Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti
background

Bendruomeniniai šeimos namai

paveikslėlis   Projekto tikslas – kompleksinių paslaugų šeimai teikimas, kartu vykdant prevencinę veiklą ir siekiant įgalinti asmenį  įveikti iškilusias problemas.

Projekte numatytas veiklas vykdo partneriai - VšĮ Šiaurės Lietuvos kolegija ir VšĮ Socialinių inovacijų centras. Abu Partneriai įkūrė bendruomeninius šeimos namus centrinėje ir pietinėje miesto dalyje, taip užtikrinant kompleksinių paslaugų gavimą kuo arčiau gyvenamosios vietos. 

Projekto įgyvendinimo metu teikiamos informavimo ir konsultavimo apie kompleksinių paslaugų šeimai teikimą, jų koordinavimo ir organizavimo paslaugos. Vyksta pozityvios tėvystės mokymai, teikiama psichosocialinė pagalba, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos.

Projekto metu esant poreikiu teikiamos vaikų priežiūros paslaugos (nuo 3 metų iki mokyklinio amžiaus).

Planuojami projekto rezultatai: įkurtuose bendruomeniniuose šeimos namuose 3442 tikslinės grupės asmenų  bus suteiktos socialinės kompleksinės paslaugos.

Projekto biudžetas - Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos  - 1 267 890,40 Eur.  

Projektas įgyvendinamas nuo 2017 m. kovo  mėn. iki 2023 m. kovo mėn.

Projekto koordinatorius: Projektų valdymo skyriaus vyr. specialistė Rita Montvilienė, el. paštas , tel. Nr. 8 41 383 422.

PARTNERIAI:

 • Šiaurės Lietuvos kolegija

Šiaulių miesto Bendruomeniniai šeimos namai Pietiniame rajone (Tilžės g. 22, Šiaurės Lietuvos kolegija) teikia kompleksinę psichosocialinę pagalbą asmenims ir šeimoms, išgyvenančioms krizę ar patiriančioms traumuojančius išgyvenimus.

 • Teikiamos NEMOKAMOS psichosocialinės paslaugos:

  • Individualios psichologo konsultacijos (poroje ar po vieną) suaugusiems, paaugliams, vaikams (nuo 7 m.), išgyvenantiems psichologines krizes ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (skyrybos, netektis, ligos, nerimas dėl COVID-19 pandemijos, karo baimė ir kt.) ar tiesiog siekiantiems geriau suprasti ir pažinti save;
  • Šeimos (tėvų, įtėvių, globėjų) konsultacijos teikiamos šeimoms, patiriančioms sunkumų vaikų auginimo, auklėjimo procese; susiduriantiems su vaiko elgesio sunkumais; išgyvenančioms psichologines krizes, traumuojančius emocinius išgyvenimus;
  • Porų konsultacijos teikiamos asmenims (poroms), išgyvenančioms tarpasmeninių santykių problemas, norintiems išsaugoti santuoką ir darnius santykius;
  • Psichologinė parama smurtą artimoje aplinkoje patiriantiems asmenims ir šeimos nariams teikiama nukentėjusiems nuo smurto (fizinis, seksualinis, psichologinis, ekonominis);
  • Psichologinė parama skyrybas išgyvenantiems asmenims ir šeimos nariams, norintiems išsaugoti santuoką;
  • Emocinė parama vaikams turintiems bendravimo, elgesio, emocijų sunkumų; išgyvenantiems traumuojančius emocinius išgyvenimus;
  • Pozityvios tėvystės grupiniai mokymai teikiami šeimoms, norinčioms tobulinti tėvystės įgūdžius ar jų įgyti. Siekiama išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes, padėti jiems atskleisti savo gebėjimus, pastiprinti pageidaujamą elgseną bei tinkamai išspręsti kilusias konfliktines situacijas. Bendravimas su kitais tėvais suteiks galimybę dalintis vertinga patirtimi, kartu ieškoti racionalių išeičių.
  • Šeimos terapija (grupiniai psichologo užsiėmimai) orientuoti į šeimos tarpusavio santykius bei jų gerinimą;
  • Seminarai ir mokymai šeimos įgūdžių ugdymui: vykdomi teminiai grupiniai užsiėmimai:
   • ugdantys šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, šeimos santykių gerinimą, šeimos vertybių stiprinimą, harmoningo bendravimo šeimoje ugdymą, konstruktyvų šeimos krizių įveikimą, tėvystės įgūdžių stiprinimą;
   • apie streso valdymą, skyrybų išgyvenimą, smurtą artimoje aplinkoje;
   • apie savęs suvokimą, pasitikėjimo savimi stiprinimą, asmeninį augimą.
  • Savipagalbos grupės vaikams, paaugliams ir suaugusiems organizuojama parama ir pagalba orientuota į konkrečias tikslines grupes bei problemos pobūdį, pagrįsta asmeninės patirties dalijimuisi.

