvairove ir plačia žanrų amplitude – nuo Funk, Jazz, Soul iki išskirtinai aranžuotos populiariosios muzikos. Ypatinga ir festivalio atmosfera, kurią kuria ne tik puiki muzika, bet ir išskirtinė vieta Šiaulių miesto centre – Talkšos ežero pakrantė.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. liepos 6 – rugpjūčio 25 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių „Aušros“ muziejus
El. p.
Tel. (8 41) 52 43 90

Fotogalerija  
Videogalerija

Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio misija – išskirtinėje Chaimo Frenkelio vilos ir parko aplinkoje organizuoti profesionalius aukštos meninės vertės muzikos, kino, teatro, šokio pasirodymus, skirtus plačiajai visuomenei, tokiu būdu daryti tiesioginę įtaką kultūros prieinamumui, kurti progresyvaus, profesionaliojo meno naujovėms atviro Šiaulių regiono įvaizdį.

Tęstinumas, profesionalumas ir įvairovė – pagrindinės kultūrine tradicija tapusio, vienintelio Šiauliuose įvairias profesionaliojo meno formas sujungiančio festivalio savybės. Per 16 festivalio gyvavimo metų Šiaulių regiono publika išvydo ne vieną šimtą atlikėjų iš įvairiausių pasaulio šalių, tokių kaip  Pietų Korėja, Jungtinės Amerikos Valstijos, Argentina, Prancūzija, Portugalija, Gruzija, Austrija, Belgija, Norvegija, Ispanija, Italija, Olandija ir kt., mėgavosi geriausiais Lietuvos ir užsienio šalių dalyvių pasirodymais, simfoninių orkestrų koncertais, šokio spektakliais, filmų peržiūromis.

..

 

 

Data:

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): https://jaunimodienos.lt
El. p.

Fotogalerija
Videogalerija

..

renginio epizodas

 

Data: 2021 m. balandžio - spalio mėn.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Lietuvos regbio federacija

Fotogalerija  
Videogalerija

Europos regbio čempionatai.

Kad organizuoti šį renginį, reikia įvykdyti Europos regbio asociacijos reikalavimus. Rungtynės bus transliuojamos Europoje, bus reprezentuojamas Šiaulių miestas, renginys bus naudingas ne tik regbiui, bet ir Šiaulių miestui, kuriame matomos gilios regbio tradicijos, įspūdinga istorija, pasiekimai, taip pat augantis regbio populiarumas ir žinomumas. Apie 80 procentų rinktinės sudaro šiauliečiai.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. liepos 25 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių sporto centras „Dubysa“
El. p.

Fotogalerija  
Videogalerija

Tradicinės Šiaulių plento dviračių lenktynės per devynerius metus tapo ne tik profesionalių plento dviratininkų, bet ir mėgėjų sporto švente. Paskutinį liepos sekmadienį Šiaulių miesto gatvėmis elito grupės sportininkai įveikia 100 km trasą, mėgėjai renkasi 56 ar 28 kilometrus. Ypač sportiškai azartiškas mažųjų dviratininkų – vaikų startas. Ateities sportininkai, lydimi tėvelių, įveikę savo pirmąją distanciją, apdovanojami medaliais, rėmėjų suvenyrais. Kiekvienais metais vis daugiau mėgėjų jungiasi į grupę „Minkime kartu“ ir važiuoja simbolinį vieną ratą – 7 kilometrus. Varžybų metu į sportines pramogas kviečiami įsitraukti ir šiauliečiai, ir atvykę miesto svečiai, organizuojamos įvairios rungtys, dalyviai apdovanojami simboliniais prizais. Organizuojant varžybas, talkina jaunieji savanoriai, trasoje budi būrys policininkų. Gausybė nuotraukų iš dviračių dienos pasklinda įvairiais žiniasklaidos kanalais.

Organizatoriai, klubo „S-sportas“ nariai, Šiaulių „Dubysos“ sporto centro treneriai ir sportininkai sukviečia vis didesnį būrį miesto dviratininkų, mėgėjų, įmonių komandų, žiūrovų ir, žinoma, vaikų.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. rugpjūčio 2–8 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė): Šiaulių miesto kultūros centras „Laiptų galerija“
El. p.
Tel. (8 41) 20 06 42

