Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

VIII Lietuvos urbanistikos forumas

Urbanistikos forume Šiauliuose aptartas kompleksinis miestų vystymas 

VIII Lietuvos urbanistikos forume Šiauliuose dalyvavo per du šimtus dalyvių iš Lietuvos ir užsienio šalių. Kartu susibūrę architektai, teritorijų planavimo specialistai, mokslininkai, nekilnojamo turto ir statybos sektorių atstovai, verslininkai ir valstybinių institucijų tarnautojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir visi kiti, kam aktualios teritorijų planavimo problemos, diskutavo apie komleksinį miestų modernizavimą. Forumą surengė LR Aplinkos ministerija kartu su Šiaulių miesto savivaldybe, Šiaulių universitetu, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmais  ir kitais partneriais.

Forumą pradėjęs Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas džiaugėsi suteikta galimybe iš geriausių šalies urbanistikos specialistų, architektų lūpų išgirsti ir nuomonę apie Šiaulių vystymosi ypatumus.    

„Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie regioninę politiką, tačiau taip pat labai svarbu diskutuoti apie darnų miestų vystymą. Mūsų visų bendra užduotis – skatinti didžiųjų miestų augimą ir didinti jų patrauklumą“, – sakė Šiaulių miesto meras J.Sartauskas.

Forumo dalyvius sveikino ir aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, pabrėžęs naujojo Teritorijų planavimo įstatymo, kuris iš esmės palengvino planavimo procedūras ir gyventojams, ir investuojams, reikšmę. „Galbūt ir jame yra ką pakeisti, bet apie tai būtina diskutuoti. Taigi džiaugiuosi, kad susirinkę geriausi Lietuvos šios srities specialistai kalbasi, gvildena aktualias urbanistikos problemas“, – sakė ministras.

Aplinkos viceministrė D.Matonienė atkreipė dėmesį į šiais metai pasirinktą itin aktualią forumo temą – kompleksinis miestų modernizavimas: „Labai svarbu skirti kiek įmanoma daugiau dėmesio ne tik pavienių namų atnaujinimui, bet ir pažiūrėti į modernizavimą kompleksiškai. Būtina spręsti aplinkinių teritorijų, vaikų aikštelių, parkavimo, neįgaliųjų integravimo ir panašias problemas, o tai įmanoma iškeliant į pirmą planą būtent kvartalinį planavimą,“– sakė D. Matonienė.

Lietuvos urbanistikos forumo pranešimų temos apėmė pačias įvairiausias miestų modernizacijos problemas, buvo kalbama apie kompleksinę miesto plėtrą kaip verslo, mokslo ir valdžios sąveiką, nenaudojamų pastatų konversijos socialinį-ekonominį vertinimą, kompleksinės miesto rajonų modernizacijos aspektus.

Forume kompleksiško miestų modernizavimo ir infrastruktūros plėtros tema pranešimus skaitė Aplinkos ministerijos atstovai – viceministrė Daiva Matonienė bei Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Narmontas. Taip pat pranešimus aktualiomis temomis pasisakė ir geriausi šalies urbanistikos specialistai – Mindaugas Pakalnis, Dalia Bardauskienė, Martynas Marozas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakulteto Teritorijų planavimo mokslo instituto atstovė Dovilė Lazauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto prof. dr. Sigitas Čereškevičius ir kiti.

Urbanistiniame forume dalyvavo ne tik Lietuvos, bet ir Nyderlandų ir Švedijos urbanistikos ekspertai. Anders Siversson, Kristianstado  Urbanistinio planavimo departamento vadovas pasakojo apie investicijas į Kristianstado miesto centro sutankinimą,  urbanistinio planavimo grupės vadovo iš Etten-Leuro Peter de Leeuw pranešimo tema “Nuo automagistralės – į miesto širdį“.

Forumo dalyviams buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės, kurių metu specialistai susipažino su Ch. Frenkelio fabriko teritorija ir diskutavo apie šios teritorijos konversiją.

VIII Lietuvos forumas priėme rezoliuciją, krioje atkreipiamas dėmesys į darnią miestų plėtrą ir kompleksinį miestų ir jų rajonų modernizavimą.

Urbanistikos forumo programoje  taip pat buvo dvi konferencijos: Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai surengė renginį „Regionų ir miestų plėtra – galimybės verslui“, o Šiaulių universitetas – Ernesto Galvanausko tarptautinę mokslinę konferenciją „Regiono konkurencingumo kaitos tendencijos“.

Forumo dalyviai taip pat turėjo progos apsilankyti kasmetinėje Šiaulių Prekybos, pramonės ir amatų rūmų rengiamoje verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2014“, kurios šių metų tema – Naujos idėjos".

Forumo dalyvių sąrašas
Kūrybinių dirbtuvių išankstinė informacija
Maršruto į kūrybinių dirbtuvių teritoriją schema
Forumo programa

Pranešimai: