Paieška...
Išplėstinė paieška
Uždaryti

siauliai.lt puslapyje naudojami slapukai

Mes naudojame trečiųjų šalių slapukus, kad suasmenintume turinį, skelbimus ir analizuotume svetainės srautą.

INFORMACIJA APIE ASMENS DUOMENŲ TVARKYMĄ

Duomenų valdytojas: 

Šiaulių miesto savivaldybės administracija (toliau - Savivaldybės administracija), kodas 188771865, Vasario 16-osios g. 62, LT-76295 Šiauliai, tel. +370 41  509 490, el. p. .

Duomenų tvarkymo tikslai. Jūsų asmens duomenys gali būti tvarkomi:

  • Savivaldybės funkcijų, paslaugų, įsipareigojimų ir sutarčių vykdymo tikslu, arba siekiant imtis veiksmų prieš sudarant sutartį;
  • kad būtų įvykdyta duomenų valdytojui taikoma teisinė prievolė;
  • siekiant teisėtų duomenų valdytojo arba trečiosios šalies interesų;
  • siekiant atlikti užduotį, vykdomą viešojo intereso labui arba vykdant duomenų valdytojui pavestas viešosios valdžios funkcijas.

Asmens duomenys (tame tarpe ir specialių kategorijų asmens duomenys) yra tvarkomi ir saugomi, vadovaujantis LR asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo, Reglamento nuostatomis bei kitais teisės aktais, reguliuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir apsaugą.

Savivaldybės administracija užtikrina tvarkomų asmens duomenų saugumą įgyvendinusi visas būtinas technines ir organizacines priemones asmens duomenims apsaugoti nuo neteisėto sunaikinimo, atsitiktinio pakeitimo, atskleidimo ir nuo bet kokio neteisėto tvarkymo.

Duomenų tvarkymo teisinis pagrindas:

Asmens duomenys, atsižvelgiant į konkrečias situacijas, gali būti tvarkomi, vadovaujantis Reglamento 6 straipsnio 1 dalies a, b, c, d, e, f  punktais.

Duomenų saugojimo terminai:

Asmens duomenys Savivaldybės administracijoje saugomi ne ilgiau, nei to reikalauja duomenų tvarkymo tikslai, vadovaujantis teisės aktais, reglamentuojančiais asmens duomenų tvarkymą ir saugojimą.

Duomenys gali būti renkami (gaunami) iš:

  • Asmenų, pateikusių prašymą, skundą, pranešimą;
  • Valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių ir jų duomenų bazių;
  • Kitų asmenų, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai.

Duomenys gali būti perduodami:

  • Valstybės ir savivaldybių įstaigoms ir įmonėms, viešųjų paslaugų organizavimo ir teikimo, valstybės funkcijų vykdymo, viešojo administravimo ir teisės aktų nustatytų prievolių įgyvendinimo tikslais;
  • kitiems gavėjams, kai tai įpareigoja daryti galiojantys teisės aktai;

Kitais atvejais, esant asmens sutikimui arba atidžiai įvertinus duomenų teikimo ir gavimo tikslą, pagrindą ir ne daugiau nei duomenų, nei reikia tikslui pasiekti taip pat užtikrindama perduodamų duomenų saugumą.

Detalesnę informaciją apie vykdomą vaizdo stebėjimą, duomenų subjektų teisių įgyvendinimą ir kitą aktualią informaciją rasite interneto svetainės ASMENS DUOMENŲ APSAUGA puslapyje.

background

Lankytojai kviečiami pažinti Chaimo Frenkelio vilos parko rožyną

2021-09-15

17:30

Chaimo Frenkelio vilos parke (Vilniaus g. 74, Šiauliai)

Lietuvos muziejų kelio programos „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“  renginys „Rožinė istorija“

Renginio dalyviai, vedini muziejaus gido, vaikštinės po Chaimo Frenkelio vilos parką ir sužinos jo istoriją, susipažins su tūkstančiais žiedų džiuginančiu rožynu ir čia augančiomis istorinių rūšių rožėmis. Po ekskursijos dalyvių laukia edukacija „Rožės žiedas“, kurios metu prisėdę parko pavėsinėse mokysimės pasigaminti odinį rožės pavidalo žiedą ar sagę. Renginį vainikuos aukcionas, kurio metu bus galima įsigyti išskirtinio grožio puokščių iš Chaimo Frenekelio vilos parko rožyno.

Negalinčius apsilankyti trečiadienį, į parke vyksiančią ekskursiją kviečiame šeštadienį, rugsėjo 18 d. 12 val. Muziejaus gidas supažindins su vilos istorija, parku ir rožynu.

Chaimo Frenkelio vila su parku ir jį puošiančiu fontanu – išskirtinė erdvė Šiauliuose. Šiaulių „Aušros“ muziejus nuolat gražina parko aplinką, išryškindamas esančius ir suteikdamas jai naujų secesinio stiliaus bruožų. 2018 m. buvo įgyvendintas parko sutvarkymo projektas, skirtas Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-mečiui paminėti – įveistas rožynas. Šio projekto mecenatas Neaustinių medžiagų fabriko įmonių grupės vadovas Stanislovas Grušas parkui padovanojo 50 veislių 1 350 rožių krūmų. Rožyne galima gėrėtis senovinėmis (egzistavusiomis iki 1867 m.) rožių veislėmis ir šiuolaikinėmis rožėmis, atsiradusiomis po minėtos datos.

Chaimo Frenkelio vilos parke ne tik pasodintos rožės, bet ir pastatytos trys pavėsinės, kuriose ilsėdamiesi parko lankytojai gali mėgautis rožių aromatu ir grožėtis secesinio stiliaus Chaimo Frenkelio vila, pastatyta 1908 m. Rožyno projekto autorius – Šiaulių universiteto botanikos sodo specialistas, kraštovaizdžio architektas Karolis Grušas.

Į ekskursijas būtina išankstinė registracija tel. 841433680, el. p. .

Renginys yra projekto „Lietuvos muziejų kelias“ dalis, kuriuo siekiama atgaivinti istorinių parkų ir sodų kultūrinę atmintį – įvairiomis formomis papasakoti apie jų kūrėjus, objektų kūrimo istorijas, sunykimo pavojus ir kt. Istoriniai parkai ir sodai Lietuvoje – Europos kultūros forma, kurianti rojaus iliuziją, tobulumo reginį, ypatingą idealią meno erdvę, kur kultūros formos (architektūra, skulptūra, mažoji plastika, dekoratyvioji konstrukcija ir pan.) ir gamtos menas (augmenijos prancūziškoji simetrija ir angliškasis natūralizmas, vandens telkiniai, fontanai) yra vientisas sukurtos kultūrinės tikrovės audinys.

Lietuvos muziejų kelio temos „Kultūriniai kraštovaizdžiai: parkų ir sodų menas“ renginių programa sudaryta pagal kultūros kelio logiką atitinkantį objektų maršrutą. Keliauti per parkus ir sodus Aukštaitijos regione galima naudojantis izi.TRAVEL programėle – https://izi.travel/en/e26a-kulturiniai-krastovaizdziai-parku-ir-sodu-menas-aukstaitija/lt

 Nuotrauka E. Tamošiūno

Informaciją teikia Šiaulių „Aušros“ muziejaus Komunikacijos ir rinkodaros skyrius, tel. (8 41) 43 36 80.