Fotogalerija  
Videogalerija

Šiaulių Monmartro Respublika“ – tai Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ nuo 2002 metais rengiamas dailės festivalis, kur tradicine ir inovatyvia forma jungiama dailė, muzika, literatūra, teatras, įtraukiantys į aktyvų veiksmą miesto ir Šiaulių regiono bendruomenę. Dailės veiksmą kuria per 20 dailininkų iš Lietuvos ir užsienio, muzikos – Valstybinis Vilniaus kvartetas, M. K. Čiurlionio kvartetas, Lietuvoje ir pasaulyje pripažinti dainininkai, muzikos virtuozai, Lietuvos kultūros ir meno premijos laureatai, prancūzų muzikos programas rengia Šiaulių pučiamųjų orkestras, solistai, Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktoriai. Tradiciškai pristatomos 2–3 parodos: „Laiptų galerijoje“, Joniškio raudonojoje sinagogoje, Žagarės erdvėse. Tarptautinio projekto „Šiaulių Monmartro Respublika“ kredo: „Lux lucet in tenebris“ (liet. „šviesa nugali tamsą“). Pagrindinė festivalio ašis – dailininkų pleneras.  Per festivalio istoriją sulaukta dailininkų iš Baltarusijos, Moldovos, Islandijos, Vokietijos, Čilės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Sirijos, Graikijos,  Didžiosios Britanijos, Ukrainos, kasmet atvyksta svečių iš Latvijos ir Olandijos. Tai nėra įprastas Lietuvoje pleneras: profesionalūs Lietuvos ir užsienio menininkai dirba viešai, „Laiptų galerijos“ Pelikso Bugailiškio sode šiauliečiai, miesto svečiai, Šiaulių regiono gyventojai turi galimybę matyti kūrybinį procesą – šalia kiekvieno dailininko eksponuojami jo anksčiau sukurti darbai. Reprezentacinį Šiaulių miesto renginį remia Šiaulių miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. rugpjūčio 20–29 d.

Vieta: Šiauliai

Organizatorius (-ė):  Asociacija „Remigijaus akcija“
www.naktys.lt

Fotogalerija  
Videogalerija

Prasidėjusios kaip bulvaro gaivinimo akcija, „Šiaulių kultūros naktys“ išaugo į masinį pilietinį, socialinį, kultūrinį renginį, kuris 2020 metais vyks jau dešimtą kartą. Renginiai vakare ar naktį vyksta netikėtose, netradicinėse Šiaulių vietose, kad visas miestas imtų pulsuoti kultūra, ji taptų lengvai pasiekiama kiekvienam. „Šiaulių kultūros naktys“ išsiskiria savo renginių gausa ir įvairove, jų originalumu ir netikėtomis formomis – visą savaitę mieste vyksta parodos, šokio, teatro pasirodymai, menininkų performansai, kūrybinės dirbtuvės, koncertai, kino peržiūros. Siekiama Šiauliuose skleisti įdomius, nematytus, kartais gal provokuojančius, novatoriškus projektus. Tradiciškai vyksta kūrybinės siuvimo dirbtuvės, naktinio tinklinio varžybos, amžinai jaunų  „Šiaulių bočių“ ir jų draugų pasirodymai, DJ festivalis, aukštakulnių lenktynės. Tradicinėmis tapo meninės, kultūrinės „Šiaulių kultūros naktų“ dirbtuvės „Kilowac“, kurioms socialiai atsakingi verslai tiekia medžiagas ir paslaugas, o menininkai kuria šviečiančius objektus ar daiktus. Šie kūriniai vėliau dovanojami socialinėms Lietuvos įstaigoms. „Šiaulių kultūros naktys“ baigiasi įspūdinga šviečiančių žmonių ir transporto priemonių eisena nuo Kaštonų alėjos iki Saulės Laikrodžio aikštės, kurioje apdovanojami ir šviesiausi šiauliečiai.

renginio epizodas

 

 

Data: 2021 m. lapkričio  mėn.

Vieta: Šiaulių arena, Jono Jablonskio g. 16

Organizatorius (-ė): Šiaulių valstybinė kolegija 
El. p.
Tel. (8 41) 52 37 68

Fotogalerija  
Videogalerija

Kiekvienais metais ieškoma naujų šio renginio įgyvendinimo formų. Į šių metų „Tavo PIN kodą“, pavadintą galimybių festivaliu, tradiciškai rinkosi tie, kurie norėjo sužinoti apie mokymosi, studijų, neformaliojo švietimo ir saviugdos galimybes, teikiamas Šiauliuose, įvairias jaunimo programas, projektus, iniciatyvas, savanorystę ir kitus savirealizacijos būdus ar tiesiog ieškojo įkvėpimo tolimesnėms veikloms ir naujų idėjų. Šiaulių arenoje savo stendus ir įvairias veiklas pristatė miesto švietimo įstaigos, moksleivių neformaliojo ugdymo organizacijos, verslo įmonės, miesto kultūros įstaigos, Lietuvos kariuomenės, policijos ir ugniagesių atstovai. 2019 metais festivalyje apsilankė beveik 4 tūkst. dalyvių, maždaug 800 moksleivių turėjo galimybę dalyvauti Šiaulių valstybinės kolegijos organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse. Didžiulio susidomėjimo sulaukė ir Šiaulių arenoje vykusi STEAM konferencija mokytojams.