 Kontaktai

Projekto vadovė Dainora Samčenkienė

Projekto veiklų koordinatorė Ieva Skabeikienė

Tel.: +370 679 43 636

El. p.: ;

Daugiau informacijos:

https://slk.lt/bendruomeniniai-seimos-namai/

https://www.facebook.com/bendruomeniniainamai/

 • VšĮ Socialinių inovacijų centras

  Bendruomeniniai šeimos namai centrinėje miesto dalyje įsikūrę adresu Ežero 8-122, Šiauliai, čia teikiama informacija ir konsultacija apie aktualias paslaugas Bendruomeniniuose šeimos namuose ir Šiaulių miesto savivaldybėje.

  Taip pat galite kreiptis nurodytais telefonais, el. Paštais. Laukiame jūsų.

   TEIKIAMOS PASLAUGOS:

  • Psichologo konsultacija (Individualus psichologinis konsultavimas asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius asmeninius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.)
  • Pozityvios tėvystės individualios konsultacijos ir grupiniai užsiėmimai
   (Kyla klausimų kaip susitarti su vaiku, užmegzti ir palaikyti stiprius ryšius? Kviečiame į Pozityvios tėvystės užsiėmimus, kurių tikslas pateikti naujų idėjų ir pavyzdžių, pasidalinti gerąja patirtimi bei analizuojant kasdienio gyvenimo situacijas sukurti darnesnius ir stipresnius šeimos ir joje augančių vaikų tarpusavio santykius.)
  • Šeimos paramos grupė (Jei kyla sunkumai dėl tarpusavio santykių, išgyvenamų krizių ir norisi būti išklausytu bei gauti aplinkinių bei specialisto paramą, kviečiame į paramos grupę.)
  • Sveikos gyvensenos įgūdžių ugdymas (Paslauga teikiama siekiant užtikrinti asmenybės potencialo augimo ir vidaus išteklių atskleidimą, socialinių įgūdžių ugdymą. Siekiame suteikti žinių apie gyvenimo įgūdžių ugdymą, saviugdą, susipažindinti su asmenybės elgesio keitimo galimybėmis.)
  • Individualios konsultacijos ir grupiniai užsiėmimai smurtinio elgesio asmenų šeimos nariams (Jei patiriate bet kokios formos smurtą, arba žinote, kas tai patiria, nebijokite kreiptis pagalbos. Specialistų komanda pasirengusi padėti individualiai ir grupėje.)
  • Bendravimo įgūdžių mokymai poroms (Jeigu: Jūsų santykiai klostosi ne taip, kaip norėtųsi, darosi sunku bendrauti su partneriu, jaučiate, kad santykiuose trūksta kažko, norite santykius patobulinti, o gal jūsų santykiai tik prasideda ir norite išgirsti naudingų patarimų, kaip puoselėti ilgalaikius santykius. Analizuosime be galo linksmus video seminarus santykių klausimais
  • Šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos (Mums labai svarbu užmegzti, kurti ir išlaikyti gerus ilgalaikius santykius su kitais. Dėl to mes nusiminame, kai, atėję į naują kolektyvą, ilgai negalime susirasti draugų, kai nesiseka sutikti mylimojo ar mylimosios ar pradeda irti santykiai su artimaisiais. Iš visų žmogaus savybių gebėjimas bendrauti yra pats svarbiausias. Bendraudami mes galime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame ar jaučiame. Sužinosime, kaip tinkamai spręsti kylančius konfliktus. Išgirsime įvairių patarimų, kurie padės palaikyti draugiškus ir patikimus tarpasmeninius santykius.)
  • Vaikų nuo 3-jų iki 7-erių metų priežiūra, kol tėvai (globėjai) dalyvauja veiklose (Į konsultacijas ar užsiėmimus laukiame atvykstant su vaikučiais. Teikiama vaikų priežiūros paslauga, kai tėvai dalyvauja Bendruomeninių šeimos namų veiklose. Valandinės vaiko priežiūros paslaugos bus teikiamos ne ilgiau kaip 4 val. Per dieną visiems tėvams (įtėviams, globėjams), auginantiems vaikus (įvaikius, globotinius) nuo trejų metų amžiaus iki kol vaikas pradės lankyti bendrojo lavinimo įstaigą.)

  Kontaktai:
  Aurelija Jankienė
  El. paštas:
  Tel.  +370 60076148

  Rūta Poškaitė
  El. paštas:
  Tel. +370 608 76748

  Daugiau informacijos:
  Www.socin.lt  arba  Https://www.facebook.com/%C5%a0iauli%C5%B3-miesto-bendruomeniniai-%C5%a1eimos-namai-centro-rajone-211574886256290/